Kaupunginvaltuutettu Arto Kanto on ollut Pro-Tornio ryhmässä ainakin kaksi tai kolme vaalikautta. Nyt Kanto haluaisi ehdolle jälleen Keskustan listalle. Hän on nääs kepulainen. Varmalta taholta tuli tieto, että ei oteta listalle jos ei ilmoita maanantaina 30.1. valtuustossa siirtyvänsä keskustan valtuustoryhmään. Tällä tempulla kepulaiset hakevat mediassa näkyvyyttä vaalikampanjalleen.
Tornion keskusta kiristää Kanto Artoa
TakeMaramaa
33888
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
eihän se ole kuin siirtyä..
Erikoista olisi, jos Artolla olisi tietoinen ja viivästetty halu edustaa omaa puoluettaan. No, henkilökemiat ne ovat aiemminkin vaikeuttaneet yhteisten asioiden hoitoa. Riitelyt ja toranpidot maksaa veronmaksajat- se olisi näiden luottamushenkilöiden hyvä muistaa. En tule äänestämään Kantoa, enkä Ponkaloita - vaikka kepua äänestänkin.
Arpelaa ei sorreta
EI kai tuollaista Troijanhevosta kannata kenenkään ottaa joka haluaa istua monella pallilla. Menköön Vasuänkyröiden porukkaan siellä saa tapella keskenään ei tarvitse sekoittaa koko kaupungin asioita.Tarviiko siellä tuollaisia rassukoita joille toisten pitää äänetkin hommata
Juu kannattaa aivan oikeasti miettiä haluaako kepuleiden listalle. Se aate on meinaan out
Muista nyt kuitenkin, että puhut pääministeripuolueesta. Että kuinka Out sitä sitten oikein ollaan?
Juuri tuo pääministereys ja berner vie kepun oppositioon! välttäkää äänestämästä julkkis rosvoja !
Late Lapista.
Piti tietenkin sanoa jotta kepu pääsee oppositioon muualla kuin Torniossa, Tornion seudullahan on aina oltu niin kepulaisia, niin kepulaisia, vaikka ei olisi ollut kuin yksi lehmä navetassa !
Late Lapista.
Jopas ahistaa ota ota muutama olut aamu rapulaan. Kyllä varmasti joutuvat oppositioon mutta ettei olis niin huono tuuri kuin vasu pösseillä että ovat siellä ikuisesti. Siinäkin puolueessa on näitä samanlaisia Kantoja kaskessa
Ei kai tuommoisia yhden asian takia loikanneita kannata takaisin ottaa - joka kerran pettää, pettää toisenkin kerran, ja varsinkin kepussa.
"julkkis rosvoja !"
Vahvasti sanottu.
Liekö sinulla mitään perustetta sanomallesi?
Jos on, niin kerro.
"vaikka ei olisi ollut kuin yksi lehmä navetassa !"
Ei ainottakaa elukkaa, ei ole koskaan ollukkaan - eikä tule. Silti ilman muuta olen sitä mieltä, että KePu erinomainen puolue hoitamaan meidän yhteisiä asioita. Kokemukset muista puolueista asioiden hoitajina pelottavat (käykää vaikka Kemissä).
Sipilä on pistänyt maamme taas nousu-uralle!
Sipilä on pistänyt maamme taas nousu-uralle!
Sipiläkö? Buahhah hah haaa ;D Päivän paras!
Sipilän sakki teki männävuonnakin kymmeniä, ehdotuksia jotka joutuivat roskikseen perustuslain vastaisina ! Onko moinen rehellisten ihmisten touhua ?
Late Lapista.
Kepulitoiminnasta on hyvä esimerkki Kittilän kunta. Muute kepulikunnat eivät ole vielä valtion holhouksessa, niin kuin Kittilälle tulee käymään
Aiheesta voi lukea lisää tuolta https://suomenkuvalehti.fi/haku/?q=kittilä&rows=12&sort=post_date desc
Yksi vasu pöserö sekoitti jo Kittilänkin etkö älykääpiö tajunnut mistä keskusteltiin
Ei kai Kittilässä mistään keskustella. Kepu mafia johtaa ja tyrannisoi. Suurin osa kai on tulevaisuudessa syytettynä erilaisista rikoksista. Joutuvat jopa henkilökohtaisiin korvauksiin aiheuttamistaan kuluista kunnalle.
Kittilän asioista selkokielellä http://www.hs.fi/kotimaa/art-2000002910653.html Tässä siis tyyppi esimerkki kepulitoiminnasta siksi siis OUT
Jokos ne Kittilän horoperse komukoilta on omat juorupalstat suljettu kun sivistyneiden ihmisten kirjoituksetkin pitää sotkea. Näytät olevan superhyvä räkyttämään tulisipa hyvä lintukoira
No siehän se sivistynyt olet.
Voi kävikö kepulille kipeää nähdä totuus
"nähdä totuus"
Mikä on totuus?
"Mikä on totuus?"
Johan se on moneen kertaan sanottu!
Eli se tyhmyys tiivistyy aina kepujen keskuudessa idiotismiksi.
Ota vaan Arto lusikka kauniiseen käteen niin pääset taas Keinäsen Outin, Ponkaloiden ja Maken mahtavaan seuraan. Tänään se sitten valtuustossa kuullaan.
Kattokaapa mitä vasemmisto on teille tehnyt http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ammattitaitosuoja-murenee-tuleeko-tyottomasta-pomosta-siivooja/6264774 Eikö siis kepulit sori
"Eikö siis kepulit sori"
Juttu on "JULKAISTU 15.01.2017 16:47 " ja nyt ollaan jo kuun lopussa.
Sinua taitaa tosissasi ottaa päähän töihinmenon mahdollisuus? Älä huoli, työnantaja ratkaisee - arpa tuskin osuu sinuun.
Käykö Kapu jos ei ota kepu?
Katselin valtuuston kokousta netistä. Eipä rohjennut Kanto tulemaan valtuuston kokoukseen.
Tohtii kyllä tulla, oli nyt vain Kiirunassa työkeikalla
Semmoiselle NUOTIOON kusijalle olisi aivan sama vaikka jäisi sinne olispa yksi jatisija vähempi
Mitä mie oon seurannu valtuuston istuntoja ratiosta, niin empä oo kuullu Kanto jatisijalta yhtään puheenvuoroa koko valtuustokaudella.
Ei tainnu olla. pakoili vaan kokousta.
No eihänse koskaan ole mitään puhunutkaan semmonen joojoo mies,kyllä se arpelapäivillä on kova mies siihempäse sitten jääkin. No vaaleissa nähdään, onko Sipilän ja Bernerin miehiä.