Hienoa K.Palander ynnämuut radalta laskijat. ON TODELLA HÄRSKIÄ käyttää verorahoja tollaisten miesten kisamatkaan ja muihin valmennusjuttuihin. Mies uhoa kuin pikkupoika ja Menee valloittaan pujottelurinteet ja haukkuu julkisuudessa lajia harrastavat nuoret ettei niistä ole mihinkää eikä niistä voi edes kukaan kehittyä näin tuumaili KP voitettuaan SÄKÄ mm:n muutama vuosi sitten. Tosi urheilija....miten sijoitukset mc:ssa sen jälkeen ja millä näytöillä Kisoihin???????????
Suomi-Alppimaa
Pete
2152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tällä kaudella on kaikilla suomalaisilla mennyt WC:ssa loistavasti. Poutiainen,Uotila ja Palander ovat olleet lähes kaikissa kisoissa palkintopallin tuntumassa.Pujottelussa ja suurpujottelussa on psykologisella puolella suuri osuus kun täytyy laskea 2 hyvää laskua.Tämä ei onnistunut olympialaisissa. Pieni virhe laskussa ja on ulkona kilpailusta.
Palander on nyt oppinut hiihtämään lyhyillä suksilla ja on siinä joukossa johon hän kuuluu.Väliajassa hän oli vain vähän kärjestä jäljessä ennen ulosajoaan.Bad Luck
Toivotaan parempaa jatkossa
Olen ihan samaa mieltä Palanderista.Jätkä kehuu haastattelussa että on ihan sama minkälaisesta mäestä mä sen mitalin otan.Puolessavälissä menee perseelleen.Viime vuonna kun ei pärjännyt niin tais olla liian lyhköset sukset syynä.Koskahan ne mahtais olla sopivan pitkät?Jokaisen pitää antaa yrittää mutta kun mies luulee olevansa Jumalasta seuraava niin alkaa kyllästyttämään.