Entisaikaan pillua ei niin vaan saatukkaan

http://www.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/erikoisartikkeli-haayo-oli-entisajan-naisten-pahin-pelko-ihanneaviomies-lahestyy-vaimoaan-vain-kutsusta/6199556

Vaimon piti kutsua mies panemaan eikä nainen tiennyt omasta tai miehen anatomiasta mitään. Nykyään kaikki opettelu tapahtuu pornoa katsomalla.
13137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Entisaikaan myös vaimot oli pihtareita, hyvä jos kerran viikossa aviomies sai pillua. Eipäse tänä päivänä ole paljon muuttunut, naiset pihtaa entiseen malliin.

Äänestä

Exän kanssa 1-3 kertaa viikossa, mutta se oli vähän sellanen lahna aina sängyssä.

Äänestä

Entisaikaan raiskaus avioliitossa ei ollut rikos, joten moni otti margariiniä ja pani perseeseen.

Äänestä

Kyllä varmaan rahallakin sais ensisaikaan. Naiset nai rikkaan miehen eikä köyhä kelvannut kuten ei kelpaa tänä päivänäkään.

3Äänestä

Seksi on vain lapsen tekoa varten. Lopettakaa siis nussminen jos ette tee lapsia.

Äänestä

Nykyään tehdään vain lapsia ja sitten erotaan. On liikaa yksinäisiä ja sitten valitetaan että ei löydy ketään vaikka löytyy joku lapsen tekoon.

2Äänestä

Nykyäänkin mies pärjäisi mainiosti ilman, ellei olisi tätä kauheaa seksi aivopesua joka h-vetin tuutista.

2Äänestä

Entisaikaan pillulla olikin arvoa kun naiset ei jakaneet sitä missä sattuu ja kenelle sattuu, senpä vuoksi naisia arvostettiinkin ihan eri tavalla kuin nykyään kun niillä oli semmoinen tavara jota kuka muu ei ole saanut. 2000-luvun naiset taas on laskeneet tavaransa arvon jakamalla sitä ympäriinsä niin alas ettei sitä oikein osaa arvostaa, sitten ne vielä ihmettelee kun niitä lutkitellaan joka on ihan oikea "arvonimi" niille.

Äänestä

Ennen pääsi sentään naimisiin. Nykyään on sama periaate "ei seksiä ennen avioliittoa" - ainoa ero on että nykyään ei ole mahdollisuuksia siihen avioliittoonkaan.

2Äänestä

En tajua miksi joku haluaa palata tuollaiseen ankeaan ilottomuuteen.

1Äänestä

Parisuhdetta on vaikea ylläpitää köyhän miehen kanssa. Jos nainen hoitaa lasta niin miehen on tienattava rahaa. Miehet jättää lapsenhoidon äidille eikä miehet halua edes vaippoja vaihtaa.

1Äänestä

Ja silti entisaika oli useimpien tavismiesten kannalta parempi.

Miksi? Koska naiset olivat halukkaita seurustelemaan ja avioitumaan nuorina.

Jos mediaanimiehellä on n. kolmevitosena ollut 2-4 seksikumppania, eikä yksikään näistä ole ollut fuckbuddy, parisuhteen ulkopuolella kaikki muut paitsi muutamat puoliammattilaiset panomiehet elävät selibaatissa.

Tämä asettaa omaan arvoonsa naisten selityksen "miksi ette hyväksy panosuhteita ja irtosuhteita, saisitte itsekin enemmän". Tavismiehelle sekstailun lisääntyminen tarkoittaa sitä että muutamat panomiehet saavat enemmän, kun taas hänelle on tarjolla entistä vähemmän seurustelukumppaneita - ja ne harvatkin vasta kun biologinen kello tikittää toden teolla.

Äänestä

ennen+ei+ollut+ätmejä.+Nykyään+90%+miehistä+on+ätmejä.+Naiset+kiertää+varakkaiden+miesten+panoringejä+nykyään+ja+tekevät+lapsia.+Yhdellä+tutulla+naisella+on+3+lasta+3+eri+miehen+kanssa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pillujen-asiantuntija kirjoitti:

http://www.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/erikoisartikkeli-haayo-oli-entisajan-naisten-pahin-pelko-ihanneaviomies-lahestyy-vaimoaan-vain-kutsusta/6199556

Vaimon piti kutsua mies panemaan eikä nainen tiennyt omasta tai miehen anatomiasta mitään. Nykyään kaikki opettelu tapahtuu pornoa katsomalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu