Hyvää ulkonäköä ja hyvää luonnetta

Ei voi saada samassa paketissa. Naiset sitten ottaa sen komean miehen jolla on väkivaltainen luonne koska se ulkonäkö on naisille tärkeintä elämässä. Hyväluonteiset kunnolliset miehet jääkin sitten ilman rakkautta ja naisia ja se masentaa miehiä syvästi. Kyllä se rakkauden saaminen on tärkeää elämässä mutta naiset on evänneet kunnolisilta miehiltä rakkauden koko iäksi.
30177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

En olisi ihan samaa mieltä, esim omalla kohdallani, mutta kyllä nainen tiettyjä riskejä ottaa, jos haluaa poikkeuksellisen hyvännäköisen miehen tai poikkeuksellisen maskuliinisen miehen.

Sanotaan, että tilaisuus tekee varkaan. Poikkeuksellisen hyvännäköisellä miehellä niitä tilaisuuksia tulee kohdalle solkenaan, etenkin jos on töissä alalla, jossa naisia on paljon työntekijöinä tai asiakkaina. Pettämisriskiä kasvattaa, jos miehen ammattiin kuuluu paljon matkustusta ja/tai edustamista

Usein myös kuvitellaan, että kun on nuorena paljon "juossut", niin vanhempana voi sitten asettua aloilleen. Miettikääpä asiaa vaikkapa niin, että jos on nuorena paljon lukenut kirjoija, jättääkö sitä mielellään kirjojen lukemisen, kun menee töihin tai opiskelemaan.

Kun ottaa poikkeuksellisen maskuliinisen miehen, voi olla että asioita ratkaistaan nyrkillä enemmän kuin keskustelemalla. Saattaahan sitä tuntea tuollaisen miehen kanssa itsensä turvalliseksi kaupungilla, mutta entäs känniriidan aikana kotona?

2Äänestä
  • "Usein myös kuvitellaan, että kun on nuorena paljon "juossut", niin vanhempana voi sitten asettua aloilleen."

    Osuva huomio! Asia on nimenomaan päinvastoin, tietyt ihmiset saavat mielihyvää esim. loputtomasta naisten hurmaamisesta ja eihän ikä yleensä muuta asiaa mihinkään, ehkä hieman sen luonnetta.

    Voin myös komeana miehenä kertoa, että naisten tarjoamaan ihailuun yms. jää helposti ns. koukkuun. Kyllä siitä vaan tulee upea fiilis kun todella kaunis nainen tulee kehumaan ulkonäköäsi ja jos on humalassa, luultavasti lääppii. Naiset eivät ole tässä parempia kuin miehet eli tilaisuus tekee varkaan.

    Toki suurin osa miehistä hieman rauhoittuu iän ja perheen myötä, mutta reissuilla tosiaan tapahtuu kaikenlaista.

    Äänestä

Aloitus aliarvioi hyvännäköisiä ihmisiä aika reippaasti. Ei mikään estä hyvännäköistä ihmistä olemasta myös luonteeltaan hyvä. Joskus palstalla oli jopa aloitus, jossa väitettiin, että kauniit naiset ovat mukavia ja rumat naiset eivät. En uskonut siihen väitteeseen, mutta en usko tämän aloituksen väitteeseenkään.

Äänestä

Hyvään "ulkonäköön" vaikuttaa ainakin joillakin todella paljon myös monet muut asiat.. Niin Sisäiset, kuin Ulkoisetkin, jotka eivät ole Vain Valokuvaa.. ;P

Rakkaus toista kohtaankin saa toisen näyttämään KirkkaimmaltaTähdeltä Universumissa.. Näin ainakin joillakin.. ;P

Ja Terve Sielu, Terveessä Ruumiissa ei ole Ainakaan Aina vain pelkkä Myytti.. Sitä varmemmin se on sitä Oikeasti, mitä enemmän se on Aidosti itsestään huolehtimista ja sitä varmemmin se on vain Myytti, mitä enemmän se muodostuu siitä, että hakee sillä HuomioHuomiota.. ;P

Äänestä

Hyvä luonne on vielä paljon suhteellisempi käsite kuin hyvä ulkonäkö. Itseään lienee myös helppo huijata aika pitkään siinä että luonteet muka sopisi yhteen.

Mutta matematiikkaan: Tietenkin luonteen ja ulkonäön voi saada samassa paketissa. Joku voi saada, mutta kaikki eivät voi saada. Osallistu kilpailuun ja voita. Mutta osallistu vain kilpailuun jonka voit voittaa, koska kakkossijasta ei saa palkintoa.

Äänestä

Väitätkö nyt, ketjun aloittaja, että kaikki parisuhteessa olevat miehet ovat erityisen hyvännäköisiä ja väkivaltaisia?

Ja jos kerran ne ei-kelpaavat olisivat kilttejä ja kunnollisia ja ei-väkivaltaisia, niin miksi palstalla juuri ne ei-kelpaavat kirjoittelevat todella väkivaltaisia ja naisvihamielisiä tekstejä?

2Äänestä
  • Koska he eivät ole kelvanneet naisille.

    Äänestä

  • Eli he ovat joka tapauksessa potentiaalisesti väkivaltaisia.

    1Äänestä

Kyllä muuten voi ja useimmissa tapauksissa näin on. Tietysti riippuu minkä kukin ajattelee hyvännäköiseksi, mutta mun mielestä suurin osa mukavista pojista on myös ainakin melko hyvännäkösiä. :)

1Äänestä
  • Se johtuu siitä, kun Oot niin Söpösti hieman Ihastunut niihin.. ;D

    Ihastuminen saa ihastuksen kohteen näyttämään vielä mukavammalta.. Samoin Rakkaus.. ;P

    Mut pitäisi muistaa olla ainakin hieman varovainen, kun Ihastuneena tai Rakastuneena voi helposti Syyllistyä pahaankin ItsePetokseen.. ;P

    Äänestä

  • NuuskaMuikkune kirjoitti:

    Se johtuu siitä, kun Oot niin Söpösti hieman Ihastunut niihin.. ;D

    Ihastuminen saa ihastuksen kohteen näyttämään vielä mukavammalta.. Samoin Rakkaus.. ;P

    Mut pitäisi muistaa olla ainakin hieman varovainen, kun Ihastuneena tai Rakastuneena voi helposti Syyllistyä pahaankin ItsePetokseen.. ;P

    Mihin ihmeen petokseen? Ja en mä ole kehenkään kyllä ihastunut.

    Äänestä

  • Tyttövaaa kirjoitti:

    Mihin ihmeen petokseen? Ja en mä ole kehenkään kyllä ihastunut.

    Noh, Varpisti olet (ollut) hieman ihastunut.. ;D

    Äänestä

Kyllä naiset on kehuneet luonnettani mutta sitten sanovat että tykkäävät rentuista ja minä jään kaveriksi jota eivät sitten halua edes nähdä koskaan.

Äänestä

Keskiarvo on naisten mielestä keskiarvoa huonompi. Siksi ihan hyvät miehet jäävät nykyään yksin. Huippuyksilöillä on tietysti kysyntää, ehkä enemmän kuin koskaan siitä syystä että normaali ja tavallinen ovat nykyään kirosanoja naisten mielestä.

Äänestä
  • Missä sen miehen kuva on? Vaikea sanoa, onko komea, kun ei ollut kuvaa.

    Äänestä

  • On se komea, ei kai nainen rumaa miestä kelpuutta parisuhteesee. Muuten minäkin saisin naisen jos rumat miehet kelpaisi.

    Äänestä

Palstan ätmejä ei ole suotu kummallakaan; ei komealla ulkonäöllä eikä hyvällä luonteella.

1Äänestä
  • Siinäpä se, kun molemmat puuttuu, niin varmaan jää ilman naista. Hyväluonteiset miehet saa aina naisen.

    Äänestä

Tokihan se on mahdollista.

Vaan mietitäänpä asiaa. Komeita miehiä on rajattu määrä, ja on aivan totta että komeudella on sekä positiivisia että negatiivisia korrelaatioita. Komeus korreloi positiivisesti ammatillisen ja sosiaalisen menestyksen kanssa. Erityisesti auttaa maskuliininen komeus - pituus, leveät hartiat, jykevä leuka, matala ääni.

Negatiivisena korrelaationa on Miesmannin mainitsema tilaisuus tekee varkaan-efekti, komeiden taipumus korkeisiin vaatimuksiin (rupsahdat, päädyt helposti vaihtoon), ja harvoin mainittu _testosteronin_ vaikutus. Korkea testosteroni on yhteydessä aggressiivisuuteen, taipumukseen jahdata naisia, kylmään ja narsistiseen luonteeseen, jne.

Lienee selvää että miehiä jotka ovat sopiva yhdistelmä komeutta ja välittämästä, riittää vain todella harvoille. Mutta naiset ovat riittävän typeriä kuvittelemaan että Tavis-Tiinan kannattaa odotella lottovoittoa sillä välin kun oma markkina-arvo laskee päivä päivältä.

1Äänestä
  • No hei. Onnittelin vahingossa jo jotain toista melkein samannimistä. Hyvää nimipäivää!

    Äänestä

  • UPDATE_11553919 kirjoitti:

    No hei. Onnittelin vahingossa jo jotain toista melkein samannimistä. Hyvää nimipäivää!

    Oletko seonnut lopullisesti?

    Äänestä

  • 121212121212 kirjoitti:

    Oletko seonnut lopullisesti?

    En, olen aina ollut yhtä hullu. 12.12.

    Äänestä

  • UPDATE_11553919 kirjoitti:

    En, olen aina ollut yhtä hullu. 12.12.

    ..Tuovi :) En nyt sentään sua tuon nimiseksi usko.

    Äänestä

  • Nimenomaan ei kannata jäädä odottelemaan sitä lottovoittomiestä vanheten itse samalla, vaan pitää ottaa se lottovoitto, kun itse on vielä nuori. Lottovoittomiehet ovat haluttuja ja pariutuvat yleensä nuorina.

    Äänestä

  • UPDATE_11553919 kirjoitti:

    ..Tuovi :) En nyt sentään sua tuon nimiseksi usko.

    Saat kymmenen pistettä oikeasta arvauksesta.

    Äänestä

  • kiiruusti kirjoitti:

    Nimenomaan ei kannata jäädä odottelemaan sitä lottovoittomiestä vanheten itse samalla, vaan pitää ottaa se lottovoitto, kun itse on vielä nuori. Lottovoittomiehet ovat haluttuja ja pariutuvat yleensä nuorina.

    Kyllä ja ei.

    Tuo ei niinkään päde komeaan mieheen, koska komeilla miehillä on nuorina vientiä ja he usein pariutuvat muita myöhemmin. Tähän vaikuttaa tilaisuus kokeilla monia naisia, ja korkean testosteronitason tuoma halu tehdä niin. Tällainen mies vain paranee ainakin 35-vuotiaaksi asti, joten kiirettä lukita voittoriviä ei ole.

    Sen sijaan paras tilaisuus saada lottovoitto menestyvän _ja_ hyvän miehen muodossa on nuorena, kun tämä mies vasta lukee koulukirjoja ja haaveilee siitä mullistavasta syöpälääkkeestä jonka hänen firmansa kehittää kymmenen vuotta myöhemmin.

    Fiksut naiset ajattelevat tulevaisuutta, heikkolahjaiset vain tätä hetkeä.

    Äänestä

  • 121212121212 kirjoitti:

    Kyllä ja ei.

    Tuo ei niinkään päde komeaan mieheen, koska komeilla miehillä on nuorina vientiä ja he usein pariutuvat muita myöhemmin. Tähän vaikuttaa tilaisuus kokeilla monia naisia, ja korkean testosteronitason tuoma halu tehdä niin. Tällainen mies vain paranee ainakin 35-vuotiaaksi asti, joten kiirettä lukita voittoriviä ei ole.

    Sen sijaan paras tilaisuus saada lottovoitto menestyvän _ja_ hyvän miehen muodossa on nuorena, kun tämä mies vasta lukee koulukirjoja ja haaveilee siitä mullistavasta syöpälääkkeestä jonka hänen firmansa kehittää kymmenen vuotta myöhemmin.

    Fiksut naiset ajattelevat tulevaisuutta, heikkolahjaiset vain tätä hetkeä.

    Pätee komeaan mieheen, joka on myös hyvä. Jos mies on pelkästään komea, hän ei ajattele penistään pidemmälle, eikä ole koskaan hyvä saalis, vaikka vanhenisi satavuotiaaksi. Häntä ei kannata ottaa missään tapauksessa.
    Nimenomaan parhaat miehet saattavat löytyä sieltä oppikirjapinojen lomasta. Sieltä löytyy satunnaisesti oikein komeitakin yksilöitä, jotka eivät kuitenkaan ole pleijereitä. Kaikki eivät kuitenkaan viihdy tällaisten miesten kanssa.

    Äänestä

  • Olin yliopistossa komea nörtti ja tasan nolla naista lähestyi minua. Olisi pitäny bilettää jatkuvasti ja pitää isoa sosiaalista piiriä. Taisin kerran käydä bileissä ja heti olisi irronnut irtoseksiä. Homma on onneksi muuttunut nyt iän myötä.

    Äänestä

Komeaa miestä ja uskollista miestä ei voi saada samassa. Komea mies pettää aina

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ätmi-sinkku kirjoitti:

Ei voi saada samassa paketissa. Naiset sitten ottaa sen komean miehen jolla on väkivaltainen luonne koska se ulkonäkö on naisille tärkeintä elämässä. Hyväluonteiset kunnolliset miehet jääkin sitten ilman rakkautta ja naisia ja se masentaa miehiä syvästi. Kyllä se rakkauden saaminen on tärkeää elämässä mutta naiset on evänneet kunnolisilta miehiltä rakkauden koko iäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu