Koko Suomessa. Kusasivat kaikki lupaukset ja Sipilä veti sitten vessanpöntöstä als. ei jäänyt ko turhat lupaukset leijumaan ja Sipilän serkut sai Talvivaaraan vähän bonusta. Siinä se sitten oli. Dissausta. Muistkaa äänestää Kepua vaaleissa. Ette pety muuta kun saatte Jytky pettymyksen.Hörö hörö
Kepulla se menee huonosti
kuuuseetusta
3125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Valtakunnallinen suosio tippuu kuntavaaleissa mutta Kittilä on arvoitus. Kehtaako kaikki "ehkä syylliset" asettua ehdolle, ja mitä tekee syyttäjä. Jos saadaan kattava selonteko syytteistä niin vaikea Kepun on menestyä. Johan tuo nähtiin edellisissä vaaleissa, kylän kärkinimi ei vakuuttanut kuntalaisia. Juonittelua ja epärehellisyyttä, se pitäisi saada loppumaan.
Jos kellä menee huonosti, niin persuilla, nauretaan niitten tosi huonolle menstykselle, sepä lämmittää oikein sydänalasta.
Ettei vain se "sydänalasta lämmittäminen" johtuisi syöpäpesäkkeestä rintalastan alla?
Itse olisin huolestunut k.o. ilmiöstä.