Onko se niin vaikia kerätä ne pois? Eräässäki huushollissa on monta koiraa ja annetaan paskoa yleiset tienpenkat.Luullaan olevansa euroopan omistajia.
Koirien jätökset
19
417
Vastaukset
- Nähty
Niihä se on että luullaan ettei kukaan nää kun on vähän kulukijoita.Mutta aina se joku jostaki ikkunasta näkee kuka paskat kerää pussiin.
- Pussilat
Sammaa seurannu.Jätöksiä tienlaidat ruskeana. Jos on varaa pitää elossa koiratokkaa niin totta sitä jostaki saa vaikka lahjotuksena kakkipussit.
- ihmetteliä
Kenellä on tokallinen vetokoiria?
- Puhdas.kylän.raitti
Iso minigrip pussi hätä tapauksessa käy.biojäte pussi parempi koska hajoaa kompostiin ajan myötä.talvis aikaan voi jäätyneet koiran kakat kerätä Rikka kihvelillä ja viedä vaikka ryytimaalle höysteeksi.kyllä koiran omistajan pitää vastuu kantaa jätösten keräämisestä.pitäkääpäs koiran omistajat kakan keräys talkoot.kun tien varret on puhdistettu voipi talkoo väki paistaa makkaraa ja juoda mehua.näin huvi ja hyöty samalla kerralla.
- Tulenliekkinä
Nii ja tekke makkaratulet koirapaskoihin tulee ekolookinen paistos ainaki polttopuuosalta eikä ryyttimaat levitä sitte parvovirusta
- Puszi
Ei täällä liene parvoa ole.Siitä päätellen kun paskottajilla ei ole varaa ostaa kakkipusseja.Ne on varmaan rokottanut koiratokkansa ja rahat loppu nyt.
- Nähty.on.monasti
Poromiesten koirat ne paskoo talojen nurkille.vaan niinhän ne tekee poromiehetkin.
- karvajapaska
kumpi on kumpi son joskus tosi vaikia erottaa
- Liiskaa
Joko tarttunu kenkän pohjiin? Mukavaa lapsia opettaa kävelemään ja pyöräilemään näitten muutamien paskasivakkojen takia.
- Kurare
Entä tämän yhden sukuseuran irtokissojen paskat.Koko talven ovat olleet kissat heitteillä kirkonkylällä.
- Pussitkäteen
Paskaa son pienenkin koiran tavara.Ja varsinki kun neljää käytetään eikä kerätä.
- öyhöttäjiä
pienellä koiralla se vasta onkin hehtaarin levynen persereikä eli kloaakki josta pukkaa kyynärämitalla ököstiä nam son niemeläisten herkku
- Kurare
Oikeinko olet maistanut kun namiksi makiaksi.
- Jätetäänjätökset
Entäpä porojen jätökset?
- jättäjälle
Ei niitä kukhan niemiläinen syö. Kerrää pussiin ja Äntin patsaalla rusinoina myyt turistille.
- Hyväntoivonniemi
Onneksi kohta onpi tienvarsien siivous talkoot.Siihen kaikki mukaan.Yhteisen viihtyvyyden takia. Yhdessä on kiva tehdä ja laittaa kylää. Sen jälkeen voisi istuttaa kukkasia ja puita. Kyllä varmaan senverran rahoitusta jostain löytyy.On varmasti jo harkittukkin. Torille etenkin ,että kauppa käy. Kesäaamuna on niin mukavaa käydä ostamassa tuoretta kalaa sekä vihanneksia joita kalastajat sekä puutarhurit pöydilleen kantavat kilvan. Kesäkahvilassa juoda kupponen kahvia samalla kun katusoittajat soittelee viihdyttävää musiikkia
- Toivoatulevaan
Tässäpä kuvaus unelmakylästä, eikä se olisi meilläkään mahdottomuus! Ei tarvita kuin sitä yhteen hiileen puhaltamista, talkoohenkeä ja toisien huomioon ottamista!Tähän voisi lisätä vielä, että voisi kuunnella lintujen laulua! Nyt jos yrität sitä tehdä, kuulet vain koirien haukkumista, eikö todellakaan omistajat tajua, että kouluttaisivat koiransa, niin etteivät ne tyhjää "räkyttäisi"! Sitä kun saa kuulla ympäri vuorokauden, ei mukavalta tunnu! Kesäöinä ei voi edes pitää ikkunoita auki!On myös omistajia, jotka ovat kouluttaneet koiransa hyvin, sekä keräävät koiransa jätökset, kiitokset heille!
- otakoirasimukaan
On nitä koiranomistajia sitä lähetään viikkokausiksi mettään ja jätetään piskit pihalle tilskuttamaan. Kuumanakaan kesäyönä ei voi ikkunoita auki pitää, hiki päässä koittaa nukkua ko koirat paukuttaa läpi yön. Eikö sitä voi ottaa matkaan sitä koiraa?
- Koira34
Ikävää on kuunnella räksytystä. Ja ikävä on kun useimmat seisottaa häkissä vesilinnun pyyntiin asti. Sillon muuttuu joka pystykorvainen noutajaksi ja pääsee jolokottelemaan mettään. Mukavahan se on koiralla , en minä sillä. Mutta vähäisetkin maalinnut häiriintyy. Ja porotkin mukavasti napsaa kulukia reippaammasti ,kun vähän kintuista iso koira nipistää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011620- 2101497
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591000Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31979Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54797Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49755Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36715The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40696