ollaan kahden ...

..lauluni naapurille ....nyt keksin sen yhteyden..mitä voi laulaa kerrostaloyksiössä
"""Ollaan kahden lällälää"""
165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei laulusi kanna pitkin kivi seinien, ei lähteiden vetehen, suuren aukon, suurimman uoaman uppoavan. Ei suveet sure, kun kannossa on pelkkä muovinen pluge. Verin mä nenään senkin siaraimen ku syljin pianoos, bassot kantaa kuitenki asti sieluus.
Olin ma höljä rupetessain vereslihalle viikatessa. Olin ma hölömö!
Kiikutin kaupaan, syljin sulkeen sulle silmään. En ma voinnu olla sulle hellä kun sulla oli pelkkä karjalaviiruseläkä. Kuumos kusta viisen, ol mun sen porttieeris, maksaa se laki viistä viesuu. Kuha sais ees levätä veisuus.
Parah Ih Annan su ol väse siivit Unihin mun maakist kera völly. Sit on poukamat rupees ja tans kovana raikaa.
Para-aikaa!D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juuuuuuniiiin kirjoitti:

..lauluni naapurille ....nyt keksin sen yhteyden..mitä voi laulaa kerrostaloyksiössä
"""Ollaan kahden lällälää"""

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu