Tulipalo Torniossa

Missäpäin Kivirantaa tulipalo viime yönä ?
72506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tulipalo oli Kivirannantiellä.

Äänestä

Poliisi epäilee, että Tornion Kivirannalla palanut omakotitalo oli sytytetty tuleen tahallaan. Lanatiellä Kivirannan koulun vieressä-

Omakotitalo tuhoutui tulipalossa Tornion Kivirannalla tiistain ja keskiviikon välisenä yönä.

Taloa jouduttiin purkamaan koneella sammutustöiden vuoksi, joten se tuhoutui asuinkelvottomaksi. Pelastuslaitoksen mukaan talon asukkaat eivät olleet paikalla syttymishetkellä.

Poliisi kaipaa vihjeitä alueella kello 22:n ja keskiyön välisenä aikana liikkuneista epäilyttävistä ajoneuvoista ja henkilöistä sähköpostiosoitteeseen [email protected].

Äänestä

Huumehommia..

Äänestä
  • Jos näin. Niin mitä vittua kahella pienellä lapsella ja äidillä on tekemistä "huumehommien kanssa'? On se vaan niin ihmeellistä, jos on tietoo et huumehommia, niin voisit varmaankin sit kertoa tän varman tiedon poliiseille! Jumalauta siellähän olisi voinut olla, kuten tekijät ovat olettaneetkin, kun ovat talon sytyttäneet ja myöhäinen ajankohta. Että siellä täytyy olla nämä viattomat lapset nukkumassa kuten heidän äitinsä, että murhapolttoahan tässä on ollu aikomuksena. Jos huumehommia, niin onko niin jären köyhää touhua tuolla torniossa päin, että murhapoltetaanpa se miespuolinen ja aivan sama meneekö siinä lapsia ja äitiki!! Jos on näin, niin noille polttajille, pitäs jo löytyä noutaja ihan omassa huume homma maailmassa, ku eihän nyt voi olla noin säälittäviä ja syletteviä tyyppejä, joita hemmetti pitää suojella. Oisko nimimerkillä huumehomma, enemmänki tietoa tästä. Kannattaisko kertoa tietos poliisille.?

    Äänestä

  • Ihmeessään kirjoitti:

    Jos näin. Niin mitä vittua kahella pienellä lapsella ja äidillä on tekemistä "huumehommien kanssa'? On se vaan niin ihmeellistä, jos on tietoo et huumehommia, niin voisit varmaankin sit kertoa tän varman tiedon poliiseille! Jumalauta siellähän olisi voinut olla, kuten tekijät ovat olettaneetkin, kun ovat talon sytyttäneet ja myöhäinen ajankohta. Että siellä täytyy olla nämä viattomat lapset nukkumassa kuten heidän äitinsä, että murhapolttoahan tässä on ollu aikomuksena. Jos huumehommia, niin onko niin jären köyhää touhua tuolla torniossa päin, että murhapoltetaanpa se miespuolinen ja aivan sama meneekö siinä lapsia ja äitiki!! Jos on näin, niin noille polttajille, pitäs jo löytyä noutaja ihan omassa huume homma maailmassa, ku eihän nyt voi olla noin säälittäviä ja syletteviä tyyppejä, joita hemmetti pitää suojella. Oisko nimimerkillä huumehomma, enemmänki tietoa tästä. Kannattaisko kertoa tietos poliisille.?

    Kuulin et tekijä on joku joka tiesi et noi ei himas eli tekijä löytyy omasta lähipiiristä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuulin et tekijä on joku joka tiesi et noi ei himas eli tekijä löytyy omasta lähipiiristä.

    Oliskaan vakkuutus hommia kyseessä, jos oli tarkoitus polttaa tyhjäksi jäävä talo.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oliskaan vakkuutus hommia kyseessä, jos oli tarkoitus polttaa tyhjäksi jäävä talo.

    Hyvin paljon mahdollista

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


surullistaon kirjoitti:

Missäpäin Kivirantaa tulipalo viime yönä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu