Ensirakkautta ikävä?

Djdbdbdj

Onko muilla ekaa rakkautta ikävä? Itse aloin seurustelemaan ekan kerran 21-vuotiaana. (2v sitten)Tavattiin tinderin kautta. Pian kk jälkeen aloimme seurustelemaan. Hän oli mitä parhain ja huomioon ottava ihminen. Mutta aloin ihmettelemään että miksi hän ei poista tinderä ja syy oli "kavereita sielä"... no seurusteltiin noin 2kk kun sain selville että on etsii seuraa.

Erosimme mutta olemme olleet viestitelleet silloin tällöin. Nyt 3 viikkoa sit hän tuli käymään kahvilla ja olemme olleet enemmän yhteyksissä. Hän kertoi että hänellä on lapsi ja lähetti hänen kuvansa. Lapsella oli aivan samat silmät kuin hänellä ja kasvonpiirteet. Itse en ole mitenkään tunteellinen, mutta silloin silmissä alko vuotaa ja tuli ikävä.

Hän on sinkku ja ei tulisi mieleenkään enään palata hänen kanssaan yhteen kun en kelvannut hänelle ainoastaan silloin. Mutta ikävä on sitä ihmistä nyt ja kun näin vauva kuvankin..

En ole seurustellut toista kertaa. Jotenkin odotan sitä oikeeta joka sas multa jalat alta ja minä häneltä. Onko muilla samanlaisia tuntemuksia? En ole siis ikävöinyt häntä paljoa, mutta se vauva kuva sai minut jotenkin ikävöimään häntä.

3

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaipaanhäntä

      Erosin ensirakkauteni kanssa 6kk sitten ja aivan järjetön ikävä. Olemme nyt nähneet sattuneista syistä joka ilta melkein viikon ajan. Hänellä kylläkin uusi nainen, mutta miettoi vakavissaan olisiko hänen parempi edelleen kanssani.

    • joutsentenlailla

      Ei sikäli, koska olen ensirakkauteni kanssa yhä yhdessä tai jos olemme erillään jostakin syystä, niin kaipaus hengenheimolaisen viereen tietysti tulee. Yhteistä taivalta jo 27 vuotta, jossa tietenkin myös ikäviä aikoja, onneksi uskottiin yhteiseen kemiaan. Niin nautittava tilanne, että hänen jälkeensä ei tule koskaan toista, jonka yhtä lähelle itseäni päästäisin, jos jotakin odottamatonta tapahtuisi. Olen kiitollinen elämälle valinnoista, jotka tähän ovat johtaneet, sillä lopulta se on itsestä kiinni nämäkin asiat.

      • eräskinmies

        Hyvä kun olet ymmärtänyt ensirakkautesi arvon - osoita se joka päivä hänelle. Vilpittömät onnittelut!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata

      Manneja, vaiko matuja?
      Mikkeli
      102
      5447
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5007
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3130
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2367
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2324
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      54
      1918
    Aihe