Mitä pidätte miehistä joilla on

tyyliGallu

punaiset housut tai punaiset lenkkarit?

45

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moderni trendikäs mies.

    • Tulee vaan mieleen Esa Saarinen.

    • Olin teininä vanhempien kanssa naapuripaikkakunnan markkinoilla. Ajattelin ostaa punaisen hupparin omilla rahoilla sieltä. Isän mielestä punaiset vaatteet on homoa, niin jäi ostamatta.

    • Ikis..M

      Punainen käy väriksi paitaan tai takkiin miehellä mutta housuissa ja kengissä se olisi homoa.

      • lisäävärejä

        Ei ole.


      • Ikis..M
        lisäävärejä kirjoitti:

        Ei ole.

        On. Mulla on/on ollut värikkäitä paitoja ja takkeja mutta noihin edellämainittuihin en kovin räikeitä värejä laittaisi kun se olisi ihan homoa.


      • lisäävärejä
        Ikis..M kirjoitti:

        On. Mulla on/on ollut värikkäitä paitoja ja takkeja mutta noihin edellämainittuihin en kovin räikeitä värejä laittaisi kun se olisi ihan homoa.

        Niin ei värikkäisiin takkeihin tai paitoihin välttämättä sovikaan värikkäät housut tai kengät, mutta, mutta jos housut ja kengät ovat värikkäät ja takki tumma, homma toimii taas.


    • vihatipunen

      Mä tykkään punaisista kengistä itselläni ja miehellekin käy kyllä. Punaset housut....ei niinkään. Mulla oli itellä kyllä 90-luvulla punaset lappuhaalarit, omg.

      • mutta.ei.miehelle

        mutta sinä oletkin nainen niin naisille sopii mikä vaate vain tai mikä väri vain niin naisille sopii vaate kuin vaate ja silti on seksyjä


      • vihatipunen
        mutta.ei.miehelle kirjoitti:

        mutta sinä oletkin nainen niin naisille sopii mikä vaate vain tai mikä väri vain niin naisille sopii vaate kuin vaate ja silti on seksyjä

        Kuten kirjoitin, niin punaiset kengät sopivat myös miehelle.

        Eikä sitten mitää homo-läppää tähän kiitos, se on niin lapsellista.


      • kaikkea.kuuleekin
        vihatipunen kirjoitti:

        Kuten kirjoitin, niin punaiset kengät sopivat myös miehelle.

        Eikä sitten mitää homo-läppää tähän kiitos, se on niin lapsellista.

        sopii laulu poika nimeltä päivi ei tiennyt onko roomeo vai julia ehkä se punainen housu ja kengät yms vastaavat kertovat että kotona pukeutuu naiseksi ja livessä pukeutuu noin eli on transvestiitti ja kun kävelee oudosti punaisilla lenkkareilla niin ei kuvittele että olisi korkkarit vaan anustappi takapuolessa niin semmonen miäs se on


    • Nnnainennnnnn

      En pane muita kuin miehiä joilla on punaiset lenkkarit. Hyvän mielikuvituksen huomaa niistä. Tämä on muuten fakta että ne punaiset lenkkarit on kyllä löytynyt joka mieheltä kenen kanssa olen ollut. Punaiset.

      Punaisia housuja en muista nähneeni kellään.

      • Nnnainennnnnn

        Pieni tarkennus: kenelläkään ei ole ollut lenkkareita vaan tennarit. Eli jos sinulla on punaiset lenkkarit, en kiinnostu. Mutta jos omistat punaiset tennarit, olet Se Oikea.


      • Rupelihattu
        Nnnainennnnnn kirjoitti:

        Pieni tarkennus: kenelläkään ei ole ollut lenkkareita vaan tennarit. Eli jos sinulla on punaiset lenkkarit, en kiinnostu. Mutta jos omistat punaiset tennarit, olet Se Oikea.

        Löytyy punaiset tennarit ja kokoa 46.


      • Nnnainennnnnn
        Rupelihattu kirjoitti:

        Löytyy punaiset tennarit ja kokoa 46.

        Haluan SUT. Olet täydellinen <3


    • ähähäha

      homoja on ketä punast päälleen pistää.. leikkii prinsessaa nyt ku pienenä ei saanu punasii mekkoi pääl xD

      • ToosaMies

        Susta huomaa että olet itsekin niitä kaapissa piilottelijoita


    • oihgoiug

      Punainen väri kengissä miehellä viestittää ideologian.

      Olisin hyvin varovainen. Paavilla on punaiset kengät, eliitin paskanaamat oikein poseeraavat välillä punaisissa kengissään...

      Aikoinaan punainen väri oli vain rikkaiden juttu ja paavi oli liian köyhä. Mutta Ranskan hovissa punaiset kengänkorot tulivat niin isoksi muodiksi, että oli turha tulla ovenpieliä rapsuttamaan ilman kunnon kenkiä. Image was everything.

      Kirkolle(katoliselle) kertyi varallisuutta, ja paavilla on ollut VERENpunaiset kengät jo ika kauan. Sopii imaagoon, koska tämä jesuiitta ja oikeudessa syylliseksi todettu lapsentappaja jaksaa puhua paskaa "Krislamista" ja NWO:sta.

      Jos pääsisin (joutuisin) tuon epäilemättä kalmanhajuisen, sielunsa kadottaneen olion kanssa keskusteluun, kysyisin miksi katolinen kirkko on vuosisadasta toiseen vain säilönyt omaisuuttaan. Ja oikein hamstrannut sitä esim. leskien kautta...Että jos on niin ihanat ajatukset ja inhimillisyys lähellä sydäntä, olisiko aika jakaa kirkon varallisuus pois? Papithan ovat jo vannoneet köyhyysvalan. Samoin kuin nunnat....Hmm...

      Sen tiedän, että monet nunnat saavat pahoinpitelyä kaikissa muodoissaan.

      Senkin tiedän, että sekä paavi Ratzinger, että Frances on todettu syyllisiksi pedofiliaan ja murhiin. Samassa tilaisuudessa syylliseksi todettiin myös Kuningatar Elisabeth. Ainoastaan nykyaika suojelee heitä, vaikka tuomio on annettu muutama vuosi sitten. Käsittämätöntä.

      Tuomioita ei pantu täytäntöön. Keskiaika oli oikeudenmukaisempi: myös kuninkaallinen mestattiin, jos oli tarvis.

      • 216

        Kuninkaalliset mestasivat toisiaan omissa valtataisteluissaan keskiajalla. "Oikeuslaitos" oli aina sen vallankahvaan päässeen käsikassara.

        Kerropas meille nyt vähän tarkemmin, missä oikeusistuimessa nuo paavit, ja Elisabet on todettu syyllisiksi pedofiliaan ja murhiin.


    • elluhalloyb

      Ihan hienot
      Pitää. Olla tarkkana et muut asusteet sopivat(*_*)

    • mies.ei.ole.nainen

      se on homojen touhua ehkä kertoo siten toiselle homolle että on homo mutta heteromiehen ei tarvitse ja eikä ole naismainen eli pue ihme vaatteita ei mies koreile vaatteilla meikeillä koruilla yms niin normaali heteromies pukeutuu kuin mies pukeutuu niin ei mies pukeudu koreasti ja mieti olenko kaunis tyttömäinen poika vaan pukeutuu ettei tule kylmä ja joissa hyvä olla niin mies voi mennä vaikka kaupunkiin saappaat pilkkihaalarit ja karvalakki päässä mies ei hienostele

      • 9287

        Ai se on hienostelua, jos mies pukeutuu siististi. Kylläpä on vanhanaikainen ajattelutapa.


    • Ne_on_ihan_homoja

      Homoja!

    • Niirkklopniirkklop

      Joskus oli punaiset tennarit mutta ei niillä parin millin paksuisilla pohjilla pystynyt pitkään talsimaan. Tuntui pienikin kivi. Joo, tykkäsin muuten erittyvänä yxt.kohtana. Mutta mistä löytyisi okrankeltainen poolopaita.

    • Öh. Riippunee siitä kykeneekö kyseinen uros-otus näyttämään asialliselta moisissa vermeissä.

      Itse en kykenisi, joten en myöskään tuollaisiin pukeutuisi, muuten kuin pelleilytarkoituksessa.

    • Lenkkarit varmaan menis punaisena muttei ehkä housut.

    • Punaiset kengät, lenkkarit tai tennarit, on ihan ok mutta punaiset housut menee jo liian pitkälle.. tulee mieleen 90-luku tai Dressman jos puhutaan jostain ikävästä ja kulahtaneesta viininpunaisen sävystä. Vaikka ehkä tyylitajusta uupuiskin punaisten housujen kohdalla, arvostan kyllä periaatteessa sitä, että mies uskaltaa erottua massasta ja on ylipäätään jollain omalla omituisella tavallaan kiinnostunut siitä mitä päälleen laittaa. Sanon nyt omituinen koska punaisista housuista tulee väistämättä mieleen eräs muinainen opiskelukaveri jolla oli kirkkaan punaiset nahkahousut.

      • PINKITKIN_YÖKS

        Herran Jymälä! Punaiset nahkishousut YÖKS!!!


      • 121212121212

        Mutta eikö Dressmann juuri olisi erottumista, kun kaikki vihaavat Dressmann-tyyliä?

        Vaikuttaa siltä että naisten mielestä muodikas tyyli/massatyyli (rock-henkinen) = massasta erottumista, ja epämuodikas/muista poikkeava tyyli (Dressmann/bisnes) = massaa.


      • 121212121212 kirjoitti:

        Mutta eikö Dressmann juuri olisi erottumista, kun kaikki vihaavat Dressmann-tyyliä?

        Vaikuttaa siltä että naisten mielestä muodikas tyyli/massatyyli (rock-henkinen) = massasta erottumista, ja epämuodikas/muista poikkeava tyyli (Dressmann/bisnes) = massaa.

        Meinaatko, että Suomessa on enemmän rock-henkisesti pukeutuvia miehiä kuin Dressmann-miehiä kun koko työikäinen väestö huomioidaan maanlaajuisesti, eikä vain jonkun tietyn rokkibaarin tai kaupunginosan 20-35 -vuotiaat jäbäleissönit?


      • 121212121212
        PikkuLikka kirjoitti:

        Meinaatko, että Suomessa on enemmän rock-henkisesti pukeutuvia miehiä kuin Dressmann-miehiä kun koko työikäinen väestö huomioidaan maanlaajuisesti, eikä vain jonkun tietyn rokkibaarin tai kaupunginosan 20-35 -vuotiaat jäbäleissönit?

        Kyllä. Hkin ydinkeskusta on ainoa paikka jossa Dressmann-miehiä on enemmän. Ja tämäkin alkaa olemaan siinä ja siinä muulloin kuin työaikana.


    • atmin

      Mulla keltaiset nahka housut ja rotsi ja vaalet tennari

      • Onko vielä napapaitakin. häähhh!!


    • asioistatietävätaho

      Homo se on.

    • 4167

      Huono mies sellainen on. Kiltti ja kunnollinen pukeutuu huomaamattomasti ja hillitysti.

    • Itse tykkään punasista T-paidoista..

    • Mustatfarkut

      Itte olen hetero nainen,miehellä jos punaiset housut ja kengät,kierrä hänet,hän ettii poikakaverii.

    • vastauskysymykseen

      En pidä heitä miehinä.

    • FeministitEivätOleMiehiä

      Ne eivät ole miehiä vaan feministejä.

    • havaintoni

      Eikös tuo trendi ole jo ohitettu?
      Joku aika sitten noita punaisia housuja näki telkussa useinkin miehillä, ja toisinaan siviilissäkin. Ei niitä kuitenkaan enää hetkeen ole käytetty.

    • Joulutonttuja? Nehän on ihan pervoja, kun kyttäävät ikkunoiden takana toisten elämää.

    • Tykkää pukeutua rohkeasti ja erottua joukosta vaatetuksellaan. Ehkä viestittää jotain, ettei ole perinteitä mukaileva ja massa pukeutuja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5363
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      569
      2707
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      2589
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2260
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      2197
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1664
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1555
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      131
      1335
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      129
      973
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      86
      924
    Aihe