Onnistuneita rakettilaukausuja!

TsuihJaPoks

10

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ilotulitteita siltikään.

    • hähähähähhäää
    • tosiasiallinen

      Tässä eräs esimerkki siitä, miten kaikki eivät pysty pakkomielteisestä vastenmielisyydestä johtuen tunnustamaan tosiasioita. Kiistävät vastoin tietoaankin todellisuuden. Terveempi suhtautuminen olisi tällainen: "Taas onnistuneita rakettilaukaisuja! Saamari, saamari kun nuokin törkimykset onnistuvat niin hyvin avaruudessa. Ei mahda mitään, mutta koville ottaa. Tosiasiat täytyy kuitenkin tunnustaa, hemmetti soikoon."

      • iopiooååpo

        Joo oletkin tyyppi joka ihailee tuollaisia täysin turhia rahantuhlaus raketteja. Kenellekään tavalliselle ihmisille mitään hyötyä tuommoisista. Kehtaavat vielä valehdella lentäneensä kuuhunkin!


      • taidatollasossu
        iopiooååpo kirjoitti:

        Joo oletkin tyyppi joka ihailee tuollaisia täysin turhia rahantuhlaus raketteja. Kenellekään tavalliselle ihmisille mitään hyötyä tuommoisista. Kehtaavat vielä valehdella lentäneensä kuuhunkin!

        Saattaapa se persaukisesta tuollekin tuntua, mistäs minä tiedän.


      • iopiooååpo kirjoitti:

        Joo oletkin tyyppi joka ihailee tuollaisia täysin turhia rahantuhlaus raketteja. Kenellekään tavalliselle ihmisille mitään hyötyä tuommoisista. Kehtaavat vielä valehdella lentäneensä kuuhunkin!

        Ihmiskunta hyötyy suuresti siitä että teknologiaa yritetään puskea eteenpäin.
        Tässä lukemista:
        https://www.nasa.gov/sites/default/files/files/Benefits-Stemming-from-Space-Exploration-2013-TAGGED.pdf
        Suuresti epäilen että vastaukseksi tulee: "Ei kukaa jaksa lukea tommosii"


      • hilluminaatit

      • trollinmolli

    • tosiasiallinen

      Pelkkä ylistys ei koskaan riitä. Vaikka ainakin avaruustutkimuksen kustannuksista on puhuttu muutenkin, niin aina pitää itsensäkin huomioida toimintansa varjopuolet ja rasitteet. Se tekee älyllisesti rehellisen vaikutuksen ja lisää etujenkin uskottavuutta.
      Pelkkä kiittely ja vain hyvien puolien esiintuominen, niin muiden kuin itsensäkin, otetaan aina paljolti velvollisuuspuheena, mielistelynä tai mainoksena.
      Tässä mielessä kyseinen NASA:n viestikin teki minuun hieman epäedullisen vaikutuksen. Miksi ei voida pyrkiä rehellisyyteen ja avoimuuteen?

      • tosiasiallinen

        Jos huonoja puolia ei "hyvällä tahdollakaan" kerta kaikkiaan löydä, siitä on paras erikseen mainita. Mutta etsiä kuuluu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe