vähän ihmettelen kun toiset naiset ilmoittaa" HARRASTAN " salilla käyntiä mutta kroppa näyttää ihan muulta kuin OIKEASTI salilla käyneellä.Näkee sen jo miehistäkin kuka salilla käy ja on jotain kroppansa eteen tehnyt.Vai onko nämä"keijukaiset"vasta aloittanut salilla käynnin ja siitä sitten pidetään niin suurta numeroa.Voisihan ilmoit.laittaa"aloitin vasta salilla käynnin".
salilla käyvät
keijutjamuut
22673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Koska muotia niin täytyy sanoa käyneensä muuten on ns. huono ihminen
Lihava mies voi olla hyväkuntoinen. Lihava nainen ei voi olla hyväkuntoinen.
Läskit voi olla (ehkä joskus harvoin) hyväkuntosia, muttei koskaan hyvännäkösiä. Etenkään miehet.
Jos siellä salilla käy tekemässä 2 kertaa viikossa kevyen treenin niin voihan sitä harrastukseksi kutsua. Ei kaikkien tarvitse olla hc-treenaajia niinkuin sinä.
Voihan siellä käydä vaikka polkemassa vähän kuntopyörää ja lukea samalla Seiskasta uusimmat juorut. Ei sillä vielä fitness-kroppaa tuu.
Ymmärrän sun pointin, mutta välillä musta tuntuu, että mikään ei riitä miehille.
Tuntuu todella pahalta arvostelu, mutta sitähän se on, miehet ajattelevat niin yksioikoisesti.
Kun olin teini, mua haukuttiin laudaksi. Eka poikaystävä oli huolissaan, kun olin liian laiha. Sitten lihoin jossain vaiheessa pitkässä parisuhteessa. Aloin kuulla siitä huomautuksia sekä tosi laihoilta naisilta että miehiltä. Sitten taas laihduin. Söin mössöjä, mitä milloinkin. Liikuin hulluna. Jotenkin kelpasin vähän aikaa. Aloin seurustelemaan taas. Huonossa ihmissuhteessa aloin taas lihomaan. Loppuvaiheessa äijä haukkui jo "urpon näköiseksi". Erosin.
Nyt olen taas laihduttamassa. Haluaisin taas olla superlaiha.
Oletteko koskaan miettineet, kuinka paljon satutatte typerillä kommenteillanne?
Sellaiset miehet ovat itse jotenkin henkisesti lapsia tai sitten niillä on itsetunto-ongelmia, ei toisen painosta saa ilkeästi huomautella oli lihava tai laiha, huomannut myös että varmaan ton takia monella naisella väärä kuva itsestään kun se on seksikästä jos naisella on vähän muotoja, pitäs se sisin merkata ennemminkin kuin se paljon painaa.
Voimia sinulle.
Jos et ole vielä löytänyt miestä joka arvostaa sinua olit milalinen tahansa niin toivottavasti löydät.
Katso peiliin ja kestä kritiikki! Ihan samaa voisin sanoa sinullekin. Miksi en kelpaa sinulle koska olen ruma? Miksi en kelpaa muillekaan naisille?
Oletko koskaan miettinyt kuinka satutatte kommenteillanne ja käyttäytymisillänne rumia miehiä?
Niin sulla on sentään ollut niitä seurustelukumppaneita eli kelpaat kyllä mutta sinullekaan ei mikään riitä. Arvaa miltä tuntuu kun ei ulkonäkönsä takia ikinä kelpaa yhdellekään naiselle?
Ehkäpä sinun tulisi lopettaa itsesi soimaaminen ja olal välittämättä miten muut sanoo tai tekee?
Itsekkin vain sain enemmän pahaa aikaan itselle kun soimasin aina itseäni ja syytin itseäni.
Nyt kun vihdoin tiedostin asiat niin huomasin että itsevarmuus tuli takaisin, siihen auttoi se että naispuolinen sanoi suoraan että mulla itäs olal enemmän itsevarmuutta.
Mullaki sydän vielä aika riekaleina ja tämä rakastuminen on se mitä en koskaan unohda mutta kuitenkin päästän/päästin irti enkä roiku vaan meen eteenpäin, etsin edelleen kumppania vaikka sylettäkin että tää ois ollu aikalailla täydelilnen mulle mutta asioihin voi itse vaikuttaa ehkä jos olisin ollut itsevarmempi heti olisin saanut hänen sydämensä mutta sitäkin on turha märehtiä, eteenpäin vaan.
Miltä+sitten+salilla+käyvän+pitäsi+näyttää?
Siellähän+näkyy+kaikenlaisia,+kokoisia+ja+muotoisia+ihmisiä.+On+pyöreähköjä+ja+on+palleromahoja,+niin+miehiä+kuin+naisia.+On+verisuonet+pinnassa+rautaa+pumppaavia+ylilaihoja+ihmisiä.+On+tavallisia+omasta+kunnostaan+huolehtivia+miehiä+sekä+naisia.+Kaikensorttisia.+
Jos+sinulla+on+noin+kovat+kriteerit,+niin+pyydä+kokovartalokuva+terffikumppanistasi+ennen+terffejä+niin+tiedät.+Vaan+voipi+olla,+että+98%+ei+enää+vastaa+sinulle,+mutta+sitä+saa+mitä+tilaa+ja+samikset+löytävät+näin+toisensa,+toivottavasti.+
Voit+myös+tämän+ikävän+asian+välttämiseksi+ihan+rohkeasti+laittaa+treffiprofiiliisi,+että+vaadit+timmiä+ulkonäköä,+joka+tarkoittaa+että+salilla+käynti+näkyy+todella+terffikumppanin+kropassa+ja+että+kokovartalokuvien+vaihto+treenivaatteissa+ennen+treffejä+on+must.+
So+simple!
Onnea+etsintään!
Tuo onkin hyvä kysymys, miltä salilla käyvän pitäisi näyttää. Itse olen niitä naisia, jotka käyvät 2 kertaa viikossa salilla. Harrastan muutakin liikuntaa, mutta en mitää hirveitä määriä. Jollain konstilla olen pysynyt normaalipainoisena (jopa hoikkana), vaikka välillä herkuttelenkin enkä niin tarkkaan mieti syömisiäni.
Kyllä kokovartalokuvaa saa pyytää, niin miehiltä kuin naisiltakin. Itse olen pyytänyt eikä kukaan ole loukkaantunut eikä kadonnutkaan.
Tuskin ne miehet mihinkään katoaa mutta naiset kyllä sen tekevät kun kuvan näkevät. Sinulta erikseen edes kysymättä tiedän että katoat myös ruman miehen kuvan saatuasi. Ja ihan tiedoksi että en itse ole edes ylipainoinen vaan jopa lihaksikas ruumiillisesta työstäni ja liikunnallisista harrastuksistani johtuen. Naama kun ei kelpaa kenellekään.
Silloin kun aloin käymään salilla 3 vuotta sitten niin paino on noussut 10 kiloa sen jälkeen. Naiset ei tajua että kun nostaa puntteja paljon niin painoa tulee lisää. Kävin varmaan 2 vuotta 5 kertaa viikossa salilla mutta nyt olen käynyt harvemmin.
Ei nouse kaikilla paino samaa vauhtia, itse käynyt pitkään ja syön paljon toki myös kulutan tuon lisäksi töissä ja liikkumalla muutenkin paljon mutta ei nouse paino helposti, voimaa ja kestävyyttä kuitenkin tullut että kyllä varmasti geeneistä paljon myös kii.
Voihan sitä harrastaa salilla käyntiä mutta treenaaminen asia erikseen, kyllä tulokset näkyy jos treenaa eikä "nyplää" pitsiä.
Joilalkin harhaluulo että jos käy salilla on automaattisesti joku hirveä lihaskimppu, salilla voi tehdä monenlaista treeniä, itsellä enemmän kestävyys puoleen keho tehty, geeneille en voi mitään ja kulutan syömiseen nähen paljon vaikak syönkin hirveesti niin en liho, toki on tavote saada vähän lisää painoa koska se motivoi treenaamaan enemmän mutta olen kyllä tyytyväinen näinkin, normaali painonen olen ja enemmänkin ne lihaksetkin kiinteytyy että kyllä sielä on monenlaista treenaajaa , annetaan jokaisen tehdä miten ite tykkää.
Ei se sali naiselle pattia paljon kasvata / ainakaan kovin nopeasti. kaikennäköisiä treenaajiahan salilla näkee muutenkin. Osan päälaji saattaa olla vaikka maraton, joten ei siinä punttisali paljon näy.
Itse olen käynyt noin 20v salilla. Vaatteet päällä ei varmaan paljon erota tavistallaajasta, koska olen pieni mies.
No paljonko naiset nostaa penkistä. Paljonko miehen pitää nostaa että on hyväkuntoinen? Kauanko naiset kestää kun poljette 20 km matkan fillarilla? Jos on hyväkuntoinen niin se matka pitäis mennä 50 minuutissa.
Voidaan mennä viivalle koska tahansa niin katsotaan sitä kuntoanne.
Saatteko naiset 20 kg käsipainon suorilta käsiltä ylös 10 kertaa? Jos että niin olett todella huonossa kunnossa.
Kyllä nousee