jääkö paha arpi

Jos joudun työn takia luopumaan huulilävistyksestä (niin kun tod.näkösesti joudun), niin jääköhän siitä paha arpi tai jälki huulee? Näkeekö huulesta et siinä on joskus ollu lävistys? Vai onkohan toikin henkilöstä kiinni jääkö arpi vai ei.
3660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jouduin tekemään samoin, samasta syystä, pari kk sitten, ja huulessa näkyy pieni piste, eli ei kovin suurta jälkeä... siis tavallaan sen reiän kokoinen arpi, joka varmasti vaalenee ajan myötä.

Äänestä

Kyllähän siitä jälki jää mutta se on yleensä niin pieni ja huomaamaton ettei sitä edes huomaa. Riippuu varmaan siitäkin kuinka kauan reikä on ollut, silloin se ei välttämättä heti umpeudu "ulkopuolelta", suun sisäpuolelta (limakalvo) menee kyllä äkkiä umpeen.

Äänestä

Koru oli ollut paikoillaan reilu kolme vuotta kun otin sen pois ja kun reikä ei ns. kasvojen puolelta mennyt umpeen vuodessa niin kävin plastiikkakirurgilla tikkauttamassa kolon kiinni. Limakalvojen kohdalta umpeutui kyllä hyvin, mutta just naamaan jäi ikävä aukko, josta tosin nyt näkyy enää pieni valkonen kohta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tii kirjoitti:

Jos joudun työn takia luopumaan huulilävistyksestä (niin kun tod.näkösesti joudun), niin jääköhän siitä paha arpi tai jälki huulee? Näkeekö huulesta et siinä on joskus ollu lävistys? Vai onkohan toikin henkilöstä kiinni jääkö arpi vai ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu