Idiootti demariko käy kuntavaaleja

KOK.lainen

tällaisella Suomi24 roskapalstalla? No eihän muuta voi odottaa kouluja käymättömältä punaniskajuntilta.

Demarit on menneisyyden puolue jota johtaa todellinen juntti, edelleen uskotaan maailmanparannukseen jne. Tanskassa demareiden vaaliohjelma mamutuksen suhteen oli yksi maan tiukimmista, eli siellä on herätty todellisuuteen myös vasemmistossa.

Demujen kannatus johtuu yksinomaan oppositioasemasta, ei mistään muusta sillä ei demuilla ole todellista vaihtoehtoa- he vaan räkyttävät.

Osaako demarijuntit edes hävetä?

17

347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koulutustaustaesiin

      Saanko tietää, mikä on oma koulutustaustasi?

    • tehdäänyhdessä

      Juuri näin kuten aloittaja kirjoittaa. Demarit ei pysty muuhun kuin siihen että yrittävät kaikin keinoin tuottaa vaikeuksia valtakuntaan.Mikään ei käy , ei edes ne asiat joita itse vallankahvassa ollessaan ajoivat. Sokea Reettakin näkee demarien kaksinaamaisuuden. Täytyy ymmärtää että nyt on kyse isänmaan tulevaisuudesta. Harrastaisivat sitten kovaa oppositiopolitiikkaa kun maan asiat on saatu yhteistoimin paranemaan. Nykyinen hallitus on jo saanut suunnan paremmaksi, se vain, että jos ei olisi tuollaista EI,EI,EI demareita tekemässä vahinkoa ,vaan yhteistyössä hallituksen kanssa laittamassa Suomea kuntoon

      • samaa.mieltä

        Oikeaa puhetta!


    • kepuvittuun

      Kepu on täynnä ahnehtijoita ja omaan pussiin pelaajia. Alkaen pääministeristä.

    • vielä_näette

      Nykyinen hallitus on tehnyt systemaattisesti tulonsiirtoja rikkaimmalle kansanosalle. Jokainen lakiehdotus tähtää siihen.Sipilä, ja Berner ovat susia lampaiden vaatteissa.

      Salla joka lukeutuu Suomen köyhimpiin kolkkiin tulee näkemään vielä hallituksen linjan. Viimeisempänä Berneri ytittää antaa tieliikenteen markkinavoimien käsiin jolloin alkaa autoilu maksamaan. Näistä valtion yhtiöiden antamisesta yhtijöiden käsiin on huonoja kokemuksia.
      Aikoinaan A-katsastus annettiin yksityisille, ja hinnat kaksikertaistui. Vuosi sitten lahjoitettiin sähkönjakelu Carunalle ja alkoi sähkönsiirto maksamaan.

      Suomen pelastus olisi kun Sipilän dynastiasta päästäisiin erilleen.

    • demarit_hävetkää

      Demareilla mopo keulii taas:

      Tunnettu de­ma­ri­vai­kut­ta­ja: ”Järkyttää, miten kilpailemme persujen eli fasistien kanssa äänistä”

      http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/tunnettu-demarivaikuttaja-jarkyttaa-miten-kilpailemme-persujen-eli-fasistien-kanssa-aanista/750783/

      Näin yhteistyökykyistä porukkaa nuo demarit ovat. Tämäkö on sitä rakentavaa vuoropuhelua? Miten tuollaisten kanssa voi edes keskustella mistään, saatika työskennellä valtuustossa, kun kilpailevan puolueen leimaaminen kokonaisuudessaan "fasisteiksi" onnistuu noin helposti?

      Osoittaa kyllä tältä demariherralta syviä puutteita historian tuntemuksessa ja piittaamattomuutta 1900-luvun Euroopan tapahtumista, kun demokraattisesti ja laillisen yhteiskuntajärjestyksen mukaan vaikuttava puolue laitetaan samaan koriin Hitlerin ja Mussolinin kanssa. Oksettavaa toimintaa. Äänestäisin mieluummin vaikka itse Saatanaa kuin demaria.

    • Googlatkaa

      Kannattaa selvitellä missä äänestetään ja ketä. Kaikki selviää kun otatte aikaa ja selvittelett, nyt ei tarvitse olla mielikuvituksen varassa kun on käytettävissä tietokoneet.
      Suomessa siellä missä Demareita äänestetään menee hyvin ja siellä tehdään työtä.
      Keskustapuolueen vahvoilla alueilla ei kovinkaan ole teollista työtä, ja paikkakunnat ovat yleensä juuri niitä köyempiä ja elävät toisten kustannuksella.
      Tämänkin voi jokainen tarkistella netistä kyllä köytyy tietoutta.

    • Paitsi_että

      Minä niin nautin kun nämä SDPstä päähänsä vamman saaneet kiehuvat omassa liemessään.

      • piskuvr

        Mietippä sitä kuka se sinnen liemeen on jäänyt kiehumaan, ja kuka sitä lientä vuosikymmenet on keitellyt. Kieli pitkällä saatte aina odotella mistäpäin niitä sattumia tipahtaa.


    • rakasnaapuri

      Siellä missä menee hyvin, on demarit olleet pitkään vallassa.
      Se ei ole kumma, kun Sallassa ovat koulujakäyneetkin tuota mieltä, kuin aloittaja. Onhan siellä panssarieste kylän suurin saavutus.
      Demarit piti arvokkaan puoluekokouksen, tuli aivan tippa linssiin, kun herkistyin niin. Olisin suonut sinne Sallan sivistyneistönkin osallistuvan. En tarkoita tätä "räkänokka" aloittajaa, mutta onhan sielä muita.
      Naapurikylän demarina lupaan, että valtaan päästyämme tulemme huomioimaan Sallan ahdingon.
      Eräs Ruotsiin muuttanut sallalainen sanoi Salla Päivillä, että "Salla on kaiken keskipiste, vaikka mihin suuntaan lähtee, aina paranee". Johtunee siitä, kun siellä on demareita niin vähän.

      • HuhaHEI

        Sallan sivistyneitä demareja? ,kuka kai ketkä?


      • Hehheh2

        Jos Sallalinen Demari muutais Ambomaalle niiin kummasakin paikassa älykkys osamäärä nousis :)


      • NäinOn2

        Ennen sotia kaikki jotka jaksoivat kävellä ja ajatella omilla aivoillaan jatkoivat
        ohi Kemijärven ja menivät Kuolajärvelle mutta Ryssä vei maat ja mannut ja Kemijärven trokarit teki sodan jäkeen tilin ????


      • soppelansutki
        NäinOn2 kirjoitti:

        Ennen sotia kaikki jotka jaksoivat kävellä ja ajatella omilla aivoillaan jatkoivat
        ohi Kemijärven ja menivät Kuolajärvelle mutta Ryssä vei maat ja mannut ja Kemijärven trokarit teki sodan jäkeen tilin ????

        Joo, met kemijärviläiset olemma semmosia, "sivistyneitä".


      • vittikkovarvikko
        Hehheh2 kirjoitti:

        Jos Sallalinen Demari muutais Ambomaalle niiin kummasakin paikassa älykkys osamäärä nousis :)

        Niinkö kauas? Onko sitä Ambomaata enää olemassakaan? Nehän on sallalaiset näivettäneet sen olemattomiin.
        Sitämieltä olen, että demarien liikkuvuus, levittää sivistystä. Sallan kannalta olisi suotavaa, että virtaus olisi sisään päin.


      • lapajänkä
        vittikkovarvikko kirjoitti:

        Niinkö kauas? Onko sitä Ambomaata enää olemassakaan? Nehän on sallalaiset näivettäneet sen olemattomiin.
        Sitämieltä olen, että demarien liikkuvuus, levittää sivistystä. Sallan kannalta olisi suotavaa, että virtaus olisi sisään päin.

        Joo, kyllä sisäänpäin virtausta alkaa toivomaan, kun lukee aloituksen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      20
      4141
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      150
      4049
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3206
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      66
      3048
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      150
      2619
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      77
      2604
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2293
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      31
      1799
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      114
      1574
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1495
    Aihe