Pääsen haastatteluihin, mutta en töihin. Välillä tulee mieleen että onko näillä edes oikeita työpaikkoja tarjolla, vai halutaanko vaan pitää jonkinlaista rekisteriä työntekijöistä?
Tämä tarvitaan, jotta tiedämme että et ole botti
Pääsen haastatteluihin, mutta en töihin
4
238
Vastaukset
- Jhfjgfj
Kumpikin on täysin mahdollista. Kysy seuraavalla kerralla. "Jos en saa juuri tätä paikkaa, niin voinko saada kauttanne jotakin muuta? / Säilytättekö tietoni tulevia hakuja varten?" Minulla kävi niin, että hakemani paikka oli pelkkä mainos. Oikeasti paikat jaettiin tiskin alta nopeasti niille, jotka oli jo kirjoilla. Minäkin sain.
- 1900
ne etsivät vain pässejä jotka ei ymmärrä omista oikeuksista, sellaiset pääsevät töihin, oman arvonsa tuntevaa ihmistä eivät uskalla ottaa
- KyseleJos
Kysy, onko tietosi lähetetty minnekään asiakasyritykseen.
Moni kuvittelee, että vuokrafirma palkkaa, mutta ei se niin ole.
Vuokrafirma lähettää vaikkapa viiden hakijan tiedot asiakasyritykseen, ja asiakasyritys tekee päätöksen palkkaamisesta.
Ehkäpä aloittaja ei vain ole riittävän hyvä asiakasyrityksen näkökulmasta. - kskskjaj
Nimen omaan se on juuri noin, jos pääsee vaikka kokeilemaankin niin jos ei ole riittävän hyvä ja et ole niin ruskeankielienjeesmies niin potku tulee perseeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752968
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642566- 2032220
- 731849
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91651- 1021452
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951079