huutava pula nuorista miehistä

Helsinkiä riivaa huutava pula nuorista miehistä – katso HS:n koneesta, puuttuuko kotikulmiltasi naisia vai miehiä
Sataa alle 30-vuotiaista helsinkiläisnaista kohden on vain 86 miestä. ”Latautuneisuus on treffeillä suuri ja vakavuus kummittelee taustalla”, sanoo Natalia Tolmatsova. Uutena ilmiönä vähiten koulutetuilla naisilla on suuri riski jäädä yksin.
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005054507.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=3&utm_source=tf-other&share=c5afd9434f33be245becb1e8005913ee
20510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Vähän koulutettu nainen kelpaa kyllä kunhan on nuori ja kaunis. Ei miestä kiinnosta hittojakaan naisen koulutus

1Äänestä
  • Tosimiestä se kouluutus todentotta kiinostaa hyvin vähän.
    Kyllä silmänruoka ja naisen luonne on se mikä kiinostaa.

    Itselleni riittää kyllä kunhan on valkoinen suomalainen nainen,ei tarvitse tohtorintutkintoja.Suurin osa suomalaisista naisista on kauniita.

    Äänestä

Voiko joku kopioida uutisen tännne kommenttikenttään. En ole hesarin tilaaja.

Äänestä

"Helsinkiläiset Milka Asikainen (vas.) ja Natalia Tolmatsova puivat usein tavatessaan miesasioita ja sattumuksia, joita on käynyt deittisovellus Tinderissä."

Eiköhän tässä tullutkin jo tärkein;)

1Äänestä
  • Juuri Tuollaisia kaikki BonoBonot Aina ovat.. ;D

    Äänestä

"Uutena ilmiönä vähiten koulutetuilla naisilla on suuri riski jäädä yksin."

Hah ja hah. Naisen koulutus ei vaikuta naisen tasoon/kiinnostavuuteen.
Väittääkö tuo henkilö että jos esim mallina työskentelevä nainen on matalasti koulutettu niin hänellä olisi suuri riski jäädä yksin?

2Äänestä

Komeista jännämieshistä on huutava pula. Eihän muut miehet naisille kelpaa. Me kunnolliset miehet emme ala jännämiehiksi ikinä, emme ole määräileviä emmekä mustasukkaisia ja juuri sellaista miestä naiset etsii.

Äänestä
  • Ainakin toinen näistä hesarin kuvatekstin naisista vaikuttaa tatuointiensa perusteella hyvinkin jännältä.. Eli tuskin valkonahkaisten salillakäymättömien tavismiesten tarvitsee pelätä suhteeseen joutumista.

    1Äänestä

Lapsen tehtyään naienn kuitenkin haluaa eron joten miski vaivaudutte edes.

1Äänestä

Vali vali vali. Hankkikaa sitten se koulutus jos se mielestänne nostaa riskiä jäädä yksin. Kehittäkää itseänne älkääkä ruikuttako niinkuin ätmit!

Äänestä
  • *ruik*

    Äänestä

  • Tarkoitit kai tatuointeja ja elämänkoulua;)

    Äänestä

  • Noihin mahtuu ilmeisesti tuhansia miehiä, joten hesarin juttu on jälleen kerran vihervasemmistolaista femakkopaskaa.

    1Äänestä

Ne Maahanmuuttaja nuoret miehet sopii hyvin korvaamaan puutetta Eikö niin Poliitikot?

Äänestä

Mikä+pula.+Helsingissä+on+ainakin+50+000+sinkkumiestä.+Ei+taida+naisille+vaan+kelvata+kun+1%+miehistä+koska+naisille+se+miehen+ulkonäkö+on+tärkein+juttu.

1Äänestä

Australiassa tuntuupi olevan paljonkin suorempitapa naisilla laittaa näitä Tinder "omakehujaan"
Esimerkiksi
Imen
Kokkaan
Siivoan
jotakuinkiin tuollaisilla avuilla alkaa löytymään mies

Äänestä

Varmasti toimivat ohjeet tindernaiselle:

http://wtd.fi/vinkit-tinder-treffeille/

niin kas tässä kootut vinkkini Tinder-treffeille.

Ole oma itsesi. Olen todennut, että roolin vetäminen kosahtaa omaan nilkkaan viimeistään kolmannen lasillisen jälkeen röhnöttäessä terden tuolilla ja nauramassa ikenet kuivina.
Älä ole laktoositon ja gluteeniton vegaani. Vaikka noin muuten olisi hyvän asian puolesta, niin treffeillä on niin kovin hankalaa keksiä muuta tekemistä kuin syöminen ja juominen. Ainakin meitsin on. Paitsi hetkonen, onko kuohujuomassa edellä mainittuja?
Pue päälle vaatteet, joissa on mukava olla. Älä pukeudu näyttäytymisen halusta. Ekoilla treffeillä on kauniit huulirajaukset ja sileät hiukset. Oikeassa elämässä risaiset farkut ja fillaroimisesta hikinen takkutukka. Totuus tulee paljastumaan ennemmin tai myöhemmin, varo vain.
Pidä hauskaa. Treffailu ei ole hampaat irvessä -suorittamista ja epätoivo paistaa valitettavan kauas. Tuossa vaiheessa olen itse asiassa jo maksamassa sapuskojani raflan tiskillä heihei.
Bonus: älä ole omituinen pervo. Tämäkin on koettu joskus. En halua kuulla creepyja seksitarinoitasi lalalallalaLALALALA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjjjjjhyyyytt kirjoitti:

Helsinkiä riivaa huutava pula nuorista miehistä – katso HS:n koneesta, puuttuuko kotikulmiltasi naisia vai miehiä
Sataa alle 30-vuotiaista helsinkiläisnaista kohden on vain 86 miestä. ”Latautuneisuus on treffeillä suuri ja vakavuus kummittelee taustalla”, sanoo Natalia Tolmatsova. Uutena ilmiönä vähiten koulutetuilla naisilla on suuri riski jäädä yksin.
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005054507.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=3&utm_source=tf-other&share=c5afd9434f33be245becb1e8005913ee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu