Persujen energiatyhjään

mitäseheistäkertoo

Taas sai yksi persu sakot tyhmistä kirjoituksistaan, Tynkkynen tuomittiin käräjillä.
Soini antoi isällisen neuvon käyttää energia johonkin hyödyllisempään asiaan.

Näyttää siltä, että vaaleissa ääni persuille voi mennä aivan harakoille, kun osa heistä käyttää kaiken aikansa ja energiansa täysin tyhjänpäiväsiin vihakirjoituksiin, jopa heidän oma puoluejohtaja joutuu asiasta huomauttelemaan.
Ei tuollaisilla tyypeillä ole käyttöä politiikassa, ainakaan opposition ulkopuolella, missä pitäisi päättää yhteisistä asioista.
Ei juuri muissa puolueissa ole tuollaista porukkaa, jonka housut hankautuu käräjillä syytetyn penkissä. Viikosta toiseen näyttää joku persu istuvan syytettynä tuollaisesta typeryydestä.

3

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bäääbääääbäää

      Juurinämä syytetyt harjoittavat sitä politiikkaa, jota lupasivatkin. Muut persut ovat muuttuneet lampaiksi.

    • perseessä_pelko

      Joka näitä Sallan palstoja selailee huomaa minkälainen persupelko on , näin vaalien alla. Ja pelätä saakin. On ihan oikein jos jo homeessa olevaa Kepu/Vasuri dynastiaa jo vähän lepillä hämmenteleekin.

      Näin sivullisena ihmettelen miksi siellä on maahanmuuttoa vastaan niin negatiivinen asenne? Hallituksessahan Keput ovat oikein pääministerin voimalla houkutelleet tänne mamuja, ja Vasurit niistä tykkää kuin "hullu polokasta".
      Näin tarkkailijasta näyttää, näitä palstoja lukiessa, että siellä ajatuksiltaan melkein kaikki ovat Persuja, mutta harva sitä tunnustaa.

    • deyt

      jokainen saa sanoa mielipiteensä ja itse vastaa teoistaan mutta nämä tyhmät kirjoittajat ei tajua kuin narista seläntakana,kun eivät itse uskalla kirjoittaa samaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe