haetaan au pairia saksalaiseen perheeseen

aupairsaksasara

moi! :) etsin uutta au pairia hostperheelleni AACHENIIN, jossa ehdin hoitaa 8 kuukauden ajan perheen ihania lapsia; 4-vuotiasta tyttöä ja 2-vuotiaita kaksosia. perhe on todella hyvä, palkka on neuvoteltavissa ja sun toivomuksia kuunnellaan aina. :) hyvä tilaisuus oppia saksaa ja matkustella! uusia kavereitakin löytyy helposti, koska tässä kaupungissa on paljon kansainvälisiä opiskelijoita. isoja kaupunkeja lähellä on dusseldorf, köln ja brysseli. helposti pääsee myös junalla amsterdamiin ja pariisiin.

jos allaolevat ehdot sopivat suhun niin laita mulle viestiä:

- voit saapua jo maanantaina 24.4. (itse lähden 22.4.) tai viimeistään toukokuun ekalla viikolla
- olet valmis olemaan perheessä vähintään 6 kuukautta
- osaat ainakin saksan alkeet (lasten kanssa kommunikointia varten) ja puhut hyvää englantia (vanhemmat osaavat hyvin englantia)
- voit ajaa autoa, kokata ja käydä ostoksilla silloin tällöin (ei ole tosin pakko, mutta suositeltavaa. itse en tehnyt mitään noista, mutta se ei ollut ongelma.)
- olet oikeasti lapsirakas, ahkera ja joustava!

laita viestiä ja kysy jos on kysyttävää:

sara.keski-ojala (at) luukku.com

1

283

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfdfsfddfsdsf

      vittu mitä vaatimuksia ja jäätävästi lapsia hoidettavana :D luulen ettei kukaan halua tohon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      133
      721
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      190
      642
    3. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      23
      617
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      617
    5. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      94
      583
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      56
      570
    7. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      521
    8. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      510
    9. 41
      509
    10. En aio laittaa viestiä enkä soittaa sulle

      Turvallisuussyistä jouduin poistamaan numerosi puhelimestani. Ihan kaikkien parhaaksi. Mutta kirjoitin sen lapulle ylös
      Ikävä
      26
      502
    Aihe