Verorahoilla ei ole tarkoitus rahoittaa sitä, että ihmiset etsivät omaa juttua ja ottavat vastaan työn vasta, kun se antaa oikeat vibat.
Raha on peräisin ihmisiltä, jotka tyhjentävät likakaivoja, hoitavat vanhuksia, ovat valtsun kassalla ja kaikessa muussa ei niin seksikkäässä ja elämään loistoa tuovassa hommassa.
Miksi jonkun pitäisi saada elämäänsäö sisältöä niillä rahoilla, jotka minä teen heräämällä aamulla viiden aikaan?
Ei ole mitään väliä, vaikka olisi maailman paras koulutus, jos työtä ei ole tarjolla. Silloin koulutuksella ei ole mitään merkitystä ja paras työ, mikä on tarjolla on tiskarin työ. Se on tärkeää ja arvokasta. Luulisi siihen tuolla koulutuksella pystyvän
Työkkärissä ei shoppailla cuccia ja pradaa, Riina
SylettäväLoinen
1
138
Vastaukset
- Hohhoh22
Se on Gucci ja Prada. Kummatkin isoilla alkukirjaimella. Kannattaakin pysyä siellä Valtsun kassalla. Mäkin alotin siellä. 17-vuotiaana. Sitten pääsin onneksi haastavampiin hommiin :).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 844562
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854411Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163483Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392083Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581748Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1031291