"Vastapuolen kiihkomielinen hypetys hiilihydraattien puolesta on saanut jopa suorastaan älyvapaita ja hupaisia merkityksiä:
" Aivot pysähtyvät, jollet syö hiilihydraatteja riittävästi."
" Ateriakertoja pitää olla ainakin nuo suositellut 10 päivässä" Ja kroppa kiittää postprandiaalisesta tilasta voimalla pahoin.
" Proteeiinien syöminen tuhoaa munuaiset ja siksipä pitää olla kovasti tarkka , ettei saa liikaa proteiineja!"
" Esanssikiisselillä vanhusten kiusaaminen on saanut jo traagisia piirteitä". Ravintoarvo täysi O. Nykypäivän eutanasiaako?
"Ns. energiaintensiivistä ruokavaliota saa käyttää vain lääkärin valvonnassa ja vähintäin keskussairaalatasoisessa paikassa." Energiaintensiivisyys on suomeksi rasvaista ruokaa ja maukasta kaiken kukkuraksi.
"Sokeri ei koukuta" Sanojana itse limonaatiteollisuuden mannekiini, jonka suurin keksintö on mm. 'sudenkuoppa'
Itselläni oli todella vaikeuksia luopua ns. ruisleivästä. vähensin ja lopulta pääsin eroon. Eikö tuo ole koukutusta ainakin sen vehnän osalta, jota puolalainen ruis tarvitsee lisäkseen. Miksi muuten ns. ruisleivässä on perunaa?"
lisää löytyy>>>> http://www.vhh-terveysravinto.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=36&p=45929#p45929
vakavien päätetapahtumien torjuntaa
2
142
Vastaukset
- näinsevainkon
Sokeri koukuttaa ja senhän tietää, yhtä hyvin ruokateollisuus kuin eräät mielipide kirjoittajat puolustamalla omaa sokeri riippuvaisuuttaan kyseenalaistamalla VHH ruokavaliota. Tämä on tietysti tervettä mielipiteiden vaihtoa.
Liiallisen sokeri tuhoaa terveyden ja myös aivotoiminta saattaa häiriintyä. Ihmiset ei kaikista huolimatta eivät halua kuulla mistään terveyteen vaikuttavista vaihtoehdoista.
Ilmeisesti harkintakyky on jo mennyt. - kosse5757575
Kipinäkerholais-Vekulta aivot sammui jo 50-luvulla kun mummo lopetti läivän ja pullan syöttämisen..Veku pantiin sairaalassa ESSANSSIVELLI- tiputukseen ja hän pelastui,,,,,,,en tiedä vaan mitä varten ?..:Nyt vekun naamakin näyttää jo terveen perunaiselta ja pappa lopetti jopa yökastelun väliaikaisesti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 945502
- 564221
- 462486
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282268Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161835- 151494
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹331342Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201168- 231065
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest431061