Mitensaada

Naiselta

Miten saada mies puhumaan tunteistaan ja mitä haluaa?:( 4v onoff, tätä samaa ympyrää, kaikki on liian ihanaa ja yhdessä ollessa tunnet olevas kokonainen. Sitten tulee se hetkibkun mies yhtäkkiä ilmoittaa ettei halua mitään.menee kuukausia, välillä jopa vuosi ilman yhteydenpitoa, yksi katse ja sana ja taas mennään. Mitään kunnon selitystä mieheltä ei saa miksi näin. Miten saan miehen puhumaan minulle? Ehkä tässä molemmat siksi roikutaanki kun asioita ei oo missää vaiheessa selvitetty.

5

371

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppeliini1

      Puhua mistä tunteista?!
      Toinen on teoillaan todistanut monen monta kertaa että sinulla ja hänellä ei tule olemaan minkävn valtakunnan yhteistä tulevaisuutta. Vaikka haluaisit sitä niin paljon että muuttuisit siniseksi, se on yhtä tyhjän kanssa.

      Laske tuo pelle menemään mielestäsi ja elämästäsi ja etsi ihminen joka haluaa ja tekee samoja asioita kanssasi. Miksi edes tuhlaisit arvokasta muistipankkiasi tuohon pelleilijään?
      Aika on asia jota ei saa koskaan takaisin. tietysti sinä voit tuhlata sen haluamallasi tavalla, mutta onko se älykästä?

    • Tuuliviirikoolette

      Vau onpas vaikea suhde? Onko välissä muiden kanssa? Noinkin kauan olet jaksanut vääntää huh. Ei tuollaisesta tule mitään. Puhumaan mies tunteistaan. Kyllä mun mies puhuu kun kysyn. Mikset siis kysy mieheltä miltä tuntuu? Osaa se sanoa tuntuuko hyvältä vai huonolta.

    • eimitäänjiitä

      Minulla samanlainen tilanne ja alan olla väsynyt ja rikki tähän :( Pakko kai yrittää unohtaa tämä mies.

    • Punaposkipallero

      Ei tuu mitään tuosta suhteesta
      Jos se mies olisi tosissaan,ei siihen mene kun pari kuukautta kun on kesytetty jos on tunne molemmin puolinen.Itse olin vuoden tälläsessä suhteessa ja näytin tunteeni,se oli sitten siinä.Olet vaan hölmö jos jatkat roikkumista hänessä.Kesä edessä ja uutta kohdetta kohti.

      • Nainen_sivusta

        Noh, minä en ainakaan kahden kuukauden tuntemisen jälkeen alkaisi seurustella vaikka kuinka suhteen haluaisinkin! Kaikki ei halua edetä niin nopeasti.
        Mutta ap:n tilanne kyllä kuulostaa siltä että miestä kiinnostaa seksi, ei muu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2479
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      74
      2331
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1314
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      113
      1144
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      72
      1108
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      233
      997
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      929
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      11
      864
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      799
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      796
    Aihe