Miten rumilus saa tyttöystävän, pitääkö olla paljon rahaa ? Saako hiljaisempi mies naisen vai pitääkö olla sosiaalinen, kymmeniä kavereita vai riittääkö pari kavceria?
Miten nainen isketään?
rumamies-
24133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tyttöystävän/panon saa parhaiten tutustumalla itseään kiinnostavaan naiseen, se on lähtökohta.
Pertti-setä varmaan ymmärtää paljon asioita, mutta ymmärtääkö Pertti-setä sen että rumiluksen on paha tutustua naisiin jos nainen ei osoita minkäänlaista kiinnostusta rumilukseen ja sitähän se rumilus kysyi eikä sinun kokemuksia naisista. Tietenkin rumilus voisi osoittaa nyt sinulle suosiota kun niin hyvät vinkit naisia kohtaan tulit antaneeksi. Vai oliko niin ettei Perttisedällä ollutkaan itsellä niin paljon kokemusta naisista, mutta paskanjauhamisesta yllinkyllin.
En ymmärrä mikä kommentissani ei pitänyt paikaansa....ehkä korjaat miltä osin olin väärässä...
Pertti-setä nyt sä yritit taluttaa sokeeta pimeessä, vaikka se pyysi sinulta taskulamppua.
Tuo oli paras neuvo johon pystyn, opettele tutustumaan ihmiseen.
Et sitten tunne kuin osan ihmisestä. Se toinen osa jota et tunne on introverttia ja sosiaalisesti lukutaidotonta.
Alat sitten neuvoon tavaamisesta, kun toinen ei edes tunne aakkosia.
Eivätkö nuo pysty opettelemaan tutustumaan?
Useimmat heistä pystyvät, mutta sinusta ei ole heidän opastajakseen.
Miksi olit taas väärässä?
Duuni on sinun.
Miks vitussa mun pitää aina kaikki asiat hoitaa :9
Miksei naiset koskaan tee mitään :6
Sulla on hyviä ideoita introverttien opettamiseen solmia suhteita naisiin.
Eka ajatus on että nainen ei tule koskaan tekemään mitään. Tää on fakta joka on voimassa kaikken miesten kohdalla, jotka ei ole ytmejä.
Tavikset ja ätmit! Teidän on vaan tajuttava, että se on miehen työ hoitaa nainen kotiin.
Harjoittelu on tärkeetä.
Naisille on vaan mentävä juttelemaan. Ei mitään reploja, on mentävä ihan vaan juttelemaan. Siis aina kun näet sinua kiinnostamattoman naisen, eiku juttusille. Siis silloin se ei haittaa vaikka tulisi lunta tupaan. Naiset ei ole älykkäitä (sori naiset mun paljastuksesta), joten sun juttujenkaan ei pidä olla älykkäitä. Muuten nainen voi olla vaikka kuinka etevä, mutta sillä ei ole tässä niin suurta roolii.
Nainen haluaa nähdä että sä kiinnostat muita naisia. Eli meet aina juttelemaan naisille ja jos se sun kiinnostukses näkee sun puhuvan toisille olet onnistunut. Voit siitä suoraan suunnistaa kiinnostuksen kohteen vierestä ohi ja jäädä odottamaan naisen liikkeitä. (voi tulla perässäsi, voi kääntyä sun suuntaan, voi olla reagoimatta näkyvästi) Näitä juttuja on opittava lukemaan. Jos ei tajua että näitä pitää katsoa, niin voi tulla näpeille kun meet juttelemaan kiinnostukses kanssa. Sua voidaan pitää jopa stalkkerina tms.
Nainen on otettu jos olet kiinnostunut hänestä. Sun ei tarvi esittää itsestäsi kiiltokuvaa, se ei naisia kiinnosta. Jos haluat jotain naiselle näyttää, niin se on parempi hoitaa kiertoteitse. Suoraan pesälle stategia ei ole toimiva. Jos saat naisen ihan kahden sun kanssa niin pyri suutelemaan. Jos et osoita heti haluavasi suudella, niin naisen mielestä olet "kemiaton".
Jotkut naiset sitten haluaa testata miestä. Eli vaikka joku juttu jäis puolitiehen, ei saa lannistua. Naiset tykkää olla vaikeita ja uskovat olevansa tärkeitä kun mies jaksaa yrittää. Paljon on tarinoita että kakskytä kertaa on vaadittu ennen kuin nainen antautuu.
Paljon hyvää asiaa, kaikkea en itse tekisi samoin mutta siinä olkoon introverteille "taskulamppu"...
Intorvertti voi joskus saadakin jos löytää introverttiyttä ymmärtävän puolison, mutta jos on sosiaalisesti lukutaidoton, niin sitten täytyy tyytyä siihen taskulamppuun.
"Naiset ei ole älykkäitä (sori naiset mun paljastuksesta), joten sun juttujenkaan ei pidä olla älykkäitä."
Osittain totta mutta kaipaa tarkennuksen. Ei juttujen tarvitse olla erityisen älykkäitä mutta ei kannata mennä ihan riman alitsekaan. Joihinkin naisiin toki voivat purra varsin älyttömätkin jutut mutta varsin iso osa naisista karsastaa miestä joka puhuu ihan mitä sattuu tai varsinkaan liian härskejä. Tai ainakin niiden kanssa pitää olla tarkka ettei ole "limainen" joten jos ei ole kauhea virtuoosi puhujana niin kannattaa ehkä välttää.
Ei miehen siis tarvitse osoittaa mitää ylivertaista älykkyyttä mutta riittävät taidot keskustella normaalieista asioita eivät olisi pahitteeksi.
Kaisä sen tierät;Otat astalon käteesi ja mojautat.Vastaa sitten kans seurauksista.
Se on vaikea tutustua kun kukaan ei halua edes jutella niin silloin ei saa edes mahdollisuutta. Se on vähän kun tiikeri ja leijona laitettaisiin samaan häkkiin, tuskin haluaisivat jutella vaan toisen on häivyttävä reviiriltä.
Se että tuntuu ettei toiset halua jutella johtuu sun harjoittelun puutteelta. Harjoittelua joutuu tekemään, koska naiset vaatii luontevuutta. Myös juttelun on "vain tapahduttava". Naiset nyt vaan on täysiä ääliöitä tän asian kanssa.
Olen katsellut tilannetta kun ytmi törmäs tuohon "me ei puhuta sun kanssa" seinään. Se kääntyi ensin pois, mutta kun naiset seuras katseella se kimposi takaisin ja veisteli ääliöjuttuu ja naiset nauroi. Silloin ytmi häipyi meni jutskaan poikien kanssa. Tuli sitten takaisin naisporukkaa kohti ja huuteli tytöille kuka haluu kuulla vittuilua. Ei me ainakaan sano naisista yks. Ytmi sitten siihen: hyvä juttu en ois jaksanutkaan ja ui naiskolmikon pöytään.
Eli tulkitsisin tuon ytmin harjoitelleen puhumista vaikka ei niin olis asiaakaan. Introvertti punnitsee sanomisiaan eikä siksi sano mitään. Nainen on yksoikoinen ja tulkitsee että miehen hiljaisuus tarkoittaa kiinnostuksen puutetta. Naisille kelpaa mikä tahansa puhe vaikka siinä ei olis järjen häivääkään.
Toki on poikkeuksiakin; olen nähnyt tuppisuu miehenkin saavan naisen. Se näytti naiselle kiinnostuksensa toisella tapaa. Tää mies meni aina viereiseen pöytään, mistä hän näki parhaiten kiinnostuksen kohteensa. Ihan sama kuka siinä istui ensin; mies tuli paikalle ja sanoi siinä istuvalle tyypille, että tää on mun paikka. Sit istui katsomaan naisen suuntaan. Kolmena iltana teki saman. Sit nainen tuli kysymään et miks olet kiinnostunut.
Hyvällä asenteella. Itsevarmuudella.
" Saako hiljaisempi mies naisen vai pitääkö olla sosiaalinen, kymmeniä kavereita vai riittääkö pari kavceria?"
Saa varmasti. Ei ole pakko olla sosiaalinen ja kymmeniä kavereita. Itseäni ei haittaa vaikkei miehellä olisi lainkaan kavereita.
Dark fear ei ainakaan ole mikään neitsyt setä kun sillä ollut niitä naisia kymmeniä. Kannattaa henkailla darkin kanssa niin voit oppia miten nainen isketään
Käyt häikäilemättömästi päälle.. Ole melkein heti yrittämässä panolle..
Ole hyvä ja lähesty naista. Näin kaupassa ruman miehen jolla oli tyttöystävä. Tuskin se mies sitä rahalla tai ulkonäöllä on saanut koska se mies oli huomattavan lihava ja se nainen oli todella hoikka sellainen rillipäinen tavis tyttö.