Kyllä mun mielestä mies saisi

lapsetonpariskunta

jättää lapsensuosiolla ex vaimolleen. Ennemmin maksettaisiin vaikka tuplasti elareita ennenkuin ne hirviöt tulisi meille mellastamaan.
Äidit kun haluu hoitaa lapset jotta saa niitä tukiaisia niin kyllä me ainakin annettaisiin kersat mieluusti. En onneksi oo nähny niitä eikä tee ees mielikään hähä. On kivampi olla vaan kaksitaan ja nauttia pitkistä aamuista ja mennä ja olla mien lystää. Ja siistiä on aina kun ei ole kakaroita sotkemassa.
Mieskän ei olisi pahoillaan vaikke kersat tulisi häntä katsomaan mies muuttuu aina äkäiseksi ja tiuskii kun pitää niitä kersoja mennä katsoon, haluisi vaan olla mun kanssa. Jos tulee tänne laitan ne ekaks siivoon,

3

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oppeliini1

      Ap.llä toimii vain alapää. Latvaosa humisee tuulessa, siellä kun ei ole yhtä ainutta järjen molekyyliä.

      Ehkäkä tämä vastaus täyttäisi sen idealla: sterilisoi itsesi sterilisoi itsesi sterilisoi itsesi.
      Miksikö? Latvaosa on jo tännä. Sinne ei sovi enempää infoa.

      • perheonhyvärikkoo

        Viisas on hän. Näihän ne äidit haluu että mies tekee. Äidit luulevat olevansa korvaamattomia mutta ei mieti sitä että miehen uusi rakkaus on rikkaus lapsilleen ja miehelle, kun itse ei ole onnistunut.


    • 1säpappa

      Fiksut miehet eivät tietenkään halua hylätä lapsiaan.

      Sinulle siis ei kelpaa fiksut miehet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      66
      2265
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2162
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1468
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      113
      1120
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      885
    Aihe