joka on raiskannut hänet? :)
Voiko nainen antaa anteeksi miehelle
kilttimies_
9239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos mies pyytäisi anteeksi ja katuisi tekoaan. Voisin antaa anteeksi.
Välttämättä ei saa anteeksi, vaikka sanoisi niin
Riippuu tietysti naisesta. Ainahan niitä on pikkeuksia. Epäilen kuitenkin, ettei voisi antaa anteeksi. Vaikka mies tekisi kuinka hienoja katumusharjoituksia ja anoisi anteeksiantoa, en usko että onnistuu.
Jos joskus jotain noin kamalaa sattuisi omalle kohdalle, en itse voisi antaa anteeksi. Se ei vaan toimi niin. Se olisi sellainen teko, joka kulkisi mukana mielenpohjalla koko elämään. Varmasti vaikuttaisi luonteeseen ja ajatusmaailman, jos ei heti, niin ainakin pitemmällä ajalla.
Tämän jaarituksen jälkeen, oikea vastaus on: - Ei voi antaa anteeksi!
Ei ikinä. Se on sellanen juttu että sitä asiaa ei ikinä saa anteeksi. Olen jutellut naisten kanssa tästä.
Outo kyssä. Anteeksiannosta tulee mieleen, että silloin tuntisi raiskaajan. Tutun raiskaamaksi joutuminen on todennäköisesti vielä kammottavampaa kuin tuntemattoman. Kummastakaan ei ole kokemusta eikä toivottavasti tulekaan. Raiskaus on yhtä aikaa sekä fyysistä että henkistä väkivaltaa. Se, pystyykö sen antamaan anteeksi, on yhdentekevää. Sellaisen teon tekijän kanssa ei kykenisi olemaan joka tapauksessa missään tekemisissä. Oli se sitten raiskannut minut tai kenet tahansa.
Eli et voisi olla tekemisissä Genion tai PMD:n kanssa?
Ahaaa, liittyikö aloitus ex-palstahenkilöihin? Vittuilua? Enpä kyllä yhtään tiedä heidän raiskaushistoriaansa. Vaikea uskoa, että olisivat jotain raiskareita. En myöskään muista, että täällä olis kukaan väittänyt tulleensa raiskatuksi heidän toimestaan.
Anna olla jo Dazu ja mene hoitoon!
olen aina sanonut kaikki naiset jotka on tulleet "raiskatuksi" ovat huoria oma on vika miksi päästää pikku kalikan päälle jotkut ne ottaa asiat vakavasti.