Kalliolaiseen hipsterimeininkiin sopii hyvin Juuso-karhun ekspressiiviset ja hauskat maalaukset galleria Ruplassa.
(Reps)
😁
(Reps)
😁
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No, hetkeäkään epäilemättä juurikin näin.
(Raps)
Aivan ihastuttava tapaus.
(Hihitystä)
😁
Itse olen nähnyt Högiksessä vain banaanikarhuja, jotka kömyävät lätäkössä ja yrittävät keksiä itselleen jotain tekemistä. Tosi tylsää porukkaa. Mutta sen kerran kun kipittelin Susitaipaleen (susikierros wtf) läpi, niin satuin näkemään karhunperseen pinkovan suonlaidalta metsään.
Siinä kokemukset.
Juuso taas selvästi nautti vaneritaiteestaan, sillä jo maalaustaiteen historian nimekkäimmät heput olivat sutineet puulle visionsa ja ymmärryksensä hedelmät.
Oikein piristävää.
😁
Kun taas vilkaisen ylitse tämän ikivihreän niityn, niin mitä näen?
Kyllä jotain tarttis teherä.
(Reps)
😁
Vai onko se, kylä jotahin tarttis teherä.
😁
En tiedä. Hirveen rasittavia nämä murteet. Suomessakin on kosolti paikkoja, joissa ei saa mitään tollkua puheesta.
😁
Esimerkiksi Helsingin Kallio on juuri tällainen alue tai kaupunkikokonaisuus, jossa meno on kuin Pigallella - tai Greenwitch Villagen ja Pigallen orpolapsella elämän eläintarhassa.
Juuso käveli sisään galleriaan ja nai parit misut, tyhjensi tarjottimellisen.
Kyllä hihitystä riitti.
😁
Täällä on mongerrettu näistä joistain "jännämiehistä" jo vuosia.
Juuso on kyllä jännin mies, jonka töitä olen saanut nähdä.
Kyllä karhu aina pari tekniikkatajutonta apinaa voittaa.
(Reps)