Sinkku ammattilentäjä, missä olet?

Hei,
pitkän kehittelyn ja analysointien tuloksena, lopultakin valmis sanoa, että etsin ammattilaista lentäjää elämänkumppaniksi tositarkoituksella.

Siis, löytyykö täältä n. 32-42v. sinkku ammattilentäjä, joka etsii minua? Olen maanpäällä ja odotan viestiä, suomeksi, venäjäksi tai englanniksi.


PS: Ilkeitä kommentteja ei kannata laittaa tähän yksinkertaisesta syystä - ne eivät koskee sieluani ;)

16

351

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joskusnäin-

      Kävin treffeillä eeään ammattilentäjän kanssa mutta kemiaa ei ollut pätkääkään :/ sama juttu rikkaan arkkitehdin kanssa.

    • Se on totta, kemia ei aina syty helposti. Sellaista se elämä on) Mutta toivon sinulle onnea etsintääsi!

      • Dr.Doom

        No onneksi paksulla kukkarolla saa sitä kemiaa.


    • sdrtsgsgsdgds

      Mun mielestä on ällistyttävää että nainen voi sanoa että etsii jonkun tietyn ammatin edustajaa, eihän se ammatissa toimiminen kerro sulle muuta kuin palkan.
      Milloin olet kuullut jonkun miehen etsivän nimenomaan tietyn ammatin edustajaa?
      Juuri tämän takia miehet valehtelee ammattinsa baarissa/tinderissä kun naisten logiikka on ihan älytöntä.

      • Tjaa... Ma veikkaan että enemmänkin tuo lentäjä ammatti 'kriteeri' kertoo siitä, että toisen toivotaan olevan matkailusta pitävä, ehkäpä maailmaa nähnyt. Kertoo ehken toiveesta yhdessä matkailuun ja seikkailuun.

        Toisaalta tuo ammatti on sellainen, jossa ollaan aikapaljon poissa kotoa, eli toiveissa parisuhde jossa toisen poissaolo pidempiä aikoija ei häirihde.


      • pete_pjn kirjoitti:

        Tjaa... Ma veikkaan että enemmänkin tuo lentäjä ammatti 'kriteeri' kertoo siitä, että toisen toivotaan olevan matkailusta pitävä, ehkäpä maailmaa nähnyt. Kertoo ehken toiveesta yhdessä matkailuun ja seikkailuun.

        Toisaalta tuo ammatti on sellainen, jossa ollaan aikapaljon poissa kotoa, eli toiveissa parisuhde jossa toisen poissaolo pidempiä aikoija ei häirihde.

        Mitäpä veikkaat, haluaakohan työkseen lentokenttiä koluava koluta niitä myös lomillaan? veikkaan että lentäjän vaimon on aika turha haaveilla ainakaan yhdessä matkailusta. Kunkahan realistisia nup haaveet sitten ovat? Profiilinsa mukaan ap on hoikka ja ehkä kauniskin mikä tietysti hyvä mutta yksi lapsi aika iso miinus ja "Tällä hetkellä olen luova-alan opiskelija." käytännössä varmaan tarkoittaa että oikeasti suunnitelmana on että kun lentäjäsankari löytyy hankkiudutaan raskaaksi sille kun töitäkään tuskin löytyy luova-aloilta.

        Mikähän saisi lentskarimiehen kiinnostumaan ap:stä kun se töissään kuitenkin jatkuvasti törmää kauniisiin, nuorempiin ja lapsettomiin naisiiin? Ainahan saa toki yrittää mutta veikkaan että laajentamalla miehen ammattikuvaa löytyisi helpommin, niitä vapaita lentäjiä kun kuitenkin aika vähän varmaan suhteessa siihen miten paljon on naisia niitä tavoittelemassa.


      • Sanoisin, että ammatti edellyttää persoonallisuutta) Myös, arkkirytmi on tärkeä asia yhteiselämässä. Ja mielestäni, baareissa miehen hankinta ei kaikille sovi. Itse asiassa, jos pääsen baariin, parempi tilaan jotain alkoholitonta. Yökerhot ja baarit ei kiinnosta minua ainakin sen takia, että keskustelu humalaisten vieraiden ihmisen kanssa ei kannatta ottaa vakavasti, eiks niin? Ja... en voi ottaa vastuuta, jos joku valehtelee toisille ammattinsa (valehteleminen on usein heikon itsetunnon merkki).


      • 121212121212
        LucyFo kirjoitti:

        Sanoisin, että ammatti edellyttää persoonallisuutta) Myös, arkkirytmi on tärkeä asia yhteiselämässä. Ja mielestäni, baareissa miehen hankinta ei kaikille sovi. Itse asiassa, jos pääsen baariin, parempi tilaan jotain alkoholitonta. Yökerhot ja baarit ei kiinnosta minua ainakin sen takia, että keskustelu humalaisten vieraiden ihmisen kanssa ei kannatta ottaa vakavasti, eiks niin? Ja... en voi ottaa vastuuta, jos joku valehtelee toisille ammattinsa (valehteleminen on usein heikon itsetunnon merkki).

        Niinhän toki edellyttää.

        Lentäjä, tuo ilmojen bussikuski, on tyypillisesti mies jota kiinnostaa tekniikka, koneet ja laitteet. Bussikuskin ja insinörtin yhdistelmä, paitsi isommalla palkalla ja statuksella. Ei lentäjäksi mitkään elämyksiä hakevat maailmanmatkaajat rupea.

        ...mutta niin kuin aina, jos miehellä on rahaa/statusta, on hän naisten silmissä persoonallinen.

        Salkunhoitajana huomasin saman ilmiön, mistä en toki valita.


    • EdesUnissa

      Minä olen vuosia lentänyt parisataa lentoa vuodessa matkustajana. Saatan olla tällä palstalla lähimpänä tavoittelemaasi.
      Lisäksi olen lentänyt muutamasta kapakasta.

    • exporkkana

      Yritin kerran seurustella ammattilentäjän kanssa, mutta eihän siitä mitään tullut koska hän halusi elää siivellä.

    • pröötjapiu

      Minä seurustelin kerran ammattilentäjän kanssa, mutta se pirulainen ammattilenteli kukasta kukkaan.

    • neljäraitaa

      Heh. Tunnen useampia Finnairin lentokapteeneja ja -perämiehiä. Useampi on naimisissa lääkärin kanssa.

    • Ikisinkkuolen

      Hyvin näyttää toteutuvan miesten tyhmyys ja itsensä kautta naisen älykkyys.
      Nainen haluaa lentäjän koska se on persoona ja miehet uskoo sen. Tai lääkärin, tai jonkun muun hyväpalkkaisen ammatin. Sitten se verhotaan rakkaudeksi ensisilmäyksellä. No rakkaushan on vain kukkaron, kauneuden, komeuden mittaamista.
      Ei se perustu kuin ulkoisiin seikkoihin, vaikka kaikki haluaa sen kääntää sielullisiin arvoihin.
      Naiset haluaa löytää tosirakkauden, tosin se pitää rajata sopivasti heille sopiviin arvoihin.
      Miehet menee siihen mukaan onhan se monelle ainoa vaihtoehto.
      Jos siis meinaa saada tarpeensa tyydytetyksi. Naisille tarpeiden tyydyttäminen merkitsee rahakirstun kokoa kasvattamalla tarpeeksi suureksi. Naisten himo on kuitenkin vain häivähdys miehiin verrattuna.
      Se ovat himokkaita vain siitä syystä että saavat saaliinsa. Kun se on saatu loppuu himokin siihen.
      Varmaan miehet ajattelee monesti että nainen ryhtyy maksulliseksi puhtaasta nautinnonhalusta ja ottaa vain rahaa siksi että pystyy tekemään sen uudestaan.
      Naisen saaminen miehelle merkitsee lihan himoa.
      Miehen saaminen naiselle merkitsee enemmän kauppareissuja.
      Luulen että lapsenkin saaminen naiselle on vain tekosyy saada oma elämä paremmaksi.
      Pystyykö nainen tuntemaan rakkautta? Olisi varmaan liikaa yleistämistä että ei pysty.
      Ehkä pinnistämällä se voi onnistua sen lentäjän kanssa. Myöhemmin tulevaisuudessa naiset varmaan saavat lapsia toisilleen kun ovat kiintymyksensä tunteet miehiä kohtaan kadottaneet kokonaan.
      Mutta menettävätkö he himonsa rahaan. Sitä minä pitäisin lääketieteellisenä ihmeenä.

      • helgamies_

        Rakkaus on ätmien kiusaksi luotu käsitteellinen ansa, johon luonnollisesti ätmit aina lankeavat, eiväthän he muuten ätmejä olisikaan. Todellisuudessa naista vie kiimavittu.


    • raukkareppais

      Mitä enemmän lentäjä tienaa, sitä isommalla koneella hän lentää mannertenvälisiä lentoja. Se taas tarkoittaa enemmän yöpymisiä ulkomailla. Vaikka se tarkoittaa kotona vaimolle enemmän vapaa-aikaa, niin ei ole ollenkaan tavatonta, että sitä lentäjämiestä ilahduttaa joku nätti kollega esim. lentoemäntä.

      Vaikka lentäjän vaimona pääsee siivelle joksikin aikaa, niin ei ole ollenkaan varma, että siitä olisi loppuiän suhteeksi. Itse asiassa pahinta on se, jos pääsee rahan makuun ja sitten mies päättääkin vaihtaa nuorempaan, seksikkäämpään ja vähemmän nalkuttavaan naiseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      22
      4458
    2. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      98
      3072
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      199
      2889
    4. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      52
      2532
    5. 69
      1229
    6. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      65
      1056
    7. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      23
      891
    8. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      47
      827
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      44
      763
    10. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      109
      758
    Aihe