Onko muilla at ihmisillä kummallisia estoja jotka johtuvat juuri siitä kun ei ole kumppania.?
Itsellä on sellainen esto etten uskalla ostaa käsivoidetta omalta paikkakunnalta sillä jos joku tuttu näkee minut käsivoidetta ostamassa niin heti ajatellaan että toi yksinäinen ostaa käsivoidetta runkkaamista varten.
Toinen estoni liittyy ehkä itseni häpeämiseen niin etten ilkiä käydä sukulaisten luona kun tunnen itseni niin vajakiksi kun en ole saanut aikaiseksi perhettä itselleni.
Itsellä on sellainen esto etten uskalla ostaa käsivoidetta omalta paikkakunnalta sillä jos joku tuttu näkee minut käsivoidetta ostamassa niin heti ajatellaan että toi yksinäinen ostaa käsivoidetta runkkaamista varten.
Toinen estoni liittyy ehkä itseni häpeämiseen niin etten ilkiä käydä sukulaisten luona kun tunnen itseni niin vajakiksi kun en ole saanut aikaiseksi perhettä itselleni.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Minulla on vakava estymä.
En kestä ajatusta siitä, että juoksisin alasti mämmillä siveltynä persiljanippu pakaroiden välissä eduskuntatalon ympäri.
Vakavasti puhuen, ei ole.
Estoton olen 😉
Joo tuo sukulaisjuttu mullakin. Ei kehtaa mennä kun ne ajattelee kaikkea negatiivista koska en ole saanut koskaan naista.
Ettekö voisi ajatella, että käsivoidetta ostaessa...Jos siihen edes kukaan huomioita kiinniittää. Niin ajatellaan sinun ostavan sitä vaimolle, tyttöystävälle,
äidille, mummollesi. Eikä siinäkään ole mitään outoa, että miehet käyttää käsivoidetta siihen, mihin se on tarkoitettukin. Hoitamaan käsien ihoa.
Hoidetaanhan muitakin ihoalueita voiteilla.
Tuosta, ettet tykkää sukuloida, kun et ole hankkinut perhettä. Voit olla siitä tietyllä tavalla ylpeäkin. Voit antaa heidän ymmärtää, ettei kaikki halua perhettä riesakseen. Vaan tykkää elää ja olla vapaana.
Turhaa tuollaisia stressaat :)
Ei muuta paitsi tuo sukulais juttu. Tosin ovat jo itsekin tehneet selväksi että en kuulu piireihin koska kuvittelevat homoksi. Rumuus ja siitä johtuva naisettomuus on näköjään joillekin yhtäkuin homous. Että niin suvaitsevassa yhteiskunnassa elämme:D
Pahempia estoja voi paremminkin tulla suhteessa kuin sinkkuna. Kotona saat sinkkuna olla miten vaan ja tehdä mitä vaan.
Päin vastoin, parisuhtessa riittää kun miellyttää sitä kumppania. Sinkkuna pitää miellyttää kaikkia, koska kuka tahansa voi olla potentiaalinen kumppani tai tuntea sellaisen, eikä siis ole varaa menettää mainettaan kenenkään silmissä.
HöpöHöpö.. Mielistelijä tekee mitä mielistelijä tekee oli se sitten suhteessa tai sinkkuna.. ;P
Opettele olemaan oma itsesi, hyväksy itsesi ja arvosta itseäsi.. Silläkin uhalla, että jotain outoilijaa ja/tai persestelijää se ei miellytä.. Mit Välii.. ;D
En nyt tietenkään tarkoittanut, että käyttäytyy kuin "eläin" tjmv.. Mut jos ei ole itse oikeesti outoilija ja persestelijä, niin muiden mielipiteistä ei kannata, eikä tarvitse välittää.. ;P
Ei plastala ol e ytän nasia,
Käytetäänkö sitä runkkaamiseen, eikö voi tilata voidetta jos se on arka aihe.😂
Laitas pillukuvaa palstalle niin runkataan yhdessä <3
Oho.
Kelle tämän viestin oli tarkoitus tulla😱😳
että valtakunta levälleen vaan ja saarnaamaan?
Trolli siinä näköjään pelleilee mun nikillä. Älä vastaa sille niin kyllä se siitä rauhoittuu.
Oot aika kuuma pakkaus😂
onhan sillä väljä valtakunta kun on 5 pentuakin. kuka sellaista haluaisi nähdä?
kurppaantuneessa epätoivossaan hakee täällä ätmien huomiota. en anna, tämän enempää.
Noh ukkoseni sanoo että työnnän sen vehkeen pihalle että hyvät lannepohjalihakset on mitä pullistella. Minua häiritsee että se silloin ei työnnä vastaan vaan jähmettyy.
Jospa minulle tulee maailman vahvimmat jokin tavoite on saavutettu
https://www.stara.fi/2013/03/12/maailman-vahvin-vagina-loytyi-tyylinayte-tyrmistyttaa/
Kerran olin apteekissa ostamassa käsivoidetta ja eräs nainen hymyili minulle. Eipä tuo haitannut yhtään vaikka nainen ajatteli minun ostavan sitä runkkaukseen. Olisi pitänyt sanoa sille naiselle, että tuletko rasvaamaan. ;)
Juuri näin ne naiset aina ajattelevat, että käsivoidetta ostetaan runkkaukseen. Sitä kun ei voi yksinäinen mies mennä yksin ostamaan käsivoidetta ilman että siitä heti ajatellaan sitä onanistista.
Mistähän ne naiset sellaisia ovat mieleensä saaneet? Minä ainakin vasta tältä palstalta luin, että miehet tarvitsevat rasvaa runkatessaan. Luulisi siis pikemminkin, että muut miehet sen asian arvaavat.
ps. Käyttäkää margariinia, niin kukaan ei ihmettele jos sitä ostatte.
Runkatessa mitään rasvoja tarvii. Ompa omituinen ajatus. Ei sitä kukaan ajattele, että joku käsirasvaa runkkaukseen ostaa. Outoa ajattelua kertakaikkiaan.
leipoi kuivana kiin-n-i
Aloittaja tässä hello!
Kiitos kirjoitukseeni liittyvästä mielenkiinnosta ja asiallisista vastauksista.
Sen verran haluan selventää vielä aloitustani että vieraalla paikkakunnalla ruokakaupassa ostaessani myös muuta en ole estoinen kun ostan käsivoidetta, ainoastaan kotikulmillani en osta mitään joka voisi herättää hilpeitä ajatuksia minut tuntevissa. Esim. nuorena pornolehtien ostaminen tapahtui aina muualla kuin kotipaikkakunnallani.
Mitä tulee tähän että häpeän itseäni koska olen akaton mies niin en mene ikinä esim. firman pikkujouluihin koska kaikilla muilla on emäntä kainalossa, olispa orpo olo mennä sinne yksinään.
Mitä tulee tuohon rasvan käyttöön onanoidessa niin en minäkään silloin nuorena käyttänyt yleensä mitään liukastetta, mutta näin vanhempana sitä on tullut vaativammaksi ja vanhempi iho vaatii jo kitkan vähentämistä herkissä paikoissa.
Kun tässä nyt nuoruusmuistot tulvahtivat mieleen niin muistelen kuinka se siinä parikymppisenä at jannuna oli nainen mielessä päivin ja öin niin voimakkaasti että useasti täyttyi työpaikan ruokatunnilla käydä työpaikan vessassa "keventämässä" oloa kun oli niin valtava naisen himo päällä, nyt vanhempana saattaa mennä viikkokin ettei tule hoideltua "hommia" kotona.
Kuinkahan vanha? Mutta sympatiat sulle. Vaikka mitäpä se hyvejää sympatiseerata.
Olisiko elämä parempaa, jos et häpeäisi mitään?
Aloittaja tässä hei taas!
Nyt olen jo yli nelikymppinen.
Jatkan taas muistelua siitä kurjuudesta kun silloin yli 20v sitten nuorena oli yötä päivää nainen mielessä eikä ollut at jannulla mahdollista saada oikeaa tavaraa.
Sain voimakkaan seisokin pelkällä ajatuksella silloin ennen mutta nyt se ei enää niin menekkään. Naisen kaipuu oli niin voimakas että onanointi ennätys oli kolme laakia yhden päivän aikana kun olin yksin kotona ja oli divarista juuri ostettuja pornolehtiä.
Toivotan parempaa tulevaisuutta nykyajan at pojille sillä minä jos kuka tiedän mitä on olla Suomessa atm!
En ikinä oo tienny,ett miehet tarvitsevat rasvaa runkkaukseen. Itseasiassa tää oli eka kerta kun asiasta kuulen. Eli ei ikinä ois tullut pieneen mieleenkään ett sen takia joku sitä ostais. Miksette osta tummelia: on halpaa ja riittoisaa ja jos lehmän utareet siitä pitää eiköhän se....
niin lisään vielä, ett sitä voi ostaa vaikka tokmannilta, ei apteekkiin tarvitse mennä.
Ympärileikatut ehkä tarvitsevat, mutta eivät miehet muuten tarvitse mitään liukastetta.
En mäkään tarvinnut liukastetta eilen työntyessäni sun perseeseen, muistatkos kultaseni... <3
Estoni on etten uskalla tehdä naisille aloitteita.
Sama vika.
Kiinnostaa tietää käytättekö sinkkunaiset liukastetta kun masturboitte, jos kyllä niin käsivoidetta vai mitä ?
Teillä ei liene estoja liukastetta ostaessanne ?
vastatkaa nyt tähän kysymykseen naiset suurella joukolla !
no, vastauksia halutaan naisilta, erityisesti sinkkunaisilta sillä eihän suhteessa elävät naiset onanoi.
Ai eivätkö... Tuohan se osoittaa mite harhoja on liikkeellä niiin monesta asiasta kuten nyt käsirasvastakin. Ai että ätmien maailma on ihmeellinen. Eikun piti sanomani OMITUINEN. Huh.
Oletteko naiset niin ujoja ettette uskalla vastata edes nimettömänä ?
Ätmien yleinen estyneisyys pitää ne poissa suhteista.