Luin paikallislehteä ja yksi kysymys jäi mieleen. Viime kunnallisvaalien äänihararava on tunnettu supliikkimies jolla on mielipide joka asiaan. Nyt vastasi lehden tekemään kaivoskysymykseen, että ei ole mitään mieltä. Pikkuisen hämmästyin. Kyllä nyt pitäisi alkaa ottaa kantaa koko kuntaa koskevaan asiaan. Niinkuin vanha sananlasku sanoo; rehellisyys maan perii. Myös kunnallispolitiikassa.
Vastausta vaille
entinenäänestäjä
13932
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Turhaa urkit. Kaikkihan tämän tietää. Se kerrää vain äänet, vastustajilta, myöntyväisiltä ja kannatajilta, kaikki kelpaa . Ja sitte se sannoo, sori siitä. Populisti, ko mikä.
Ei ääntä sellaiselle jolla ei ole mielipidettä.
Ei se uskalla ottaa kantaa puolesta kun on kytköksiä lompoloon. Vastaan ei myöskään uskalla olla kun voi rahakkaat lanssikeikat loppua kun kyläläiset suuttuvat.muuten kyllä on joka asiaan puuttumassa.
Ottihan se kantaa ko sano , että hyvä ko tulis. Kumma ko silti kirjotethiin , että se ei muka ossaa sanoa.
Hyppii puolueesta toiseen kun huomasi ettei PS:ssä ole mahdollisuutta päästä enää valtuustoon. Se on sitä vallanhimoa se Lähi suvulla on kovasti vetoa ei kaivokselle - itte uskalla ulos sanoa.
toelliset lähisukulaiset eli puolet sisaruksista ei halua olla missään tekemisissä tämän ihmisen
kansen. vastenmielinen päälepäsmäri ja pillaa kaikki asiat pirruuttansa
Kyllä minä ainakin äänestän jos vaihtaisi puoluetta. Jos ei ole puolueen linjaan tyytyväinen kannattaa vaihtaa. Näin se vain on. Ja tekee muuten hyvää työtä. Tiedä vaikka sinunki hengen jokupäivä pelastaisi. Ajatteleppa ittekki.
näin se vain on, ajatteleppa ite jne. jos et ole ite kyseinen lässyttäjä, niin hyvin olet oppinu kyseisen lässyttäjän sanomiset. turhanpäivänen länkyttäjä ja uhittelija se on. Siinä on ihminen joka ei ossaa hävetä. Poliisi ko ottaa yhteyttä niin loppuu uhittelut
Loikkari on politiikan rikkuri.
Eihän sen valtuutetun työssä ole moittimista
oksettava ihminen ja veljensä vielä oksettavampi
tämähän teki "halla-ahot " 22v sitten
pelkästään tämän hörhön äänen kuuleminen oksettaa ja näkeminen saa oksentamhaan