Minkälainen on mies joka rupeaa seurustelemaan viimeisillään raskaana olevan naisen kanssa? Entäpä kyseessä oleva nainen...mitä hänen mielessään liikkuu? Ovatko molemmat epätoivoisia, kypsymättömiä, tyhmiä?
Moraalitonta vaiko vain epätoivoa?
12
383
Vastaukset
- mikäoliongelmana
Maailmaa voi katsella negatiivisesti tai positiivisesti. Miksi tuossa asetelmassa olisi jotain vikaa?
Raskaus on alkanut jollain tapaa, sillä ei ole tässä nyt väliä, vaan sillä, että raskaana oleva nainen on vapaa ja halukas aloittamaan suhteen. Mies haluaa aloittaa suhteen naisen kanssa, ja sillä ei mahdollisesti ole väliä onko hän raskaana vain ei, vaan hän haluaa aloittaa suhteen juuri kyseisen naisen kanssa, mihin pakettiin kuuluu myös lapsi/lapsia. Oli sitten kyseessä syntymätön tai jo syntyneitä lapsia, onko silläkään suurta merkitystä. Onhan nykyään suuret määrät uusioperheitä, ja tässä tapauksessa uudella kumppanilla on vielä syntymätön lapsi, kun usealla lapset ovat jo valmiiksi syntyneitä.
On vain hienoa ja ihanaa, jos uusi mies osallistuisi valmiiksi raskaana olevan uuden kumppaninsa tukemiseen loppuraskaudessa, synnytyksessä ja vauva-aikana, jolloin tukea paljon tarvitaan :)- äpäröittenmaa
Liekö sulla kokemusta kun noin puolustat? Tuli vain mieleen, että mihin tässä kuviossa sijoitat mahdollisen oikean isän?
- Kyselijä-77
"Tuli vain mieleen, että mihin tässä kuviossa sijoitat mahdollisen oikean isän?"
No jospa valistat meitä siitä että missä tuo oikea isä luuraa ja mikä hänen osuutensa on koko kuviossa? Miksi hän ei ole lapsen äidin luona ja tukena ja haluaako hän olla? - skippadapaduu
äpäröittenmaa kirjoitti:
Liekö sulla kokemusta kun noin puolustat? Tuli vain mieleen, että mihin tässä kuviossa sijoitat mahdollisen oikean isän?
Eiköhän se "oikea isä" ole jo häipynyt ja pysyy poissa..Se kun miehillä niin helppoa kukaan ei edes tuomitse kun "miehillä on niin rankkaa"..
- mikäoliongelmana
äpäröittenmaa kirjoitti:
Liekö sulla kokemusta kun noin puolustat? Tuli vain mieleen, että mihin tässä kuviossa sijoitat mahdollisen oikean isän?
Lähipiirissä on ollut pari tällaista tapausta.
Biologinen isä sijoittaa itse itsensä kuvioon tai kuvion ulkopuolelle. Jos raskaana oleva nainen ja lapsen biologinen isä eivät ole suhteessa, ovat molemmat vapaita aloittamaan suhteet tahoillaan. Tuleva isä voi osallistua tai olla osallistumatta lapsensa elämään, kuten eronneet lapsien vanhemmat tekevät. - hoit_su
Hienosti kirjoitettu☺
- dna_testiin_vaan
Mistä sinä tiedät kuka on syntymättömän lapsen oikea isä?
Jospa se onkin tämä nykyinen seurustelukumppani, sinä olet aisankannattaja?? - Annaexäsiolla
Eli lapsen isähän se täällä huutelee. Varmaan itse lähtenyt raskauden aikana toisen naisen matkaan, mutta exän pitäisi pysyä siveänä ja uskollisena exälleen tulevan lapsen vuoksi.
- 1säpappa
Mikä tuossa sen epätoivoisempaa on, kuin yleensäkään seurustelun aloittamisessa?
Voisin hyvin seurustella viimeisillään raskaana olevan kanssa. Onko nainen myös samalla naimisissa?
- tiettyantaamennä
Mikäli nainen on sinkku, niin eihän tilanteessa ole mitään väärää. Ihan samalla tavalla ihminen se raskaana oleva nainen on, kuin jos ei olisi raskaana. Samalla tavalla häneen voi rakastua ja hän voi rakastua. Ei siihen mitään epätoivoa tarvitse liittyä, ja vielä vähemmän tuo on moraalitonta. Sehän on hieno asia, etenkin jos mies tiedostaa, että kohta hänen elämässään on naisen lisäksi myös lapsi, ja hyväksyy asian. Hieno juttu.
Kyllähän sinkkuäiditkin aloittavat uusia suhteita. Tai sinkkuisät. Mitenkään tällainen tilanne ei poikkea sellaisesta.
Toki tilanteeseen vaikuttaa muukin lähtötilanne. Jos nainen on kahta viikkoa aiemmin eronnut 10-vuoden liitosta, niin uutta suhdetta ei kannata vielä aloittaa... Mutta jos raskaus on saanut alkunsa lyhyemmässä suhteessa ja erostakin jo jokunen kuukausi, niin antaa palaa vain. :) Love is in the air.<3 - moraalitontaelämää
Tässähän molemmat saavat ,mies saa ilman raskaudenpelkoa ja nainen saa lapselle ehkä elättäjän.Tämähän voi loppua synnytykseen ja mies lähtee lätkimään ,todennäköistä.Nainen tuleva äiti ,aika erikoinen tapaus mutta näitähän on useita lapsia laitetaan kuka vastaan tulee ja sitten voivotellaan kun ei tullakkaan toimeen niiden kanssa. Mikä näissä naisissa kiehtoo ,onko se helppo sänkyyn saatavuus vai mikä?Joka lapsella eri isä ja kaikki sosiaalipummeja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889