niin jos miehen avo/avio liitto ei oikein toimi. kylmentynyt tms. ja hän hakee uutta seuraa niin onko toinen nainen kumminkin se toiseksi paras vaihtoehto johon on tyytyminen vaimon sijaan??
vai ihan että voi pitää hauskaa muuten vaan.. ilman mitään seuraamuksia.
vai onko toinen nainen kenties toive paremmasta. kuinka on??
olen tätä ihmetellyt monesti kun saa lukea noista suhteista tms. mutta harvemmin siinä sanotaan miksi mies tekee niin.. (vaikka ei voi yleistää että vaan miehet kyllähän myös naiset)
mutta oisihan se kiva lukea mitä ihmiset miettii sillä hetkellä:O
vai ihan että voi pitää hauskaa muuten vaan.. ilman mitään seuraamuksia.
vai onko toinen nainen kenties toive paremmasta. kuinka on??
olen tätä ihmetellyt monesti kun saa lukea noista suhteista tms. mutta harvemmin siinä sanotaan miksi mies tekee niin.. (vaikka ei voi yleistää että vaan miehet kyllähän myös naiset)
mutta oisihan se kiva lukea mitä ihmiset miettii sillä hetkellä:O
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä mies aina luonnostaan hakee jotain parempaa vaikka liitto olisikin kunnossa. Siinä on mukana valloitushalua ja toisaalta haluaa varmistaa omaa miehuuttaan testaamalla vieläkö saa jonkun muun napattua kuin oman vaimon.
Hyviä selityksiä on tietysti kaikilla. Kenen vaimo on ilkeä kenen kylmä. Jonkun akka on sairas jonkun lähtenyt toisen mukaan. Useimmat varmaan valehtelee olevansa vapaita.
Kannattaa aina suhtautua epäilevästi aikuiseen mieheen joka on vapaana, joko siinä äijässä on jotain vikaa tai sitten se valehtelee. Erittäin epätodennäköistä että kunnollinen mies pitkään saa vapaana kulkee kun se ei onnistu rentuillakaan! :D
niinhän tuo varmaan on.. niin ja siis sanoin myös (että kyllähän myös naisetkin) varmaan juuri turvautuvat samanlaisiin selityksiin..
mutta voi olla myös imarreltu jonkun muun miehen kun omansa huomiosta.. joten johtuukohan naisilla samatilanne sitten huomiosta jos ei omalta mieheltään saa.. mietin vaan näitä eroja..
Tietty se riski lähteä syrjäpoluille varmaan kasvaa jos kotona ei saa tarpeeksi huomiota tai jos on muuten kotiasiat pielessä.
Sitten jos tutustuu kivaan ja kauniiseen naiseen (tai mukavaan ja/tai komeaan mieheen jos nainen olet) ja jos se toinen on myös muuten sopiva yhdessäoloon niin houkutus on varmaan suuri.
Joku haluaa vain syrjähypyn joku pitkäaikaisen rinnakkaissuhteen ja joku muuttaa koko elämäänsä. Siinäpä pulmia tarpeeksi kummallekin osapuolelle. :)
ihan tottahan tuo on.. kun katsoo että naisilla aika yleisesti johtaa syrjäpoluille: tunteettomuus (mihen siis) ja jos pedissä ei pyyhi hyvin.. eli on samaa tylsää puuhastelua..
ja miehillä lienee saman tapaiset asiat luulisin.. että ei kait siinä niin suurta eroa ole.. siksi ihmettelinkin tätä että mikä vetää ihmisen "syrjä hyppyihin" tai onko toisella osapuolella merkitystä.. tai juuri kenties että voi näyttää miehelleen / vaimolleen että kelpaan minä muillekkin.. jahas no jokainen päätelköön itse sukupuoleni;D
ei pidä yleistää, tuttu virsi. Itselläni ei ainakaan ole kiinnostusta valloittaa ketään varsinkaan suhteessa ollessani. Eikä ole kyllä koskaan ollutkaan, se vaan vaatii vähän miehistä itsetuntoa olla yksin tai vastaavasti naisen kanssa, joka on kaikin puolin ihana. Ei siinä silloin muut naiset päätä käännä.
vastaus:) se on totta kun on hyvä kumppani ja toimiva suhde niin ei sitä toista kenenkään vuoksi jätetä:)