Samaan aikaan kun tissi- ja peppukuvia jatkuvasti julkaistaan kaikkialla, ja niitä on tarjolla ilmaiseksi joka mediassa, niin miehet valittavat kuin akat konsanaan, kuinka tavalliset naiset ovat nirsoja. Kuka on nirso? Eihän miehelle kelpaa mikään normaali nainen. Ei ole enää olemassa tavallisia naisia, jotka olisivat kivoja ja ihania omana itsenään. Pitää olla silarit, räpsyripset, tekokynnet ja laiheliini, mutta peppu kuitenkin hyvännäköinen ja tissit isot. Mitä pyörii päässä, sillä ei ole mitään merkitystä. Tervetuloa 2010-luvulle. 90-luvulla oli kaikki paremmin. Silloin osattiin jutella ja kommunikoida toisten kanssa ja osattiin tutustua.
Tästä syystä esim. naiset siirtyvät seurustelemaan toistensa kanssa, kun äijät ovat...jätän sanomatta.
Tästä syystä esim. naiset siirtyvät seurustelemaan toistensa kanssa, kun äijät ovat...jätän sanomatta.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Oot kyllä ihan oikeessa tuossa... Täällä nyt varsinkin saa lukea aika järkyttävää tekstiä, näin vasta hetken seuranneena. Mä nyt kuitenkin luotan siihen että suurin osa niistä jotka täällä "kurpittelee" ym on kakaroita jotka ei vaan muista mistä ovat tähän maailmaan putkahtaneet, ja kun solvaavat meitä naisia, solvaavat siinä tavallaan omaa äitiään, siskoaan, tulevia tai jo olemassa olevia tyttäriään janiinpäinpois... Ja kyllä on paljon miehiä jotka ei arvosta yhtään tätä "plastik"-meininkiä...
Ja kyllä ne muovinuket on kaiken sen silikonin, botoxin, meikin ja photshoppaamisen takana ihan yhtä tavallisia kuin se naapurin Lissu... ☺
Niin, tämä plastikshow on tämän vuosikymmenen muoti-ilmiö ja vaikuttaa mm. siihen, että esim. keski-ikäistyvät miehet käyvät kuntosaleilla ym. katselemassa nuorten mimmien ja naisten perseitä ja täällä haukkuvat naisia.
On glitterii, on silarii, on räpsyripsii..
90-luvulla ihmiset osasivat sentään keskustella toistensa kanssa. Nykyään miehet näprää tietokonetta/kännykkää, että näkis lisää peppukuvia ja naiset myyvät. Osta tämä, sen saat. Mutta ei se mitään. Miehet ovat visuaalisia ja miehet ovat - tyhmiä.
Tämä+jo+keski-ikäistyvä+mies+tuli+juuri+salilta,+meitä+oli+siellä+muutama+muukin.+Yksi+oli+kuntouttamassa+jalkaansa,+pari+siinä+näytti+uutta+ohjelmaa+jonka+tarkoituksena+oli+saada+vähän+peruskuntoa+ja+voimatasoja+ylemmäs+jotta+jaksaisi+paremmin+töissä+ja+kotona.+Yksi+käy+salilla+samalla+kun+oma+poika+on+omissa+harrasteissaan+eikä+välillä+viitsi+kotiin+ajaa.+Elämäntapamuutos+hänelläkin+hakusessa.
Uskallan+väittää+että+ainakin+tämä+tuntemani+keski-ikäistyvä+porukka+käy+kyllä+salilla+ihan+terveys/elämäntapamuutos+edellä.+Eiköhän+ne+muuten+olisi+siellä+jatkuvasti,+mutta+nyt+salin+lisäksi+käyvät+lenkillä,+pelaavat+sulkkista+ja+ovat+muuttaneet+jopa+ruokavaliotaan.+Peppuja+nyt+voi+katsella+vaikka+kaupoissa+jos+sillä+mielellä+on+liikkeellä.
Mutta+kyllä+sinä+varmaan+oikeassa+olet;+miehet+on+tyhmiä.+Uskoisin+että+väitteen+allekirjoittaa+myös+ne+samalla+salilla+käyvät+aivan+tavalliset+naiset.+Onhan+näillä+tavallisilla+naisilla+varmasti+jotkin+syvällisemmät+tavoitteet+salilla+kuin+pelkkä+terveys+tai+oma+hyvinvointi.+
On+kuitenkin+helpottavaa+tietää+että+ihmiskunnan+toinen+sukupuoli+on+se+älykäs+koska+vain+70%+alle+35-vuotiaista+sen+edustajista+on+tutustunut+nettipornoon+ja+näistä+tyhmemmistä+90%.
Tutkijoiden+mukaan+tämä+ero+tasoittuu+ajan+kanssa,+mutta+asenteet+ovat+edelleen+tältä+paremmalta+90-luvulta.+Nettipornoa+katsova+nainen+on+itsensä+kanssa+sinut+oleva,+avarakatseinen+ja+suvaitseva+mutta+mies+on+edelleen+se+sama+........+kuin+aikanaan.
Ja vielä piti lisätä, että siitä olen kyllä eri mieltä että tää olis miesten vika. Naiset on ihan itse ryhtyneet tähän älyttömän leikkiin. Eli naiset voi tän meiningin myös lopettaa jos tahtovat ☺.
Niin onkin. Naiset ovat mahdollistaneet tämän. Naiset kuvittelevat saavansa "pornolla ja stringeillä" miehen pidettyä, mutta miksikäs se siitä tulee.
minusta tavallinen mies etsii tavallista naista, se vain panomiehelle ei kelpaa normaali nainen, niin kuin tekotissille ei kelpaa normaali mies.
Tai kuvittelevat olevansa panomiehiä. Mitään muuta kuin rämplätään puhelimesta ja tietokoneesta tissin kuvia ja haukutaan esim. omaa tyttöystävää tai muita naisia (siskoja, äitiä) lyttyyn. Kommunikaatiotaso on sitä, että tiuskitaan ja haukutaan kotona ja ensimmäisenä pyöritään netin pornosivustoilla.
Naiset kuvittelee olevansa kauniita kun meikkaavat. Nainen nostaa sitten tasoaan kymppiin eikä enää tavis miehet kelpaa vaan naiset haluaa niitä top 10 miehiä.
Se on oma vika, jos etsii kympin miehiä. Tiedän, että olen söpö, mutta en mikään kaunotar ja sen takia en ole koskaan ollut kiinnostunut komeista miehistä. Minua ei myöskään kiinnosta luigit. Suomalainen pitää olla ja samanikäinen ja järkevä. Ja osaa tehdä ruokaa. En kestä miestä, joka vaan juo tai ei juo ja syö vain jotain proteiinipatukoita. Jos ei kiinnosta ruoka, saa mennä.
Kuka on nirso? "Eihän miehelle kelpaa mikään normaali nainen." Ei kelpaa, ei, lapsetkin menevät aikuisien naisien edelle mut ei muuten naisillekaan kelpaa mies omana itsenään. Vaan pitää olla joku *itun LUIGI.
Just, luigi mille kelpaa loppupeleissä ritsa
Luigin syli lämmittää enempi aa luottotiedot mustina on hyvä elää olla. Tavalliselle tantterille tylysti viisastellaan tekstien takana piiloista näin et tilaa taksi jos mielit kylään etkä jaksa itse ajella
aa, myhäillään luigin kanssa viestein, eikö raha riitä
Naiset on feikkejä eikä sellaista kestä. Naiset laittaa pakkelia kilon naamaan ja sitten ovat olevinaan niin kauniita. Menevät lähi baariin ja keimailevat niille pahimmille puliukoille jotta saisivat niiltä huomiota. Ei kelpaa kunnolliset miehet.
Ei tuo kaikki esitelty estä naiselta normaalinakin olemista esim. pörröisine tukkineen ja vaikka rivoissa (lue risoissa) farkuissa.
Tuo julkisivu tai esilletulo vain joissain kuvissa esim. voi olla tuollainen. Ja ehkä odottaisikin ainakin jonkin ikäisiltä naisilta, jos eivät ole millään Donald Trumpin ruokavaliolla tiettyyn kuntoon laittaneet. Tuon ruokavalion lopputuloksen kyllä osataan jossain kertoa, kun juurikin niihin törmännyt. Aivan sama kun NHL-jääkiekkoilija sattui kuulema sanomaan, että hormonilihoista kasvoi karvat käsiin puolessa vuodessa.
Se nyt harmittavaa on, jos joka päivä tarvitsee näyttää kuvan kauniilta. Ja liittyy lähinnä harrastelija-kategoriaan. Aidot osaavat olla myös aitoja.