Lapsilla on asiaa Sallan persuille!

MissäPersuSielläOngelma

3

280

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ObelixjaFelix

      Ihan on aiheellinen sanoma yli kaikkien puoluerajojen, kaikille meistä. Se on silmiä avaavaa käydä jossain etäisessä maailman kolkassa ja kokea itse "valkoisena" mitä rasismi tarkoittaa. Sitä kun omassa pienessä naiviudessaan kun on helppo kuvitella olevansa sellaisen ulkopuolella, ettei se kosketa itseään. Ja epäasiallista kohtelua kohdatakseen ei tarvinnut olla kuin iholtaan eri värinen, ei mitään puhetta uskonnosta tai poliittisesta näkemyksestä. Maailma on niin hullu paikka että jokainen inhimillisyyden ripaus on tarpeen. Ylemmyyden tunteeseen ei meillä täällä moraalisessa takapajulassa nimeltä Suomi ole kyllä liiemmälti varaa.

    • lähiöihin

      Joopa joo, tätä videoa olisi kaikista paras esittää näissä etelän ja miksei pohjoisenkin kaupungeissa joissa on runsaasti maahanmuuttajia. Kaikki mitä lapset tuossa esittävät ovat itsestään selvyyksi kantaväestölle , mutta ei todellakaan tänne omia kultuureita väkivalloin ajaville maahanmuuttajille. Ottakaa koderyhmäksi tuolle videolle maahanmuuttajalähiöt , ilmoitelkaa millainen on vastaanotto !!!!

    • tämä pitää esittää näille ns insinööri opiskelijoille,jotka luvatta on saapuneet maahamme..tietenkään eivät ymmärrä mitä puhuvat,mutta kait joku suomentaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1897
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1290
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1031
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      904
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      751
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      642
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      518
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe