Ja jos niin minkälaisia ja mikä hoito siis lääkitys?
Muille psykoosisairauksia?
PaiholanÄtmi
398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pitääpäs vähän availla pomojen tietoja. Nainen joka tekee kaiken miehensä puolesta rakkaudesta että mies saa vain juosta pakoon vastuuta niin onhan se mahdollista että sellaiseksi voi miehen puheista tullakkin.
Peruslääkkeenä neuroleptidit jotta ajatusten luistinradalle saadaan hiekkaa, tryptofaanipohjaisia lääkkeitä neuroleptidien sivuoireisiin ja jos potilaalla on taipimusta kiihtymykseen niin bentsoja ensisijaisesti oraalisesti ja jos kieltäytyy nielemästä niin pakkokeinoin IM-piikkinä.
Tarkkailtava jatkuvasti serotoniinijärjestelmään sekä tajunnantilaan liittyvien komplikaatioiden varalta koska lääkityspitoisuus aloitetaan maksimista suljetussa hoidossa, sydän/hengityspysähdyksessä ensiapu normaali, tarvittaessa adrenaliiniavusteisena.
Paranoidi skitsofrenia, narsismi, psyko- ja sosiopaatti. Psykiatri todennut nämä kaikki. Suljetulla osastolla olen ollut viimeiset kolmekymmentä vuotta yhtäjaksoisesti ja todennäköisesti loppuikäni. Näin totesi psykiatri tammikuun lopussa.