Ulkomaalainen puoliso

Onnellinen_37vnainen

Mitä mieltä olette, jos naisella on ei-suomalainen puoliso?
Olen 37v nainen ja mieheni on 45v, englantilainen.Olemme olleet naimisissa jo 13v. Lapsia on 4.
Tytöt:13v ja 10v.
Pojat:8v ja 4kk.Olemme erittäin onnellisia. Suku on alusta asti suhtautunut mieheeni hyvin.Myös ystävät ovat suhtautuneet hyvin.

5

279

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olivia39v

      Mun mielestä asialla ei ole väliä. Pääasia on,että on onnellinen. Itse olen 39v nainen ja mieheni on 55v,espanjalainen. Ollaan oltu naimisissa jo 15v ja edelleen onnellisia. Lapsia on 3.Pojat:15v ja 12v sekä tyttö 8v .Olen raskaana ja laskettu aika on 10.6.2017.😄😄😊

      • jorezx

        Nykyisin kansallisuus ei kerro miehestä mitään. Englantilainen, eli Britti voi olla kuka tahansa.
        Vaikkapa Bushmani Afrikasta. Ja aika usein onkin.


    • Linnea25v

      Vain rakkaudella on väliä.Olen 25v.nainen.Mieheni on 27v, saksalainen. Naimisissa olemme olleet 5 vuotta. Olemme onnellisia. Lapsia 2.Tytöt :5v ja 2v.Olen raskaana. Laskettu aika on 8.4.2017. (Poika tulossa)

    • Lena1980

      Mun mielipide on,että sillä ei ole väliä mistä maasta mies on kotoisin.Olen 37 vuotias ja mieheni on 47 v.(ruotsalainen )Ollaan oltu naimisissa 10v. Lapsia on 4.Tytöt;10v, 6v, ja 2v. Sekä poika 8kk.

    • Hhhhjjjj

      Kyllä sillä käytännön merkitystä on. Monissa kehitysmaissa on hyvin alhaiset älykkyysosamäärät. Ei voi pärjätä hyvin Suomessa. Nuo liitot päättyvät eroon poikkeuksetta. Ihmiset ajautuvat alhaiseen sosiaaliseen luokkaan ja syntyy slummeja.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      342
      4332
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      142
      2428
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1571
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1107
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1094
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      22
      1005
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      140
      999
    9. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    10. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    Aihe