Palstalaisilla ei ole elämää

Palstailevat päivästä toiseen. Mikä tekee ihmisestä niin huonon ettei ole muuta sosiaalista elämää kun tämä palsta?
3114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä on elämää suurempi palsta.

Äänestä

En palstaile päivittäin, mutta palsta on mulle yksi sosiaalisen elämän piiri, eikä suinkaan ainoa. Täällä heitetään tällaista läppää, muualla toisenlaista. Tykkään että on sosiaalista elämää ja erilaisia ihmisiä joiden kanssa keskustella, sekä livenä että netissä. Tää on yllättävän hauska nettipalsta, vaikka aiheet usein kehää kiertääkin.

Äänestä

Ei yksinäisellä ole elämää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyselijä- kirjoitti:

Palstailevat päivästä toiseen. Mikä tekee ihmisestä niin huonon ettei ole muuta sosiaalista elämää kun tämä palsta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu