Nykyään? Muistan kun joskus pienenä 90-luvulla kun TV oli vielä tietokonetta suurempi media, katsoin ihan tarkoituksella listaohjelmat läpi. Mutta nyt on netti on se suuri media, kuulen enää vain hyvin harvoin että mitä tai kuka on milläkin billboard-sijalla.
Eli en seuraa enää aktiivisesti tätä juttua, vaan etsin tai teen itse mitä haluan milloinkin kuunnella, listoista viis.
Mutta kertokaa nyt näkemyksenne.
Paljonko vaikutusvaltaa on singlelistoilla?
5
1101
Vastaukset
- sallinappanahka
Pienenä tyttönä minäkin seurasin listoja jonkun verran. Viime aikoina olen pitkän tauon jälkeen palannut valikoivasti asiaan innostutttuani Kiteen kirkkaasta.:)
En seuraa kauheasti listoja mitä nyt joskus saatan katsoa jonkun musiikkimedian kuten Rollings stonen, Loudwiren yms. tekemiä erilaisia listoja, esim. parhaimmat rock-ja heavylaulajat kautta aikojen tai parhaimmat kappaleet kautta aikojen yms.
Tai joskus Billboardin 100 parhainta laulajaa tai muita Billboardin listoja.
Katselen kuitenkin enemmän sellaisia listoja noilta musiikkimedioilta, joissa listataan paljon entisten aikojen laulajia. En niinkään seuraa nykyisiä listahittejä(no, joskus saatan vähän kurkata, mutta en yleensä seuraa mitkä kappaleet ovat nyt tällä hetkellä in ja mitkä out ja mitkä artistit, en seuraa ketään nykyajan artistia, jos joistain artisteista ja bändeistä otan otain selville, niin ne on yleensä vanhempia artisteja tyyliin David Coverdale/Whitesnake, Paul Rodgers/Free/Bad company, Robert Plant/Zeppelin, Deep Purple , Boy George/Culture club).
Adam Lambert on ehkä ainoa nykyajan artisti, jota olen vähän enemmän seurannut (esim. Queen Adam Lambert).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017423
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?794944- 794829
- 1324238
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83018- 522669
- 402561
- 482209
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102201Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211830