Ottavat vastaan Syyrialaisia pakolaisia.
Ette osanneet muuten kohentaa talouttanne, kuin veronmaksajien piikkiin, sama Kemijärvelle?
Salla, Pelkosenniemi.
9
223
Vastaukset
- ahmet9
Kirkkouskovaisia vedätetään kalliiksi tulee kuntalaisille.
- turistikato
Matuvapaa Lappi, no ei ole enään.
- mehmetÖ
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14747236/selvisi-miksi-kela-ruuhkaantunut- hyvä alku yksinpuhujalta.
- Uliba
Tympeää nähdä nuoria ja toimettomia poikia. Missä naiset ja lapset?
Oikeastaan heiltä todella hyvä veto koska kaikki matut lähtevät heti etelään kun turvapaikka on myönnetty! Eivät jää kunnan maksettavaksi kuten etelässä. itse laittaisin kaikki matut syrjäkylille! meille koko touhu tulee liian kalliiksi.
- käpykaarti
Uusia jätkiä valuu Kemijärvelle, vit777uttaa katella rintamakarkureita. VuokonKirpis oli kuin jokin basaari.
- Napa-akselipuuttuu
Ulla ja Tittamari pääsevät tänään naimisiin - "Enää meistä ei puhuta kuin rekisteröidyistä koirista ja autoista"?
Mikä sen estää?
Kumpi päällä? - lomalainen2
Tyhjiä pöytiä !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689653IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076836Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741705Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61421Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941297- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751079Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41882Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748