U-13 SM sarja

Turhaako

Tämä U-13 junnusarja on kyllä melkoisen vähillä peleillä läpi vietävä sarja?
Min 4 peliä ja max 6 peliä, ei liene kaikkein motivoivin sarja junnuja ajatellen?
Moniko lisäksi uskoo että lohkot on arvottu?
Suomen ensimmäisen U-13 SM mitalin tulee 90% varmuudella voittamaan joku B lohkon joukkueista (todennäköisesti Vantaa Taft).
Vaikuttaa että jollekin A-lohkon joukkueelle halutaan edes jonkinlainen menestys tämän SM sarjan ensimmäisenä vuotena?

8

766

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihanvitsi

      u13 on ihan paskaa koska roosters ei voi myöntää ettei saa joukkuetta kasaan ja vissiin turuskin samaa vikaa. Kiva pilata kaikilta muilta hyvät pelit. ilman noit kahta ois saatu hyvä yksinkertaine sarja

    • Valheita

      Miten niin Roosters ei saa joukkuetta kasaan ? Sentää SAJL:lä valinnut jällee vuoden junioriseuraks ?

    • TAFTviee

      No siltähän se vaikuttaa ettei saa kun Vahla vei junnuista suurimman osan ECG:hen ja Snow bowl piti pelata yhdistelmäjoukkueena Trojansin kanssa? Vai jätettiinkö "huonommat" pelaajat kotiin että edes jotenkin pärjätään?

    • juukrmgr

      U-15 sarjassa oli myös vain neljä peliä per joukkue ellei päässyt jatkoon. Finaaliin suoraan päässeellä Roostersilla ja wolverainssilla oli 5 peliä, Taftilla oli 6 peliä ja Indianssilla ja trojansilla jotka eivät päässeet jatkoon oli 4 peliä.

    • Montakovaihtaaseuraa

      Jokos ne liiton miehet on käyneet ojentamassa Roostersin junnuvanhempia kun ovat nostaneet kysymyksiä kausimaksujen taustoista ?

      • 80luku

        vieläkö ne jaksaa ??? luulis että alkais ottamaan kunnian päälle päättäjillä... ???


    • jefufaija

      snow bowl peruttu ,syynä liiton toimet ,lisää tietoja taft facebook !!!

      • JADFADFHDNV

        ESNIN DOBING JANYT SITTE NRUVETAAN LAPSIA SORTAMAAN , IHAN KÄSTTÄMÄTÖNTÄ TOUHUA TAAS LIITOLS .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1758
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      58
      1036
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      926
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      836
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      78
      789
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      786
    9. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      756
    Aihe