Edessäni bussissa istui sellainen 55v, tukevan puoleinen, lyhyehkö kaljupäinen mies, jolla oli valkoisenharmaa joulupukinparta, isot silmälasit, niskaan tatuoituna suomileijona ja joku lohikäärme ja yllään Harley Davidson-takki.
Taisin nähdä itsensä SUOMI-Maken :)))
15
157
Vastaukset
- mies_86__
Olipas hassu sattuma että osuit Suomi-Maken kanssa samaan bussiin :))))) oliko siellä myös Bicky-mies ja Luunmurskaaja Kake :)))))) ja olivatko he kenties matkalla MC Penetrators moottoripyöräkerholle Janican ja Saritan kanssa :)))))))) entä olivatko Eki ja Timppakin mahdollisesti samassa bussissa :)))))))))) vaiko ehkä yhdessä Prismassa hyvissä ajoin viikonloppuostoksilla ennen perjantain ruuhkaa :)))))))))))))) ai niin ne raukathan ovat vielä tähän aikaan duunissa :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Jos Make on ollut menossa vaikka Penetrators MC:n moottoripyöräkerholle:)) Varmaan Bickyllä ollut jotain muuta menoa, kun ei ole ehtinyt Makea Silveradolla hakemaan:)))))
Tuskin Timppa ja Eki ovat sinä bussissa olleet, kun he ovat varmasti olleet töissä insinööritoimistolla ja käyneet sitten iltasella perheensä kanssa Prismassa ostoksilla:))))))
Joo minähän se taisin olla, jos näit minut Varissuon bussissa nro 42. Mun Chevrolet Capricesta hajosi laturi toissapäivänä ja piti tosiaan kulkea bussilla ostamaan uusi, varsinkin kun Harrikassani ei ole nastarenkaita.
Itse Bicky Royal mies oli aika kiireinen kinkkugaten tiimoilta ja häntä haastateltiin jopa Radio Cityllä asiaan liittyen, joten en saanut häneltäkään kyytiä. Onneksi bussit kulkee ja löysin halvan käytetyn laturin ja Caprice on jälleen ajokunnossa.Ai sä oot myös Make sitten Chevy-miehiä:))) Mä vähän arvasinkin, että tuskin sä olisit mihinkään Skoda Octaviaan tyytynyt Timpan tavoin:)))))))
Timppa ei varmaan noista moottoripyöristä taida olla muutenkaan kiinnostunut, mitä nyt on joskus nuorena koonnut niiden pienoismalleja yhdessä Ekin kanssa:))))))Joo mun taloudessa on ollut noin 25 vuoden ajan käyttöautona Chevrolet. Aiemmin oli jotain lava-autoja, mutta nyt perheellisenä miehenä päätin sitten hommata Chevrolet Caprice farmarin.
Ja mitä Timppaan tulee, niin onnea vaan heidän avioliittoon. Heh. Mikäli yhtään tunnen tytärtäni, niin tässä on kyllä laskelmoitu viimeisen päälle että Timo on hyvä elättäjä Janicalle ja hänen lapsikatraalleen. Todellisuudessä hänen sydän sykkii edelleen Bicky Royal miehelle, joka sentään on suorittanut asepalveluksen toisin kuin tämä meidän sivari-Timppa. Mutta vittuakos tässä meikäläisellä on enää sanottavaa papin aamenen jälkeen.SUOMI-Make kirjoitti:
Joo mun taloudessa on ollut noin 25 vuoden ajan käyttöautona Chevrolet. Aiemmin oli jotain lava-autoja, mutta nyt perheellisenä miehenä päätin sitten hommata Chevrolet Caprice farmarin.
Ja mitä Timppaan tulee, niin onnea vaan heidän avioliittoon. Heh. Mikäli yhtään tunnen tytärtäni, niin tässä on kyllä laskelmoitu viimeisen päälle että Timo on hyvä elättäjä Janicalle ja hänen lapsikatraalleen. Todellisuudessä hänen sydän sykkii edelleen Bicky Royal miehelle, joka sentään on suorittanut asepalveluksen toisin kuin tämä meidän sivari-Timppa. Mutta vittuakos tässä meikäläisellä on enää sanottavaa papin aamenen jälkeen.Niin kohtahan on taas joulu, niin pääsee Timppa käyttämään luottokorttiaan, kun täytyy ostaa paljon jouluruokia ja tietenkin lahjat perheelle:)))))
Luulisi kyllä, että Timppa olisi suorittanut armeijan, kun on kuitenkin aina kaikki velvollisuudet kunnialla hoitanut:))))SUOMI-Make kirjoitti:
Joo mun taloudessa on ollut noin 25 vuoden ajan käyttöautona Chevrolet. Aiemmin oli jotain lava-autoja, mutta nyt perheellisenä miehenä päätin sitten hommata Chevrolet Caprice farmarin.
Ja mitä Timppaan tulee, niin onnea vaan heidän avioliittoon. Heh. Mikäli yhtään tunnen tytärtäni, niin tässä on kyllä laskelmoitu viimeisen päälle että Timo on hyvä elättäjä Janicalle ja hänen lapsikatraalleen. Todellisuudessä hänen sydän sykkii edelleen Bicky Royal miehelle, joka sentään on suorittanut asepalveluksen toisin kuin tämä meidän sivari-Timppa. Mutta vittuakos tässä meikäläisellä on enää sanottavaa papin aamenen jälkeen.Make-Ukin letukka on vitun siisti auto, V8 on aina V8 kuten faija sanoo. Sä Make-Ukki oot muutenkin paljon siistimpi tyyppi ku Timpan vanhemmat jotka nipistelevät poskipäistä ja kysyvät että jokos sulla on joku tyttö kiikarissa. Lisäksi niillä on joku vitun tylsä Renault Scenic tötterö.
bicky_the_kid kirjoitti:
Make-Ukin letukka on vitun siisti auto, V8 on aina V8 kuten faija sanoo. Sä Make-Ukki oot muutenkin paljon siistimpi tyyppi ku Timpan vanhemmat jotka nipistelevät poskipäistä ja kysyvät että jokos sulla on joku tyttö kiikarissa. Lisäksi niillä on joku vitun tylsä Renault Scenic tötterö.
Joo hieno auto näkyy olevan Make-ukilla, kyllähän toi aina Scenicin ja Timpan Octavian voittaa:)))))
Niin teillähän onkin perheessä oikein useammat isovanhemmat, kun on Timpan vanhempien lisäksi myös vielä ne Mohammedin oikean isän vanhemmat:)))))
Ootko Bicky jr. nähnyt, että onko toi Mohammedin oikea isä käynyt myös sun faijan tavoin vittuilemassa Timpalle?:)))))))))))))
Timppa taitaakin olla oikein aisuri useammassa sukupolvessa:)))))))
- Postimiess
Tautiniekan Taimiako kyselet? On Postilla iltavuorossa.
- lähetäperuuta
Onko näin että Bicky Jr:n täti on häntä nuorempi?
Eli Make ja hänen vaimo ovat tehneet Janican ihan nuorena ja Jessican vanhoina? Ja Janica puolestaan on pyöräyttänyt Bicky Jr:n ihan nuorena maailmaan.
Ihme touhua teillä WT-porukalla.- nihhhhhhhhhhh
Oiskohan Janicalla ja Jessicalla mahdollisesti eri äidit?
Tämä mullakin pisti silmään jo aikoja sitten, että jännä juttu, kun Bicky jr:n täti on häntä itseään nuorempi:)))
Tosin luulen, että Janica on Maken nuoruuden suhteesta ja sitten Jessica on saanut alkunsa Maken tuoreemmassa avioliitossa. Tuskin Maken kaltainen YTM-mies alkaisi enää jonkun vanhan naisen kanssa lapsia tekemään:)))))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899