Niitty anivarhain usvaan peittynyt leposija
lakoon painuneille korsille, kukille.
Ei vuoda hyytynyt, pysähtynyt aika
hengessä tuulen tai askeleissa Valkyrian
Multaa tämä kaikki jo on
sieluja otteessa sorjan nyrkin
Kellä siivet on.
😁
lakoon painuneille korsille, kukille.
Ei vuoda hyytynyt, pysähtynyt aika
hengessä tuulen tai askeleissa Valkyrian
Multaa tämä kaikki jo on
sieluja otteessa sorjan nyrkin
Kellä siivet on.
😁
Vastaukset 36
Vanhimmat
Mjoo
Siis aika hyvä tällaiseen nettipeliaikaan, vaikkakin näkynä vähän "vanha"
😁
Ja mistä idea?
No siis joku misu noukki mopsinsa pötköjä jäätyneeltä hangelta Koskelantiellä.
(Reps)
😁
Musta tällaisten saagojen ja reaalielämän sotkeminen toisiinsa on sekä hauskaa että viihdyttävää.
Toivottavasti viihdytte kanssani.
😁
Tämä Valkyria-hössötys lähti siitä, kun tapasin ystäväni raflassa (oikeastaan se oli hotellinsnäkkibaari) ja hän pelästyi nähdessään minut.
Siellä oli hieman huono valaistus taustalla jotain härpäkkeitä. Se on se valon ja varjon leikki.
😁
Eli mitä minä tästä opin?
Ihmiset eivät ole siinä maailmassa ja todellisuudessa, jollaiseksi itse sen tunnen.
Tämä on hieman hämmentävä havainto, sillä olin siihen asti luullut kaiken olevan kaikille samalla tavalla selvää ja kirkasta.
(Naurua)
😁
Tässä kohtaa on hyvä käydä vaikka syömässä. Lihotuskuurini on pahasti kesken ja tähänastiset tulokset mitättömiä.
Kaksi pitsaa, kiitos.
(Reps)
😁
Perhepitsaa!
😁
Nyt vasta syvällisesti ymmärrän, mikä tässä kaikessa on mättänyt.
Olen liian hyvässä kondiksessa.
Samaan aikaan kun kokkimies leipoo minulle alustaa tirisevälle rasvakerrostumalle, niin itse palaan perusasioihin.
Naisella pitää olla muotoja. Naisen täytyy aaltoilla ollakseen nainen.
Kuinka näin fiksu ihminen kuin minä, saattaa unohtaa tai ohittaa noin oleellisen seikan?
(Hihitystä)
😁
Saagojen Valkyria naputtelee haarukanpäällä pöytään ja pohtii kuinka hänen kasviselimistönsä suhtautuisi tulevaan rasvasokkiin. Ainahan sanotaan, että elimistöä pitäisi kuunnella, mutta entä tässä tapauksessa?
Kuolaa valuu suupielestä pöydälle. Kello tikittää. Eilinen mättö oli aiheuttanut pieniä vatsanväänteitä ja pöhötystä. Se oli tuo suola, joka imeytti isolut täyteen nestettä. Ensin se tuntuu nilkoissa. Varpailta tuntuu loppuvan lämpö.
Siivet eivät jaksaneet veuhtoa ja sielupussi oli tiessään. Varmaan auton takapenkillä.
(Reps)😁
Jssoo!
Nyt tämä pitäisi sitten vetäistä naamaan.
Ensin otetaan kuva ja jaetaan se kaikenlaisille voivottelijoille. Katsokaa tätä juuston määrää. Tässähän kelluu koko Napoli.
(Reps)
😁
Aikaansa seuraava pitseria tarjoaa myös luettavaa ylikuuman juustomössön kera: jossain onkalossa on hukkunut pappi.
?
Tällaista tämä tiedottaminen on. Ensin uutinen on vanha ja sitten vedotaan kansan syviin riveihin uskonnollisen miehen uppoamisella ja jäljelle jääneillä, eli perheellä. Iso liuta lapsia ja sureva vaimo.
Missään ei uutisoida lihavuus-yrittävistä fiktiivisistä naisista.
Outo lehti.
😁
Itse en menisi mihinkään onkaloon. Tai jos menisin, niin menisin sinne perse edellä.
(Hihitystä)
😁
Siis kai mä nyt tiedän mikä etydi on. Vai tiedänkö?
Joskus olisi parempi syödä yksin. Kaikki meni taas selittämiseen siitä, että en minä tiedä mitä tapahtui enkä pidä mistään pohjan tonkimisesta tai "penetroitumisesta vertikaalikohteisiin". Lisäksi rebe-hommat ovat niin kalliita ja työläitä, että suhteutettuna mielihaluihin ne minulta jää. Ei inspaa.
Mikä taas on kiinnostavaa on se että miehet (nuo tekniikan ihmelapset), ovat erittäin kiinnostuneita harrastuksestani. Tähän on varmaan monta syytä, mutta tuo elementtipuoli varmaan ensin. Sitten hyvänä kakkosena tulee monimutkainen tekniikkapuoli.
Vastailin niin hyvin kuin osasin. Pitsa oli lähes etovaa kahden kolmanneksen jälkeen.
😁
Sulla ei siis ole edes tekniikkapuoli hallussa, kun vastailet omiin pieruihisi.
Ei sillä nyt ole niin väliä mikä kommentti on missäkin. Täällä kaikki lukevat kaiken, paitsi minä.
(Hihitystä)
😁
Itseäni on aina kiinnostanut jonkilainen epäsuhta. Otetaan tällaisia klassikkoja kuten mies, joka pitää kukista. Ja vaikka sitten naine, joka pitää sukelluksesta.
Tässä nyt ei ole vielä mitään uutta, mutta siinä on että vastakkaiseen sukupuoleen tämä tekee lähes poikkeuksetta suuren vaikutuksen. Seksuaalisuus ikään kuin laajenee uusille alueille. Siis omille alueille.
😁
Mutta kuinka ihneessä hortensian hoitoa ja regulaattorin säätöä voi jollain tapaa pitää sukupuolisidonnaisena?
No huh hei.
😁
Kun kesään mennessä olen lihonut ainakin viisitoista kiloa, niin sitten menen parturiin.
Ei. En mene kampaajalle vaan parturiin.
(Reps)
😁
Herääkin kysymys, että montako pitsaa pitää sulattaa, ennen kuin tavoite saavutetaan?
Mun pitää kilauttaa asiantuntijalle.
😁
Kaikkea voi pitää sukupuolisidonnaisena, jopa etydejä ja munimista, vaikka tunnetut ja tuntemattomat sukupuolet ja eunukitkin pystyvät periaatteessa munimaan kultamunia. Eivät käytännössä kuitenkaan muni yhtään mitään.
Pienenä mulle uskoteltiin, että pääsiäiskukko munii suklaamunia.
Paitsi että todistettavasti luit kommenttini etydeistä, ennen kuin ryhdyit selittelemään. Katsopa kommenttisi aika, ja vertaa minun kommenttini aikaan.
Sinä olet palstan pilaaja, trollaaja vailla vertaa. Vain sinulla on aikaa ja mielenkiintoa olla täällä AINA. Päivystät kaiken valveillaoloaikasi, ja todellakin luet ihan kaiken. Olet aiemmin vaikuttanut enemmän ML-osastolla.
Pthyi saatana, mikä otus!
Kauheeta lapsen vedättämistä.
Mun pikkusisko joutui aina kärsimään mun joulupiloista. Kauheeta. Ehkä kauheinta kaikessa on se että meillä ei just oo ikäeroa.
😁
Miksi mun pitäisi vertailla jotain aikoja?
Ne snaja
😁
Mun isobroidi oli aika kiltti, ei hirveesti rääkännyt prinsessaa jouluisinkaan. Mut nyt täytyy mennä, pitäis olla jo! Pärjäillään.
No ihan siksi, kun yhtäkkiä oksennusketjuusi kerroit, kuinka muka tiedät mikä on etydi (kun tohdin alempana siä epäillä)...ja samaan hengenvetoon väitit, ettet lue muiden kirjoituksia. Mistäs moinen, jos et muiden kirjoituksia lue?
Olin muutama minuutti aiemmin kertonut mielipiteeni sinun "etydistäsi". Ja kertonut mikä etydi on.
Olet ML-palstan paskapää, se eläkkeellä oleva mielisairas (?) tyyppi, joka vuosia sitten suolsi lähes jokaiseen kirjoitukseensa jossain muodossa maininnan työelämästään laivoilla.
Sinä olet ainoa, jolla on aikaa täällä päivystää 24/7, ja mielenkiintoa kiusata muita esim. nikkivarkauksilla.
Vitun nolo, yksinäinen, narsistinen, epäonnistunut, älykästä esittävä piimäpussi!
Tämä "etydi-tapaus" oli oikein kirsikka kakan päällä. Vanha ja kuiva kapakala ei edes tiedä, mikä on etydi :D Mutta tarjoilee omanlaistaan suuressa ylivertaisuudessaan!
NAURETTAVAA.
Ai että ihan etydi?
Minä luulin, että etydit ovat pieniä sävelteoksia. Sellaisia sivun-parin mittaisia lurituksia tai pimputuksia.
Tiedän myös, miksi niitä on tehty, ja miksi niitä soitetaan.
Ei lainkaan kyllä muistuta etydiä tuo sinun tuotoksesi. Muuten olet kyllä pelkkää sanallista wannabe-etydiä koko ML-pakolainen....joskus vahingossa osut jyvään kuin sokea salvokukko...
Kirjoitat vanhoista naisista sinäkin, aika kiva etydi, kiitos. Ei pidä väheksyä romantiikkaa, jossa ei ole aspartaamia.
Muiden kirjoitelmia en taida jaksa täältä lukea. Heippati.
Ja jos oikein vielä tuota etydiäsi erittelen, niin tuo ei ole edes sanallisesti toteutettuna etydi. Tuotoksessasi on omituisuuksia, siis kielellisiä sääntöjä rikkovia osia.
Etydeissä ei ole lupaa rikkoa sääntöjä.
Etydit ovat harjoituksia, joissa nimenomaan noudatetaan sääntöjä, huolimatta siitä, että ne joskus ovat vaikeita soittaa. Ne ovat tekniikkaharjoituksia.
Mutta haistapa paska, ML-pakolainen, ja painu takaisin sinne ML-palstalle.
Kyllä mä veikkaan et ennemmin munimaan ryhtyy kuin täältä lähtee ennen kuin kanat on kynitty ;)
Miten tuollainen oksennus voi olla etydi. Ihan hirvittävää paskaa.
Lihotuskuuri! Tsot tsot. Siihen ei kellään ole varaa! Fläskmoses!
Etydi ei voi olla sanateos.
Selvitetään tekniikka muijan henkilöllisyys.
Soitetaan joka sukellusseuraan Helsingissä ja kysytään onko siellä eläkkeellä olevaa pappa betalar kustsvesnka idioter jotka runoilevat ripulia
Suuri etydirunous aina herättää kuohuntaa kansan piireissä.
(Reps)
😁
Seuraavaksi olen ajatellut kirjoittaa jotain kaunista ja yleismaailmallista, jotain vapauttavaa.
😁
Kuulen jo siipien kahinan.
😁
Kirjoitit tuon itse, ja vastailit itse 3 viestin verran.
Olet läpeensä mätä.