Taikku Suomeen vaimoksi vanhemmalle mehelle

taikkua-mieli

Olen tutustunut netissä yhteen thaimaalaiseen naiseen ja mietin voisinko hakea hänet Suomeen. Itse olen työttömyyseläkkeellä ja saan vajaan tonnin kuussa käteen. Naisella on kaksi lasta jo ennestään enkä tiedä pystynkö niitä kaikkia elättämään. Saakohan yhteiskunnalta avustusta? Lentolippuihin olen säästänyt rahaa, mutta mietin että tulisi halvemmaksi jos kustantaisin naisen ja lasten matkat tänne enkä menisi itse ollenkaan thaimaaseen. Lähettäisin kutsukirjeen ja mentäis täällä naimisiin. Nainen on aika paljon minua nuorempi, mutta ei se mua haittaa.

12

423

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomi-Nousuun-Nyt

      Tuskinmpa he ketään kirkon rappusille tappaa? joten hae pois vaan suomi tarvitsee osaajija. uusia tulevia veron maksajija oppivat kielenkin vielä koska ovat nuoria ja hoitavat kultuurinsa mukaan sinua kun tulet vanhaksi joten älä välitä negatiivisesta komentoinnista. toivontan kaikkea hyvää.

    • MuutaThaimaaseen

      Sun oma elämä Thaimaassa 1000:lla kuussa tulisi paljon edullisemmaksi. Siellä eläisitte hyvin toimeentulevina. Suomessa ei riitä mihinkään, eikä vaimo välttämättä saa lapsiaan tänne.

    • muutasinne
    • Nainenffdryukkjhghjui

      Thaimaassa on kivaa ja halvempaa kuin täällä loskasateessa.

    • broke-

      Sinulla olisi velvollisuus miehenä myös elättää kumppanisi vanhempia ja lähettää noin 100-200e kuussa heille, rahat ei tule suomessa riittämään. Muuta thaimaahan jos haluat tuon toimivan.

    • elluhalloyb

      Onnea 🌠 kaikkeen
      Mut oo varovainen..
      Kaikki liittyy rahaan...elättää täytyy..Toivottavasti sulla rahaa..Kun rahat loppuu...lentää rakkaus...
      Huomioi myös naisen sukulaiset.....raha.....
      Kun menet naimisiin...nainen voi haluta myöskin erota...jotkut tekee tätäkin...
      Muista tehdä paperit omaisuudesta.....(*_*)

      • Ilmanmuutajoo

        Hyviä neuvoja kun harkitsee avioliittoa suomalaisen naisen kanssa.


    • Plplplplplpl

      Amalialta taas uusi aloitus.

    • asssss

      Pilailetko?
      Eikö hallitus ole kaavaillut jotain 4000-5000 euroa/kk bruttotulovaatimusta Suomessa asuvalle, joka toisi aviopuolison Suomeen. Entä tähän päälle vielä kaksi lasta?
      Mikähän on totuus tulo-ja varallisuusvaatimuksista?

    • Lemmen-käinen

      Ota muslimiakka hoiviisi ! Kait niitä on Suomessakin jo valmiiksi, ihan nättejä ovat :D

    • jeessöör

      Thai-nainen on huolehtivainen. Vaan kun sovit ensin ettet nai koko sukua.
      islamistia et edes voisi ottaa kurppa sääntöjen vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      151
      8244
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      428
      7313
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      70
      3769
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      148
      3452
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2924
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      50
      2463
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1976
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1823
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      35
      1639
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1490
    Aihe