Posti hukassa ?

Onko Torniossa jaettu postia lainkaan täänään perjantaina ja eilen - ei ainakaan Kivirannalla.
9986
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ne kerkee enää jakaa postia, berneri laitto ne lumenluontiin.

Äänestä

Ei ole meille Kivirannalle tullut yhtään joulukorttiakaan

Äänestä
  • Eikä minulle laskuja! mutta enpä valita!


    Late Lapista.

    Äänestä

Tökkiipä tuo jakelu kirkonmäeläki,ei tuu lehti niinko ennen,torstain lehti tullee ehkä maanantaina,joulukortteja ei ole juuri näkyny vaikka niitä kuulema lähetettty on.

Äänestä
  • Ilmoitelkaapa tänne jos teille jaetaan huomenna tiistaina selkeästi viime viikon posteja; esim joulukortteja, viikkolehtiä yms.

    Äänestä

  • lunta tulee, postilaiset on lumihommissa. joulukortit tulevat juhannuksen kun talvesta on selvitty

    Äänestä

  • Tänään tiistaina 27.12 tuli posti Kivirannalle - mm. iso läjä joulukortteja joista vanhimmissa oli postileima jo 12.12.2016 ! - eipä paljoa mieltä lämmitä joulun jälkeen saadut joulukortit !

    Äänestä

  • www.posti.fi

    POSTIN PERUSJAKELUSSA PAIKOITELLEN VIIVETTÄ RAAHESSA, TORNIOSSA, VANTAALLA JA ESPOOSSA

    22.12.2016

    Postin perusjakelussa on paikoitellen viivettä Raahessa, Torniossa, Vantaan Pähkinärinteessä ja Espoon Kivenlahdessa.

    Viive koskee kirjeitä, päiväpostin mukana jaettavia lehtiä sekä markkinointilähetyksiä. Viive ei koske paketteja.

    Pahoittelemme viivettä postinkulussamme.

    Äänestä

hyvä kepu ja anne berneri! Tehdään yhdessä toiminaton vatulikepula.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jvjhjj kirjoitti:

Onko Torniossa jaettu postia lainkaan täänään perjantaina ja eilen - ei ainakaan Kivirannalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu