Kivunlievitys

NeedNeedle

Onko kukaan napannut Panacodia/Tramalia tatuointisessiota varten, oliko hyötyä?

Juu, tiedän Emla-voiteen,huuhaata.
Ja ennenkuin kukaan kerkeää huutelemaan ettei se kipu ole niin pahaa, niin kerrottakoon että olen noin 50 tuntia istunut neulan alla. Toi kaulaleima vaan kärsi paranemisaikana, ja sitä pitäisi fiksuilla. Toisiksi pahinta kokemaani kipua ikinä.. Luulin että kivunsietokyky on luokkaa uskomaton, mutta liner-neula kaulan sivulle palautti maan tasalle nopeasti..

5

1749

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viisastenjuoma

      Amerikassa ne popsii panacodia linnassa ja sen dokumentin mukaan auttaa mutta ota brenkkuu?

      • NeedNeedle

        Juu en.. Viina ohentaa verta eli menee sotkuseks. Eikä kyllä lievennä kipua ellet ihan naamoissa ole. Lisäksi käyn hakemassa kuvani ammattilaisilta, jotka näyttää ovea jos kännissä sinne astelee.


      • Auttaaseuskopois

        Kyllä minäkin käyn ihan ammattilaisilta hakemassa tatuointini ja saan silti ottaa kivunlievennystä. Ottavat itsekin kun heille tehdään tatuointeja. Enkä sanonut että sinne pitää mennä jurrissa, itse menen aina selvinpäin ja alotan joko heti siellä lievittämään tai linjojen jälkeen, riippuen tatuoitavasta paikasta. Tosin mulla on 3 kertaa enemmän tunteja takana penkissä kuin sinulla, en minäkään tätä saanut tehdä ennenkuin olin käynyt kymmeniä kertoja siellä ja "ystävystynyt" liikkeen omistajan ja palkattujen tatuoijien kanssa. Ja kyllä, kaikki ovat FTAA:n jäseniä ja kovan luokan ammattilaisia jotka löydät tänäkin vuonna Helsingin tatuointimessuilta tekemässä leimaa.


      • Samakuinäsken

        Ai niin ja se tärkein, kyllä mulla silti pysyy väri nahassa ja kerrasta vaikka otanki sitä lievitystä, vaikka vuotaakin hieman enemmän ajoittain.


      • NeedNeedle

        No hyvä, että homma sujuu noin simppelisti. Ite jätän silti mielummin alkoholin sinne jälkilievennykseen :) Pitänee siis vain kokeilla toimiiko napit, jos ei toimi niin sitten huudetaan kuin pikkutyttö.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe