Älkää alkoitako suhteita se johtaa kuitenkin valtavaan velkaan ja sellaiseen elämään jota ette oikeasti halunneet.
Vastaukset 9
- Tiedänuhreja
Mielenterveys on kalliimpi ja tärkeämpi. Sen jos menettää, seuraa pimeä syöksykierre esim. johonkin pimeään ja sairaaseen uskonlahkoon.
- hhfhdfh
Kannattaa miettiä omat rajansa. Helpompaa se tietysti on, kun on jo elettyä elämää ja elämänkokemusta. Suhde voi olla hyvä ja tiivis, vaikka asuttaisiin eri talouksissa ja kumpikin hoitaisi itse kotinsa ja raha-asiansa.
- eikäviikonloppuisinkaan
En ymmärrä ylipäätään sitä miksi pitäisi olla suhteessa kenenkään kanssa jos tuntee että elämä tuntuu parhaimmalta kun saa olla yksin omassa rauhassa. Työpäivien jälkeen ei ole enää mitään tarvetta jakaa asioitaan kenenkään kanssa.
- yhdessäääää
Tunnetko niin vai tunteeko joku niin. Jos ihminen haluaa olla rauhassa, niin hän järjestää elämänsä niin, että saa olla rauhassa. On myös niitä ihmisiä jotka haluaa olla toisen ihmisen seurassa ja jakaa elämänsä tämän kanssa. Sitä on monen niin vaikea ymmärtää.
- Kukintyylillään
Kukin aloittaa suhteen miten haluaa. Ne laina asiat ovat erikseen eikä vaikuta suhteisiin millään tavalla. Ellei tuosta suhteesta pidä maksaa silloin voi velkaantua.
- rehellisyysonhyväasia
En aloitakaan, koska tunnen itseni hyvin ja tiedän ettei minulta enää löydy sellaista ymmärrystä ja joustoa mitä suhteeseen vaaditaan. Miksi aloittaa mitään sellaista minkä tietää menevän pieleen, minusta sellainen ei ole toisen ihmisen kunnioittamista.
- Manipuloitavissa
Älä sinäkään ap. koskaan ikinä ala suhteeseen!
Älä myöskään puhu kenellekään äläkä koskaan harrasta seksiä.
Lukittaudu neljän seinän sisällä äkäkä ole kosketuksissa muiden ihmisten kanssa. Älä käy ulkona tai töissä, elä kuin olisit vankilassa.
Anna muiden ihmiste erityisesti valtioiden ohjailla elämääsi.- manulle.päivällinen
Ei kannata alkaa suhteeseen. Riittää, että käy panemassa varattuja naisia ja jos he tulee paksuksi, niin heidän ukkonsa saa elättää mukulat.
Nykyään safkat ja juotavat saa tilattua kotiin.
Tyhmät töitä tekee, laiska pääsee vähemmällä.
M22 - Aivojaeitarvita
Ei kannata panna ketään tai mitään, ei varattua eikä vapaata.
Kannattaa vaan antaa valtioiden ohjailla elämääsi. Heillä on jo käsikirjoitus elämästäsi olemassa, sinun ei tarvitse muuta kuin myötäillä ohjeita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44887Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45672
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498