mihen tenaville kun ei ole omia mutta exä ja anoppi kieltää. Olen kuvia nähnyt ja tuntuu että olen jo äiti heille, mutta olisi kiva alkaa määräämään ja olla se äiti heille.
Opettaisin autotallin siivoomisen, kellarin putsaamista ym kivaa jottei mun tarvis niin paljon yksin ahertaa. He joutaisvat siihen, ja voisi määrätä kotiintuloajat ja mitä pukevat päälle ja mihin saa mennä ja mihin ei. Ottaa puhelimet pois jos kiukutellaan ja olla kuin äiti,. Mun toive, muttei taida toteutuu kun se katkera eukko ei hyväksy. Mitä siltä olisi pois jos olisin lapillensa äiti, saihan se lomaa ja etsiä uusia miehiä.
Haluisin olla äitipuoli
2
183
Vastaukset 2
- marslaatikolle
Takaisin hiekkalaatikolle, mars!
- äitipuolionparasta
Äitipuolta on helppo haukkua joka palkatta kasvattaa toisten kakaroita. Se on hieno teko joka ottaa vastuun muiden lapissta jotka ovat aivan ulapalla. Monet lapset normalisoituu kun tulee elämään uusi aikuinen joka kasvattaa ja laatii säännöt ja komentaa.
Äitipuoli on upea ihminen joka ansaitsee palkan ja oman arvostuksen ja kunniamerkin. Mies kyllä tietää kuna osaa ja kuka ei, siksi hän erookin entisestä vaimosta kun hän ei osannut tehtäviään.
Lapsille äitipuoli on uusi alku ja kaiken pelastus, ilman äitipuolta lapset olisvat hunningolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31804- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476