12kg pudotettu vielä muutama pitäisi saada?

tavoite45kg

Olen 16 vuotias tyttö ja olen saanut pudotettua painoani jo 12 kiloa ja mittani ovat nyt 172/49
Laihdutuksen alussa mittani olivat 172/61
Nyt kumminkin laihdutus on hidastunut ja en jostain syystä jaksa juosta enää niin paljon, vaikka lenkkeilen enemmän kun ennen laihtumista? Miten saisin vielä pudotettua muutaman kilon?

5

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 646345634563465

      Mitä ihmettä? Jos olet 172cm pitkä niin tavoitteesi 45kg on aivan liikaa.. pysyttele siinä 50kg

    • 4903u

      Olet alipainoinen ja lihakseni ovat kuihtuneet. Ei ole ihme, ettet jaksa enää juosta samaan malliin kuin aiemmin. Mistä syystä pitäisi vielä laihtua?

      • 800mjuoksija

        Kestävyysjuoksijana painoni pitää olla pieni! Juoksen kovempaa silloin! Mitä mieltä te olette? Vaikuttaako paino juoksun nopeuteen 400m-2000m juoksumatkoissa?


      • bcbcbbcxbcx

        Toki kevyt ja pitkäjalkainen tarpoo nopeammin. Onkin sitten asia erikseen, mikä on terveydelle ja itselle hyväksi. Jos ei ole luonnostaan sorja, niin onkohan lajivalinta oikea?

        Perinteisesti esim. mallit ovat olleet hyvin nuoria siitä syystä, että keho muokkautuu vielä kuukautisten alkamisiän jälkeenkin. *Eli naisellisten muotojen saamisen jälkeen on annettu kenkää. Se, mitä tulee lisää, ei ole pelkkää rasvaa, vaan myös lihasta. Laihduttamalla kuukautiset pois voi saada osteoporoosin, vaikka onkin urheilija. Valinta on tietysti oma.


      • 800mjuoksija

        Joo kuukautiseni ovat loppuneet ja tiedostan kyllä riskit! Mutta voiko siis joku antaa vielä pari vinkkiä miten rasvaa saisi pois ilman, että viimeiset lihakseni lähtisi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      203
      9713
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      39
      4480
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      121
      4016
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      108
      3901
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      219
      3567
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      39
      2988
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      156
      1547
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      74
      1432
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1224
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1191
    Aihe