Hämeen automyynti oy on huono paikka. Laittakaa rahanne muualle, koska täällä on todella huono palvelu ja toiminta suorastaan törkeää. Myy netissä autoja, joita ei ole olemassa, vaikka ennen lähtöä soittaa ja kysyy asiasta. Omistaja Möykky toivottaa tervetulleeksi myymälään ja sanoo, että "täällä on se auto, tervetuloa", mutta ajettuasi 100km paikalle, ei kyseisestä autosta ole enää jälkeäkään.
Välttäkää autokauppaa Hämeen automyynti Oy
Nanneessi
2110976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Aika hetero meininkii, kun pitää akka ja lapset elättää!
En tiedä tuosta toisen keskustelun tilanteesta sen enempää, mutta katsoin eilen nettiautosta autoa, josta soitin puhelun aamulla ja lähdimme sitä hakemaan, mutta saavuttuamme paikalle autos ei ollutkaan olemassa. Ap
anna auton rekkari niin katsotaan trafista oliko ko auto liikkeessä ko ajankohtana
Mikähän oli totuus asiassa, auto oli myytävänä, soitettiin ja tultiin katsomaan, kysyttäessä katsoja miehet sanoivat että katsotaan myöhemmin, olin itse paikalla kuulemassa. Myyjä toimi ihan oikein, jos ette saa sanaa suusta kun kysytään, älä kirjoita valheellisesti
Kyllä minullekin on niin käynyt, että olen samaanaikaan toisen ostajan kanssa katsomassa samaa autoa. Toinen osti auton ja itseä jäi harmittamaan. Mutta eihän se autoliikkeestä paskaa tee jos minä en kerkiä ostamaan autoa.
Kyllä taitaa jäädä jotain kertomatta aloittajalla. Itsellä parista autoliikkeestä kokemusta ja on toiminut seuraavasti, auto tuli perjantaina klo 14,00 myyntiin nettiin, soitin liikkeeseen ja kerroin että haen sen maanantaina puoleen päivään mennessä onko se minulle varattu? Maanantaina bussilla vantaalle ja soitto liikkeeseen josta myyjä minut haki ja koeajo tapahtui lentoasemalta liikkeeseen matkalla, kaupat tuli ei valittamista, hyvä palvelu ja auto oli sitä mitä ilmoitus antoi ymmärtää. Saattaa olla ettei toista asiakasta ollut tavoittelemassa samaa autoa, mutta myyjä lupasi pitää auton varattuna minulle puoleen päivään.
Ala-arvoisen palvelun vuoksi jäi auto ostamatta.
Palvelunkerjääjä siis jätti itselleen sinänsä sopivaksi katsomansa auton ostamatta täysin toissijaisten asioiden vuoksi. Miten meni noin niinku omasta mielestä?
Laita varausraha tilille , jos olet oikea ostaja, niin kauppa näyttää toteutuvan.
-Jos ne joiden pitäisi tulla, tai lupaavat tulla "asiakkaiden" tulematta jättämisestä, jotka lupaavat tulla, joutuisi asiakas maksamaan aina, niin autokauppiaat olisivat maailman rikkaimpia.
P-kan puhijia ostajista on suurin osa. ( "alettiin sitten vähän juomaan eikä päästykään aamulla tuleen" Ämmän kanssa mentiinkin ostoksille eikä enään ehditty, oletteko lauantai iltana kahdeksalta illalla paikalla , kun ajetaan ohi, voitaisiin katsoa että voidaan sitten miettiä kun vaihdon aika tulee... )
Meilläkään ei sovita muuta kuin auto myydään ensimmäiselle joka maksaa! Ei tänä päivänä voi mitään muuta sopia kuin sen.
Yhdäksän kymmenestä joko viikolla sopii tulevansa pe tai la, ei todellakaan tule , ei ilmoita ei vastaa puhelimeen, ei spostiin, miksi pitäisit omaasi varattuna tälläisella, voin kertoa kymmenien vuosien kokemuksella, jos sulla on yksi tai kaksi pettymystä, niin ole onnellinen.
Sitten kerrot tosiostajalle että se on varattu eikä voi myydä, just joo.
Todella tylyä palvelua alusta loppuun asti. Auto jäi liikkeeseen, onneksi löytyi lähiliikkeestä saman merkkinen auto paremmilla spekseillä. Hieman maksoi enemmän, mutta ei haittaa, enpä haluais tuon puljun kans alkaa tappelemaan mahdollisesti ilmenevistä vioista. Jälkeenpäin nauratti kovasti, ehkä ne ei halua kauppaa tehä.
no juu me ajettiin lapista juhannus aattona hämeenlinnaan ja juhannuspäivänä tehtiin kaupat markun kans,kumpikin varmaan tyytyväisiä eikä ollut mitään ongelmia,terveisiä vaan sinne.
onpas vaan.
Nopeat yhteydenotot, aivan mahtava palvelu. Auto tuotiin kotiovelle, oli se mitä luvattiin ja siinä kunnossa kun keskusteluissa tuli ilmi. Useaan autoliikkeeseen olin yhteydessä, Hämeen automyynti ihan paras.
HYVÄ!
"Auto tuotiin kotiovelle..."
https://yle.fi/uutiset/3-9500277
Uutisessa parasta:
"Palautusoikeutta eivät tiedä asiakkaat, eivätkä aina kauppiaatkaan."
Sinulla on siis 14vrk palautusoikeus täysin ilman perusteluja liikkeelle ja liikkeen pitää auto ilman veloitusta noutaa ja palauttaa kauppasumma.
Lisäksi, kun etäkaupasta on kyse, sinulla on periaatteessa 12kk eli vuosi oikeus palauttaa auto.
korkeatasoinen palvelu, rehellistä kaupankäyntiä, näytettiin ja tutkittiin auton pohja ja alusta minun läsnäonnessa, hyvä myyjä nuori kaveri
Juuri ostin auton Markulta ja hienosti toimi "äijä"meiningillä.Eli esitä asiasi selvästi niin homma toimii.
Entinen kapiainen ja työnvieruksuja sielläkin. Muikku syntyessään.
Ihan oikein, siittäs sait.
Joskus näinkin päin, yksityinen tekee aina kaikenlaista ja k-ttaa joka asiassa,
- mikään ei pidä: " ei ole tietoa, en tiedä"?
Hienoa että joskus näin päin , ai että kun lämmittää.
Tehtiin kaupat 3 kk sitten, asiallinen/osaava palvelu kokonaisuudessaan, hyvä autoliike
Markku mikä tää kommentti välttäkää sinun liikettä kysyy Vuorisen Pertti puh äänettömällä !