Moikka kaikki!
Olen avaamassa uuden autoliikkeen enkä keksi nimeä sille. Voitteko keksiä huomio ottava nimen autoliikkelle? :)
Autoliikkeessä myydään käytettyjä autoja, ostetaan sekä vaihdetaan.
Nuori yrittäjä etsii nimeä autoliikkeeseen
12
2140
Vastaukset
- jobbareita-jo-liikaa
Unohda koko homma. Jos ei oma äly riitä keksiä nimeä autoliikkeelle, niin tuskin siitä hommasta tulee muutoinkaan yhtään mitään.
- fromtrump
Bird danger car limited company.
- rahallasaa
Oikeasti nimistä joutuu maksamaan.
Ne ihmiset joilla on sellainen taito, elävät sillä.
Kukin myy osaamistaan. - jokosemeni
joku tarjousautot.fi
- Lisääkinvoinkeksiä
Nimen valintaan vaikuttaa varmaankin paljon, missä liikkeesi sijaitsee, millainen oletettu asiakaskunta tulee olemaan sekä myytävien autojen hintaluokka- ja valmistusmaa, erikoistutko joihinkin merkkeihin.. Jotkin näistä nimistä saattavat hyvinkin olla jo käytössä.
BestBuy Cars
Autoykkönen
LuottoAuto
AutoÄssä
Autotech
Rehtiauto
Auto1
Maakunnan Auto
Uudenmaan Autopiste
Keski-Suomen autotalo
Auto-Online
AutoChampion
Kumitassu
Autoliike Kilowatti
Reilu Autokauppa
Vauhtiraita
Premium Auto Finland
Pienipyöreä
Tai sitten joku alla olevan tyylinen, vaikkei tuo olisi oma sukunimesi, mutta nimi joka monissa herättää jonkin asteista luottamusta:
Auto-Grandfeldt
Auto-Suominen
Auto-Edelmann
Tai jos erikoistut erityisesti jonkin maalaisiin merkkeihin, voisi kyseeseen tulla esimerkiksi:
Auto-Sverige/Scandinavic car company (Volvo, Saab)
German cars(Auto-Bayer (Saksalaiset)
Auto-Italo/Auto-Romeo (Italialaiset)
American muscle/ Americars ( Jenkit)
Nämä nyt tuli mieleeni 10 minuutin pohdiskelun aikana ;)- lisääkinvoinkeksiä
Unohtui vielä mainita esimerkkeinä, jos erikoistut iäkkäisiin käytettyihin tai jopa suorastaan klassikko autoihin:
Vintage-Cars Finland
Retro-Auto
SijoitusAutot
Classic Cars Finland
- nuin
kaarat. kulkupelit.
- LeeviTasanen
Koijarin Auto Oy
- oliskosopiva
Velka-Volga Oy
- LakeHeadapple
Joko nimi keksitty? Jos ei niin, muutama ehdotus:
Oy Auto-Hagert Ab
Kyöstin käytetyt
Valden vaihto-autot
Mertsin menopelit
Dimitrin automyynti
Leiffin laatuauto
Börjen biilit- Hai-mis-o-Malmiii
Feijan farmarit
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1966949- 482619
- 1872189
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101503Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1351494- 741150
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,351091Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241077Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke171075Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44981