Jos Nainen tietää sen ja Mies tietää sen niin miksi mitään ei tapahdu?
Lopputulos: kenties menetetty loppuelämä rakkaan rinnalla?
Kumpikin tietää.
14
775
Vastaukset
- outojuttu
Niin, niin jos nainen tietää, että mies tietää sen, että nainen tietää miehen tietävän? Miksi mitään ei tapahdu?
- kikkajokatoimii
Koska ihminen ei ole ajatustenlukija. Koska naisen aivot ovat tippaleipäaivot ja miehen aivot ovat putkiaivot. Nainen olettaa miehen ymmärtävän asiat äänensävystä, kehonkielestä, rivien välistä, ja ties mistä, koska Naisen Paras Ystävätärkin osaa vaivatta lukea näitä sanattomia viestejä.
Mies ymmärtää kuitenkin parhaiten puhuttua, mahdollisimman yksinkertaista kieltä. Lauseita, joissa on subjekti, predikaatti ja objekti. Eikä mielellään kovin monta sanaa.
Kokeileppas tuota. Voit yllättyä.- Miestäältäjostain
Itse asia on juuri noin, mutta toi tippaleipä-/putkiaivojuttu on täyttä paskaa.
- kikkajokatoimii
Ahaa. No niin tietysti. Mutta jostain merkillisestä syystä nainen monesti prosessoi samaa informaatiota eri tavalla kuin mies. Kun miehen ratkaisu pulmaan on yleensä joko kyllä tai ei, niin nainen tarkastelee samaa ongelmaa noin 50 eri perspektiivistä, ja noin 10 muun, täysin asiaan kuulumattoman, henkilön näkökulmasta. Vai kuvittelenko vain?
- AivotJoo
Vastuunpakoilua vain. Ehkä naisilla yleisempää, en tiedä. Varallapitämistä, epävarmuutta. Olen tuntenut avoimia ja suorapuheisiakin naisia.
- semmostaseon
Uskon että jos olisimme vapaat tekemään sen, niin kumpi tahansa olisi tehnyt sen askeleen jo viime keväänä toista kohti. Nyt kumpikin pelkää ottaa yhteyttä edes normaalisti kaverina.
- miinuspäivä
Ehkä on niin, tai sitten nainen pitää yksinolemisesta enemmän. Myös kyllästymistä kaikkeen siihen esitykseen.
- Hfgjllö
Näin se meni. Allekirjoitan. Asuisimme varmaan jo yhdessä.
- kyseleehän
Niin totta tuo. Mutta miksi juuri viime keväänä?
- Medaljonki
Miehen tehtävä aloite. Oliko tarpeeksi lyhyesti ja selväsanaisesti?
- JiimiesAanainen
Jiimies tietää nainen tietää
Nainen soittaa jiimies soittaa.... jos toi nyt tarkoittaa sitä että kumpaakin panettaa ihan helvetisti (jos sille antaa vallan, ja varsinkin yhtäaikaa) niin se ettei mitään tapahdu, tarkoittaa ihan kirotun varmasti sitä että joko toinen tai molemmat AJATTELEVAT! AJATTELEVAT ja TAJUAVAT että mitään oikeasti hyvää ei seuraa jos annetaan himolle periksi. Hetken hurmio ei kannata. Vaikka se kyllä lihaa nipistellen kietoo moraaliset aikeet syleilyynsä kuin kuristajakäärme rotan.
Hulluus on sitä että toistaa samoja idioottimaisia virheitään oppimatta. Eihän se elämältä tunnu kun tekee oikein eikä anna alemmille haluilleen periksi ja on tylsää, mutta kyllä sitä vanhempana itseään kiittää. Jumalauta oppimassa me täällä ollaan, ihmisiksi.- kaikkipointsit
Kerrankin asiallinen kommentti - pelastit päiväni!
- Pudotetaan.nyt.tää
Pommi, kyse kun on siitä, että molemmat kyllä tietää TOTUUDEN, ja se ei oikeinpelitä ihan molempien kannalta. Toisen kannalta se on jopa raskas, liian raskas paljastaa. As simple as that.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus165823- 1972480
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan811846En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761487Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1871030- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46919- 77833
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7698