Ihannemies on

missäootmies

tumma ja hiuksia pitää olla, kaljut on yäääääääääääääääääääk... hyi, puku päällä, karkea leuka, siisti, rahaa pitää olla, auto ja asunto.
Mies ei saa tupakoida eikä käyttää alkoholia. Hänen pitää tuoda kukkia joka äivä vaimolle, sekä antaa 700 e viikossa shoppailurahaa, siivota ja pestä pyykkiä on hyvä taito miehellä, hänen tulee hoitaa lemmikit, vaimo, lapset, siivous, anopin koti, pillkoa puita, tuoda joka päivä lahjoja, käydä ruokakaupassa, pitää osata puhutella kauniisti, ja ommella vaatteita, laulaa ja sittaa kaikkia soittimia, opiskella jatkuvasti, matkustella vaimon ja lastenkanssa, leikkiä lasten kanssa, ja ostaa uusia koriia kerran vudoessa.
Kerätä sieniä, marjoja ja hoitaa puutarha, myös anopille kerätä vuoden marjat.

3

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tooosimies

      Mies?

      Mää luulin että haet ämmää ittelles, ainakin kuvauksestasi sai sen käsityksen.

    • Oletkotyötön

      Kirjoittamasi perusteella suomesta löytyy 10-50 miestä jotka sopivat sinulle

    • Mulonjo

      Tällainen mulla jo on: "tumma ja hiuksia pitää olla, kaljut on yäääääääääääääääääääk... hyi, puku päällä, karkea leuka, siisti, rahaa pitää olla, auto ja asunto.
      Mies ei saa tupakoida eikä käyttää alkoholia."
      Mut sitten nuo loput tuosta avauksesta on jo vähän liikaa vaadittu ja kyllä mä itsekin haluan "jotain" tehdä eli me tehdään nuo loput yhdessä. Paitsi koiraa en huuholliini huoli mistään hinnasta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      200
      4128
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      241
      3304
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2331
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2245
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1933
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1589
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1236
    8. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    9. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1188
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1111
    Aihe